Hırvatistan'ın incisi Dubrovnik'de balayı tatili. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


BALAYI PROGRAMI VE ALTERNATİFLERİ
                                                          
Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri...DUBROVNIK

Hırvatistan'ın akdeniz turizmindeki en önemli ve popüler yeri Dubronik'e gelir gelmez, kendinizi ortaçağda geçen bir filmin setinde gibi hissediyorsunuz.Hem Akdeniz de olmak, hem tanıdık akdeniz yemeklerinden tatmak, hemde farklı bir tarihsel geçmişe ve kültüre tanıklık etmek için Dubrovnik'ten daha ideal bir balayı turizmi düşünülemez.
Akdeniz iklimi olması nedeniyle Mayıs ve Ekim ayları arası Dubrovnik'te tatil için ideal sezon.En kalabalık zamanı Temmuz ve Ağustos.Ulaşım çoğunlukla hava yolu ile Zagreb üzerinden yapılıyor.havaalanı şehrin 20 km.dışında.Otobüs ile 5 €, taxi ile yaklaşık 35 € 'ya şehir merkezine geçebilirsiniz.
Hırvat para birimi olan Kuna'nın 1 TL karşılığı 3,5 Kuna. 1 € ise yaklaşık 7,5 Kuna'ya denk geliyor.Kuna’daki bozuk paralar: 1 lp, 2 lp, 5 lp, 10 lp, 20 lp, 50 lp, 1 Kuna, 2 Kuna, 5 Kuna.Dubrovnik, konaklama yönünden bol alternatifi olan bir turizm merkezi.Kale içinde kiralık daire ve evler bulabileceğiniz gibi birçok dünya otel zincirlerinin burada konaklama tesisi bulunmakta.Dubrovnik'in en güzel manzaraya sahip otelleri havaalanı yönünde sıralanmış.
Biraz konaklama fiyat bilgisi vermek gerekirse;Çift kişilik odalarda, Hotel Excelsior 260 €, Hotel Dubrovnik Palace 195 €, Radisson Blue 230 € 'dan başlayan fiyatlarla hizmet veriyorlar.
Gün batımında aydınlatılmış surlara karşı yemek-içmek isterseniz Nautika'nın manzarası,diğer restoranların önüne geçiyor.farklı seviyerlrde ve büyüklükte 3 terasa sahip bu taş yapıda ana yemek fiyatları 45-110 e arası.Aparatif tabaklar ise 20-40 e arası değişiyor.
Lovrijenac Kalesi'ne çıkan merdivenlerin yanında bulunan Orhan restoran,isim itibarıyla türklerin ilgisini çekmekte.Hırvatça "büyük balık" anlamına gelen Orhan'da yerel lezzetleri tadabilirsiniz.Ana yemekler 20 €, şaraplar 15-40 € arasında değişiyor.
Yine şehrin ana girişi Pile kapısının tam karşısında yeralan Dubravka da , Nautika ve Orhan gibi kayalıklarıyla özellikle geceleri etkileyici bir manazara sahip.Dubravka da balık yemekleri 20-25 €, et yemekleri 10-15 € arasında değişiyor.Limanın çıkışında bulunan Banje plajında yeralan East West, görmek ve görülmek isteyenlerin takıldığı popüler bir eğlence mekanı.Gündüz plaj ve deniz, akşam yemek,manzara ve eğlenceyi tercih edenler, sabah saat 4'e kadar açık bu mekana rağbet ediyorlar.
Eğer daha sakin bir yer tercih etmek isterseniz, Dubrovnik'in en eski barlarından olan Troubadour jazz bar'a gidip canlı müzik dinleyebilirsiniz.Luza meydanından sağa döndüğünüzde 100m. ilerde,solda, sütunlu girişiyle Rektör sarayı yer alıyor.Giriş 5 €.Limanın çıkışında yeralan Sen jan Kalesi, giriş katında bir akvaryuma, üst katlarında ise detaylı hazırlanmış bir deniz müzesine sahip.Giriş 5 €.
Dubrovnik'e gitmişken şehir surlarında uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz..Ayrıca küçük gemilerle 15 dakikada bir sefer yapılan Lokrum adasını gezip, denize grimeyi ve bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.


Dugundavet.comRoyal Caribbean balayı
Royal Caribbean
Yurtiçi balayı mekanları
Sabrinas House
Kocaev Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
ürgüp konaklama
Öyküevi / Kapadokya
Ekonomik tatil yolları
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulunuzu tekerlekli küçük bir dolap gibi düşünüp organize etmelisiniz.
Bu küçük dolabı maksimum seviyede doldurmak ve düzenlemek için bazı küçük ipuçları çok işinize yarayacak.
PARİS
VİETNAM
BASEL
DUBROVNİK
MATAKING
EGE
PETERSBURG
RIO
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön