Hırvatistan'ın incisi Dubrovnik'de balayı tatili. - Dugundavet.com

İçeriğe git

DUBROVNIK

Balayı Programı ve Alternatifleri

Hırvatistan / Dubrovnik

Royal Caribbean
Ankara gelin arabası kiralama, Beyaz Vizyon
Sabrinas House / Marmaris
Sabrinas House
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Öyküevi / Kapadokya
Öyküevi / Kapadokya
Ihlara Konakları / Kapadokya
ıhlara konakları / Kapadokya
Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri...DUBROVNIK

Hırvatistan'ın akdeniz turizmindeki en önemli ve popüler yeri Dubronik'e gelir gelmez, kendinizi ortaçağda geçen bir filmin setinde gibi hissediyorsunuz.
Hem Akdeniz de olmak, hem tanıdık akdeniz yemeklerinden tatmak, hemde farklı bir tarihsel geçmişe ve kültüre tanıklık etmek için
Dubrovnik'ten daha ideal bir balayı tatili düşünülemez.
Akdeniz iklimi olması nedeniyle Mayıs ve Ekim ayları arası Dubrovnik'te tatil için ideal sezon.En kalabalık zamanı Temmuz ve Ağustos.
Ulaşım çoğunlukla hava yolu ile Zagreb üzerinden yapılıyor.Havaalanı şehrin 20 km.dışında.
Otobüs ile 5 €, taxi ile yaklaşık 35 € 'ya şehir merkezine geçebilirsiniz.
Hırvat para birimi olan Kuna'nın 1 TL karşılığı 3,5 Kuna. 1 € ise yaklaşık 7,5 Kuna'ya denk geliyor.
Kuna’daki bozuk paralar: 1 lp, 2 lp, 5 lp, 10 lp, 20 lp, 50 lp, 1 Kuna, 2 Kuna, 5 Kuna.

hırvatistan dubrovnik balayı

Dubrovnik, konaklama yönünden bol alternatifi olan bir turizm merkezi.Kale içinde kiralık daire ve evler bulabileceğiniz gibi, birçok dünya otel zincirlerinin burada konaklama tesisi bulunmakta.Dubrovnik'in en güzel manzaraya sahip otelleri havaalanı yönünde sıralanmış.
Biraz konaklama fiyat bilgisi vermek gerekirse;Çift kişilik odalarda, Hotel Excelsior 260 €, Hotel Dubrovnik Palace 195 €, Radisson Blue 230 € 'dan başlayan fiyatlarla hizmet veriyorlar.
Gün batımında aydınlatılmış surlara karşı yemek-içmek isterseniz Nautika'nın manzarası,diğer restoranların önüne geçiyor.Farklı seviyelerde ve büyüklükte 3 terasa sahip bu taş yapıda ana yemek fiyatları 45-110 e arası.Aparatif tabaklar ise 20-40 e arası değişiyor.
Lovrijenac Kalesi'ne çıkan merdivenlerin yanında bulunan Orhan restoran,isim itibarıyla türklerin ilgisini çekmekte.Hırvatça "büyük balık" anlamına gelen Orhan'da yerel lezzetleri tadabilirsiniz.Ana yemekler 20 €, şaraplar 15-40 € arasında değişiyor.
Yine şehrin ana girişi Pile kapısının tam karşısında yeralan Dubravka da , Nautika ve Orhan gibi kayalıklarıyla özellikle geceleri etkileyici bir manazara sahip.Dubravka da balık yemekleri 20-25 €, et yemekleri 10-15 € arasında değişiyor.

Dubrovnik balayı

Limanın çıkışında bulunan Banje plajında yeralan East West, görmek ve görülmek isteyenlerin takıldığı popüler bir eğlence mekanı.Gündüz plaj ve deniz, akşam yemek,manzara ve eğlenceyi tercih edenler, sabah saat 4'e kadar açık bu mekana rağbet ediyorlar.
Eğer daha sakin bir yer tercih etmek isterseniz, Dubrovnik'in en eski barlarından olan Troubadour jazz bar'a gidip canlı müzik dinleyebilirsiniz.Yine deniz kenarında bulunan Poklisar rest.da kaliteli caz müzik dinleme şansına sahipsiniz.
Balayı için Dubrovnik tercihi yaparsanız şehrin en güzel manzalarını bir teleferik turu ile doyasıya tadabilir, müthiş fotoğraflar çekebilirsiniz.

dubrovnik tatili

Luza meydanından sağa döndüğünüzde 100m. ilerde,solda, sütunlu girişiyle Rektör sarayı yer alıyor.Giriş 5 €.Limanın çıkışında yeralan Sen jan Kalesi, giriş katında bir akvaryuma, üst katlarında ise detaylı hazırlanmış bir deniz müzesine sahip.Giriş 5 €.
Dubrovnik'e gitmişken şehir surlarında uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz..Ayrıca küçük gemilerle 15 dakikada bir sefer yapılan Lokrum adasını gezip, denize girmeyi ve bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

Dugundavet.com


Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön