Tüm detaylarıyla Basel de balayı tatili. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


BALAYI PROGRAMI VE ALTERNATİFLERİ

                                                          
Kültür ve Sanata adanmış bir kent... BASEL

İsviçre'nin ve orta Avrupa'nın; müzeleri, festivalleri, mimari yapıtları ve her yıl haziran ayında çağdaş sanat sahnesinin dünya çapında isimlerini buluşturan fuarı "Art Basel" ile her geçen gün daha çok ilgi çeken, kendi halinde, küçük ve düzenli bir kenti...
Ren Nehri'nin iki yanına kurulmuş olan Basel, yumuşak iklimi, küçük yüzölçümü, sorunsuz trafiği sayesinde 1 günde keşfedilebilecek bir şehir.THY, haftanın 7 günü direk uçuş olanağı sunuyor.Gidiş-Dönüş bilet fiyatları 200 - 400 € arasında tarihe göre değişkenlik gösteriyor.Basel kent merkezine  4 km uzaklıktaki havaalanından şehir merkezine gelmekTaxi ile 15-20 €...      
       
Ren Nehri'nin güneyinde yeralan eski kent merkezinin daracık sokaklarında antikacılar, mücevher tasarımcıları, küçük galeriler, içki satan dükkanlar ve gözalıcı butikler yeralıyor.Şehrin en etkileyeici yapıtlarından biri olan belediye binası Rathaus, boydon boya kırmızı ve büyük cephesiyle hemen farkediliyor.Tam ortasında tramvay durağı bulunan, kafeler ve  restoranlarla çevrili , günün her saati hareketlive renkli Barfüsserplatz meydanında ise "oyuncak müzesi", çağdaş sanat sergileri düzenleyen Kunsthalle Basel ve fasnachtsbrunnen çeşmesi bulunuyor.

Basel şehrinde her yıl 300 kadar sanat galerisi, temsil ettikleri sanatçıların modern ve çağdaş eserlerini tanıtmak ve satış yapmak için Haziran ayında düzenledikleri"Art Basel" fuarına katılıyor.Seyahatinizi bu döneme denk getirseniz bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.Fuara denk gelmeseniz bile üzülmeyin, bu şehirde her daim açık olan 40 a yakın müze var.Ve yine dünyanın en önemli saat ve mücevher fuarı her yıl mart-nisan aylarında burada gerçekleşiyor.                 
İsviçre'nin bütün şehirlerinde oldugu gibi Basel'de de İsviçre Frangı geçiyor.Oteller ve bazı büyük restoranlarda euro kabul ediliyor fakat para üstü olarak İsviçre frangı alabilirsiniz bilginiz olsun.Basel de Fuar oldugu sırada, Rio da karnaval sırasında ne sıkıntı çekilyor ise buradada geçerli.Aylar öncesinden rezervasyon yaptırmalı ve fuar zamanlarında konaklama fiyatlarına dikkat etmelisiniz.

Basel de çok fazla yöresel restoran yok, isviçre mutfağına özgü mönülerde, sıklıkla patates,pancar,ıspanak,lahana,havuç ve süt ürünleri kullanılıyor.Ayrıca çevre ülklerden etkilenmiş İsviçre mutfağında hamur işleri ve pastalar bol miktarda.Haşlanmış patateslerin üzerine servis edilen sıcak peynir tek başına servis edildiği gibi, et yemeklerinin yanında garnitür olarak veriliyor.
Bol bol cikolata satın alın ama ekonomik olmasını isterseniz bunun için adım bası goreceginiz coop ve migrosları tercih edin.


Basel de gece hayatı akşam yemekleri sonrasında bara geçip uzun sohbetlerle şarap ve viski tüketmek demek.Daha hareketli bir ortam için trenle yarım saat uzaklıktaki Zurich tercih edilebilir.


Şehir merkezi otellerinde gecelik konaklama 100 € 'dan başlıyor.
Avrupanın pek çok şehrinde olduğu gibi Basel'inde en güzel tatil ve balayı  zamanı ilkbahar ve sonbahar...                     
Royal Caribbean balayı
Royal Caribbean
Yurtiçi balayı mekanları
Sabrinas House
Kocaev Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
ürgüp konaklama
Öyküevi / Kapadokya
Ekonomik tatil yolları
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulunuzu tekerlekli küçük bir dolap gibi düşünüp organize etmelisiniz.
Bu küçük dolabı maksimum seviyede doldurmak ve düzenlemek için bazı küçük ipuçları çok işinize yarayacak.
PARİS
VİETNAM
BASEL
DUBROVNİK
MATAKING
EGE
PETERSBURG
RIO
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön