Naturel (doğal) düğün organizasyonu detayları - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Doğal Düğün Teması

Naturel düğün konsepti, doğaseverler içinde ideal temalardandır.
Doğa deyince aklınıza gelen en temel form ve görüntüleri içeren bir temadır. Minimalist, naturel, vintage, modern dekoratif biçim anlayışlarına sahip düğün dekorasyonlarına uyarlanabilir.
Düğün Yeri
Botanik bahçeleri, piknik alanları, park veya ahşap ve doğal kaynaklarla dolu olan yerler  kullanılabileceği gibi modern mimari salonlar, minimalist objelerin sergilendiği yüksek tavanlı bir sergi salonu, modern sanat eserleri ile dolu bir bahçe bile doğru dekoratif anlayışla ele alınarak ve donatılarak doğal düğün temasını vurgulayacak bir mekana dönüştürülebilir.
Düğün Kıyafeti
Gelin için doğal kıvrımlı, şeffaf ve uçuşan kumaşların kullanıldığı rahat, kolay taşınabilir ve hareket edilebilir gelinlik modelleri bu tema ile uyum sağlayacaktır. Damatlar için keten veya pamuklu organik dokuma kumaşlar, doğal renkler, yalın, zarif hatlı damatlık tasarımları kullanılabilir. Misafirlere mekan ve konseptle ilgili bilgi verilebilir ve kendilerini rahat edebilecekleri kıyafetle gelmeleri önerilebilir.
Düğün Dekorasyonu
Düğün mekanı dekorasyonunda  papatya, gül, zambak ve kır çiçekleri, menekşeler, ortancalar, çimen buketleri, yoncalar kullanılabilir. Doğal taşlar, taş obje, modern formlu heykeller, doğal görünümlü su kaynakları, minimalist çeşmeler, mağaralar, kanallar, asma köprüler, sarmaşıklar, taş veya ahşap yürüyüş yolları, suni patikalar gibi doğal bitki örtüsü ve doğa şekillerine benzer şekillerde malzemeler ve objeler kullanılmaldır.Düğün Armağanları
Doğaya yakınlık, sadelik konseptini işleyen doğal malzemeler ve eşyalar, ağaç, fidan, tohum keseleri, doğal taş aksesuarlar gibi ürürn ve armağanları tercih edebilirsiniz. Düğün davetiyelerinin geri dönüşümlü kağıttan olmasına dikkat edilmelidir.
Düğün İkramları
Özellikle bulundurulması gereken düğün ikramları yeşil sebzeler, vejetaryen ikram çeşitleri, organik, yerel şaraplar, likörler, taze meyveler, zinde ve sağlıklı besin grupları (kuruyemişler).
Doğal düğün temasının genel çerçevesi böyle. Ancak gün sizin gününüz ve düğün gününüzün kahramanı sizsiniz. Tercihleriniz ve hayalleriniz doğrultusunda bir gün olmasını sağlayın ve sonuna kadar eğlencenin tadını çıkarın.
         

Bu konseptler dışında çeşitli egzotik stiller dekor için seçilmiş olabilir yada bir fantezi dünyası oluşturulabilir.  Temanızla uyumlu müzik portföyüne sahip bir DJ ile çalışmanız, müzik danışmanınızdan belki özel bir sahne, müzik ve aydınlatma desteği alabilmeniz düğününüz için çok önemlidir. Misafirlerinizi günün havasına sokmak ve düğün atmosferinin içine girmelerini sağlamanın en temel araçlarından biri  iyi planlanmış ve organize edilmiş müziktir. Stil ve dekor seçilen temaya göre ufak tefek detaylara kadar bütünlük içinde uygulanmalı ve resmin bütününe aynı hava yansıtılmalıdır.
www.dugundavet.com
plaj düğünü konsepti
Saray konsept düğün organizasyonu
Lüks düğün organizasyonu
Doğal düğün organizasyonu
Film karekterli düğün konsepti
Disney düğünü konsepti
retro düğün konsepti
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön