Çiçeklerle düğün dekorasyon uygulamaları - Dugundavet.com

İçeriğe git

Farklı ve Etkileyici Düğün Çiçeği Dekorasyon Fikirleri

Düğün çiçeği denilince aklımıza hemen gelin buketi, gelin masasında bir aranjman, yemekli düğün ise yemek masalarının ortasında küçük aranjman gelir. Düğün çiçeği bundan fazlasıdır. Farklı seçimler ve farklı kullanım biçimleri etkileyici sonuçlar doğurur. Düğününüzün farklı ve etkileyici olmasını istiyorsanız bu fikirlere göz atın.

1. Dökümlü Tavan

çiçek ile tavan süsleme

Açık hava düğünlerinde çadır tavanında kullanılabileceği gibi kapalı mekanlarda da uygulanabilir bir fikir. Gerçek bitki ve ağaç dalları kullanılabileceği gibi yapay bitki ve dallar da aynı etkiyi yaratacaktır. Sarmaşık,  eğreltiotu, şimşir gibi bitkiler, ideal bir yeşillik görünümü sunar. Dekorasyon; dantel, tül, gümüş, kristal avize kullanımı ile romantik kılınabilir.

2. Çiçek Çeşmesi

çiçek ile çeşme süsleme

Düğün mekanınızda yapay bir çeşme veya gölet ile bir odak yaratabilirsiniz. Yeşillikler, yapay taşlar ve çiçekli bitkilerle ortamı bir anda refah, bolluk, bereket ve romantizm kaplayacaktır. Yüzen veya ayaklı şamdanlarda mumlar, gelin/damat ve düğün davetlileri için hazırlanmış rahat yastıklarla döşeli oturma köşeleri ve uçuşan tüllerle bir çardak düğün atmosferinizi bambaşka bir havaya taşıyacaktır.

3. Çiçekli Fon

çiçekli fon                        çiçek ile fon yapmak

Düğün mekanınızda varolan bir duvarı yeşillik ve renkli çiçeklerle kaplayabileceğiniz gibi, yapay bir pano oluşturup aynı amaç kullanabilirsiniz.
Nikah seramonisi için kullanılabileceği gibi, gelin damat masasının yerleştirilmesi veya sadece fotoğraf çekimi için bile kullanılabilir.
Çok farklı şekillerde tasarlayabileceğiniz bir uygulama; farklı bitki ve çiçeklerle hatta kristal taşlar, avize ve mumlarla kullanım yerine ve amacına göre çok şık etki yaratabilecek bir fikir.

4. Mekan içinde mekan yaratın.

düğün dekorasyonu

Çiçeklerle yapabileceğiniz farklı bir iç mekan tasarımı daha.Gelin damat için bir yürüyüş yolu, davetliler için bir koridor oluşturmak.
İşlevsel mi: evet, etkileyici mi: evet!
Korkmayın karıştırın.

5. Mükemmel eş, kime göre neye göre.

gelin çiçeği

Evet, lahana. Besin değeri açısından zengin bir gıda olduğu gibi aynı zamanda eşsiz bir buket için de çarpıcı bir seçimdir. Tam yeşillik kategorisinde birçok diğer yeşillikleri gölgede bırakır. Merkezinde koyu mor renk tonu bir çiçeği eşsiz kılar ve mükemmel bir buket oluşturur.

6. Asılı bırakın.

ağaç süsleme

Değişen boyutlarda çiçek buketlerinin ağaç dallarına asılması ile elde edilen etkiye bakar mısınız?
Düğün çiçeklerinizi, nikah alanında, gelin yolunda, düğün masalarının üstlerinde kullanabilirsiniz.

7.  Teşhir edin

merdiven süsleme

Düğün mekanınızda büyük bir merdiven varsa, onu çiçek dekorasyonu için kullanın! İster bir fuaye, bir kokteyl veya sade resepsiyon, isterseniz büyük bir yemek daveti.
Bir merkez belirleyin ve çiçeklerle orayı bir başyapıta dönüştürün. Yeşil sarmaşıklar, güller, dağınık yapraklar, mumlar ve aydınlatma ile etkileyici giriş yapmak hiç zor değil.

8. Meyve kullanmak mı, neden olmasın?

meyve ile dekorasyon

Özellikle masa üstü düğün çiçeği aranjmanlarında meyve kullanmak harika bir fikir. Çiçek ve yeşilliklerle çeşitli meyveler, harika kombinasyonlar oluşturabiliyor. Ayrıca son dönemlerde yenilebilir meyve buketlerini masa üstü aranjman olarak kullanıp, hem göze hem damak zevkine hitap etmek yaratıcı bir fikir.Kokteyl düğünlerde büfeleri hareketlendirmek için bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

9. Herşey mümkün...

gelin buketi

Daha önce bir benzeri olmamış bir gelin buketi .... okaliptüs veya enginar çiçeği. Gelin buketi için sıradışı ama etkileyici.
Doğal ve organik bir düğün için ideal...İşte farklılık...

10. Runner, bitki, kök, çiçek ve yosunlardan

doğal düğün

Strech film ile runner tabanı oluşturduğunuz masanızın üzerinde bu tabanı yosun ve bazı vahşi görünümlü çiçek düzenlemeleri ile çarpıcı bir orman konseptinde donatabilirsiniz. Özellikle kır düğünleri için eğrelti otu ve binbirdelikotu gibi benzersiz dolguları da ekleyin,
işte unutulmaz bir düğün konsepti.

11. Çiçek Avizeler ve ters bahçeler

çadır düğün dekor

Baş aşağı sarkıt avize ve çiçek dekorasyonu düzenlemesi. Yüksek tavanlı ve keskin hatlı iç düğün mekanlarında,
mekandaki boşluğu veya soğukluğu dengelemek için iyi bir düğün çiçek dekorasyonu fikri.

12. Yüzer çiçekler

havuz süsleme

Havuz başı düğün organizasyonlarında zaman zaman yüzer çiçekler görmüş olabilirsiniz.
Nadiren yüzer mumlara da rastlanır. Gelin ve damadın baş harflerinden oluşan çiçek aranjmanlı ada ile bu havuz benzersiz ve özel kılınmış.

13. Asma Saksı Bitkileri

çiçek dekor

Düğün mekanınızda kafes duvarı varsa, çiçek ve bitkilerle dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.
Egzotik yapraklı bitkiler, koyu yeşil yaprakları ve yoğun kırmızı damarlı bitkiler veya saksı orkide, düğün mekanının yükseklik algısına katkıda bulunur.

14. Tablo Runner

runner süsleme

Farklı tonlarda çiçek demetleri ile runner düzeninde bir yığın, düğün çiçek dekorasyonunda çok şık olabilir.
Payetli veya lame kumaşlar ve kristal taşlarla eğlenceli dokular yakalanabilir.

15. Kapalı Mekanda Ağaçlar

agaç dekor

Çiçek ve bitkileri kullanarak kapalı düğün mekanlarında,
açık hava veya bahçe etkisi yaratabilirsiniz.
Uzun boylu yeşil ağaçlar, balo salonuna bir anda samimi bir bahçe partisi havası katabilir.
Ayrıca minyatür kristal avizeler veya led ışıkları asmak için dalları kullanabilirsiniz.
Kuru ağaç dalları ile dekore edilmiş bir düğün mekanında, masalara serpiştirlmiş kuru yapraklar, sonbahar etkisi yaratacaktır.

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön