Tatili ucuza getirmenin yolları. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Balayı Tatilinizi Ucuza Getirmenin 10 Yolu..!

Balayınızı yurtiçinde yapacaksanız, en ekonomik yolları biliyorsunuz demektir.Peki ya yurtdışı...Dünyayı gezmek ve görmek isterken bütçe size engel olmasın.
Basit ama geçerli bazı kurallar ekonomik bir balayı tatili yapmanıza yardımcı olacaktır.İşte bunlardan bazıları ...1-En az 3 ay önceden plan ve rezervasyon yapın, bir yıl önce bile olabilir.Son anda tatil planı yapmak her zaman daha pahalıya mal olur.
2-Gideceğiniz ülkede otel yerine komple ev veya size ait oda kiralayabilirsiniz.Özellikle airbnb yurtdışında ve ülkemizde bu hizmeti almada işi kolaylaştırdı.
3-Havaalanından, konaklayacağınız yere ve gezeğiniz tüm yerlere toplu taşıma ile gidin.Korkmayın Dünyanın bir çok şehriş toplu taşıma işini çözmüş durumda.Uzun mesafeleri gözünüz kesmiyor ise bisiklet de kiralayabilirsiniz.Şehir kartlarını satın alarak, her durakta yeralan harita ve yönlendirmeler sayesinde kolay ve ucuz ulaşım yapabilirsiniz.


4-Seyatiniz için uçak kullanacaksanız, haftaiçi uçmaya çalışın.Uçak biletleri fiyatları haftasonları daha pahalıdır.
5-Yurtdışında şehirlerin bir çok noktasında ücretsiz kablosuz internet hizmeti alacağınızı unutmayın.Kütüphane, müze, cafe ve barlarda ücretsiz internet bulabilirsiniz.
6- Bavulunuzun ağırlığını kontrol edin! Havayolu ağırlık sınırlamalarını aşmamaya gayret edin yoksa biletiniz kadar ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bavulunuzu yerleştirmeniz bittikten sonra tahmini de olsa ağırlığını test edin. Gerekiyorsa ağırlık azaltın.
7-Sahil turizm beldelerinde denize karşı manzaralı bir mekanda oturmak yerine (fazla konforunuza düşkün değilseniz) , içeceklerinizi bir büfeden alıp, banklara yada çimenlere yayılabilirsiniz.
8-Gideceğiniz ülke para birimine , elinizdeki dövizi çevirtirken dikkat edin.paranızın değer kaybını önlemek için döviz bürolarını tercih edin.Mümkünse havaalanında bu işi
halledin.Şehirde birbirinden farklı kurlarla karşılaşabilirsiniz.

9-Pazarlık...Özellikle sokak alışverilerinizde pazarlık edin.Dilini bilmiyorum nasıl olacak derseniz.Cep telefonu ile yazarak durumu idare edebilirsiniz.
10-Bol bol yürüyün.

Mutluluklar

Dugundavet.com

Royal Caribbean balayı
Royal Caribbean
Yurtiçi balayı mekanları
Sabrinas House
Kocaev Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
ürgüp konaklama
Öyküevi / Kapadokya
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulunuzu tekerlekli küçük bir dolap gibi düşünüp organize etmelisiniz.
Bu küçük dolabı maksimum seviyede doldurmak ve düzenlemek için bazı küçük ipuçları çok işinize yarayacak.
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön