İdeal gelin ayakkabısı nasıl seçilir? - Dugundavet.com

İçeriğe git

Gelin ayakkabısı seçimi

İdeal gelin ayakkabısı nasıl seçilir.

Düğün günü giyilen gelin ayakkabısının konfor ve rahatlığı önemlidir.
Gelinlik alışveriş sürecinin en keyifli parçalarından biri olan ayakkabı seçimine biraz ilgi göstermek, detayları gözardı etmemek gerekir.
Gelin ayakkabısının rahatlığı, düğün günü ayakta kalınan süre ve dans ederken vereceği rahatlık, seçimin belirleyici unsurlardan olsada,
gelinlik ile uyumu  ön planda olmalıdır.
Peki ideal bir gelin ayakkabısı seçimi nasıl olmalı? Bu sorunun cevabı için Gelin ayakkabınızın seçim anında size yardımcı olacak bazı değerli ipuçlarını sizin için hazırladık.

gelin ayakkabı modelleri

1-Gelin ayakkabısı ne zaman satın alınmalı?
Gelin ayakkabısı alışverişi, gelinliğinizin belli olmasından sonra olmalı.Gelinliğinizin tüm detayları belli olmasada, rengi, kumaşı için karar verilmişse, gelin ayakkabınız için satın alma
süreci başlamış demektir.Gelinlik ve gelin ayakkabısını uyumlu bir kombin yapmak önemlidir.Bu konuda feyz alabileceğiniz gelinlik modellerinin fotoraflarına bakmak rehber olabilir.

2-Gelinliğin uzunluğu
Gelinliğin uzunluğu, gelin ayakkabısı seçimini etkiler.Kısa gelinliklerde daha fazla ortaya çıkacak olan ayakkabının detayları, seçiminize yön verebilir.Gelin ayakkabısı üzerinde bulunan nakış, taş gibi detaylar,
kısa gelinliklerde ön plana çıkacağından, bu tür ayrıntıları olan gelin ayakkabılarını önceğinize alabilirsiniz.Uzun gelinliklerde, gelin ayakkabınızın ön tarafı ve (açıksa) parmaklarınız gözükeceğinden, örtülü alanda kalan ayrıntılar önemli değildir.
Uzun gelinliğe sahip gelin adayları, gelin ayakkabısı seçiminde, ön görünüme önem vermelidirler.

gelin ayakkabısı

3-Topuklar
Gelin ayakkabılarında, farklı boyutlarda, kalınlıkta ve uzunlukta topuk alternatifi vardır.Sadece bir gelin ayakkabısı değil aynı zamanda boyunuzu ve dolayısıyla görünümüzü de etkileyen çok önemli bir detaydır, gelin ayakkabısında topuk seçimi...
Kısa boylu gelin adaylarının uzun topuklu gelin ayakkabısı seçimi aslında onları sıkıntılı bir sürecede sürükleyebilir.Gelinlik ayakkabısı seçiminde belkide yapılan en büyük hata 10 cm e varan
yüksek topuk seçimleridir.Gelin ayakkabısında ideal topuk yüksekliği 6-7 cm.'i geçmezse sıkıntı yaratmaz.
Eğer yüksek topuklu ayakkabı merakınız yoksa elbette düz yada 2-3 cm topuğa sahip bir gelin ayakkabısı ile tüm düğün rahat edeceğinizden emin olabilirsiniz.
İster kır düğünü, ister salon düğünü olsun, topuksuz bir ayakkabı ile dilediğiniz kadar dans edip, özgürce sıçrayabilirsiniz.
Topuklu bir gelin ayakkabısı seçimini, uzun bir gelinlik ile kullanmak daha uygun olacaktır.Aynı şekilde kısa topuklu yada düz gelin ayakkabıları, kısa gelinliklerde daha şık duracaktır.
Plaj düğünleri için babet, spor gelin ayakkabısı yada terlik seçimi daha orjinal bir seçim olabilir.
Son olarak, Düğün günü gelin adaylarının her türlü aksiliği göz önünde bulundurarak yedek ayakkabı bulundurmalarında fayda var diyebiliriz.

gelin ayakkabısı

4- Renk
Gelin ayakkabınızın rengi gelinlik ile bire bir aynı tonda olmak zorunda değildir.Düz, mat beyaz yada bej, krem renk tercih edilebilir.
Gelinlik ile ayakkabı uyumu ayrıntılardada birbirini tamamlamalıdır.Bol dantelli bir gelinliğin altına düz, naturel bir gelin ayakkabısı seçimi ideal olacaktır.
Alternatif gelinlerdenseniz, renk açısından yukarıda yazdıklarımızı unutun.Gelinlik altında kırmızı, kahve, mor gibi farklı renkte ayakkabılar kullanan gelinlere rastlamak mümkün.
Gelinlik ile renk uyumu yakalamak istemeyen gelin adayları, bu uyumu gelin buketi yada düğün dekorasyonu ana tema rengi ile yakalayabilirler.

gelin ayakkabısı modelleri

5-Düğün yeri
Kır düğünü, salon düğünü, plaj düğünü...Düğün alanının zemini, gelin ayakkabısı seçiminizi doğrudan etkiler.Cilalı ve kaygan bir balo salonu ile çimler üzerinde bir kır düğünü atmosferini gözünüzün önüne getirin.
Bütün düğün boyunca rahatlığınızı ve fotoğraflara yansıyan modunuzun düşmemesi için "gelin ayakkabısı" seçiminize, en az gelinlik seçimi kadar önem verin.


Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2018  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön