Gelin makyajında kolaylıkla uygulayabileceğiniz 10 ipucu. - Dugundavet.com

İçeriğe git

Gelin Makyajı

Büyük gün yaklaşıyor.Düğün günü güzelliğiniz hakkında düşünmenin tam zamanı...Peki ama nasıl bir makyaj uygulaması yapmalı? Gelin makyajınızın kusursuz olmasından emin olmak için 10 gelin makyajı tavsiyesi hazırladık.
Göz atmanızda fayda var...
Gelin makyajınız için tavsiyelerimize "yapamam" "vaktim kalmadı" demeyin uygulayın. Sonuçları sizi mutlu edecek.

Gelin Makyajınız İçin Tavsiyeler1- Düğün öncesi düğün makyajı denemenizi mutlaka yaptırın veya yapın. Gelin makyajı denemeniz için ideal zaman düğün gününüzden 5 hafta öncesidir. Kullanacağınız makyajın düşündüğünüz gibi görünüp görünmeyeceğinin yanısıra kullandığınız malzemeleri cildinizde allerjik bir durum yaratıp yaratmayacağını da test etmiş olursunuz. Olası cilt rahatsızlıklarınızı giderme zamanınız da olur. Makyaj provanızı ihmal etmeyin
2- Gelin makyajı denemenizi nasıl bir ışık altında yaptırdığınıza dikkat edin. Hem kapalı, hem açık mekanda, sarı, beyaz ve gün ışığında nasıl göründüğünüzü izlemek için fotoğrafınızı çekin. Makyajınızı detaylı olarak inceleme ve değerlendirme fırsatı yakalarsınız.


3- Makyajınızı beyaz bir kıyafetle deneyin (tişört, gömlek, elbise...) Göz makyajınızda kontür vurgularınızı düzeltici ile ve göz çevresi renk farklarını kapatıcı kullanarak orantılayın. Işık farklarının göz makyajınızda yaratabileceği gölge ve karanlık etkisini aydınlatarak gözlerinizi vurgulayın.
4- Gelin makyajı denemeleriniz için referans fotoğraf veya görseller getirin. Tam istediğiniz etkiyi içeren makyaj fotoğraf veya resimlerini internetten veya magazin dergilerinden toparlayabilirsiniz. Bu arayışınız sırasında kendi cilt özelliğiniz ve renginizi göz önünde bulundurun. Örneğin çok açık beyaz bir ten rengi yüzde Kim Kardashian'ın makyaj tonları gitmeyebilir.


5- Gelin makyajınızı mümkünse gelinliğinizle de prova edin. Gündelik kıyafetler ve bir gelinlik arasında büyük bir fark var. Makyajınız, gelinliğinizle yaratacağınız etkiye göre farklı ve yoğun uygulamalı olacaktır. Gelinliğinizle yapacağınız gelin makyajı provanızda cildinizin canlı ve pürüzsüz görünmesi için ne tür uygulama ve bakımlar yapmanız gerektiğini fark edeceksiniz.
6- Kişiye özel kirpikler gözlerin belirginleştirilmesi, ince bir şerit şeklinde ve sık görünmesi için harika bir malzemedir. Yapay ve abartılı olanlarından kaçının. Gerçekten doğal görünüm oluşturmak için farklı uzunluklarda ve yoğunlukta olanlarını doğal kirpiklerinizin arasında ve özellikle üst kısımda sabitleyerek kullanın.7- Odaklanmanız gereken temel konular; doğal ve sağlıklı görünümlü cilt, yumuşak ve bakımlı kaşlar ve kirpikler, temiz bir yüz. Bu temel konularda düğün gününüzden haftalar öncesi bakımlarınıza dikkat ederseniz makyajınız kusursuz olacaktır.
8- Size önerilenler ve aşina olduklarınız dışında farklı ve yeni kozmetik ve cilt bakım ürünleri hakkında bilgi edinin. Kalıcı ve uzun ömürlü makyaj uygulamaları ve cilt bakım uygulamaları sürekli gelişen ve yeniliklerle zenginleşen bir konu.
9- Eğer gelin makyajınızı bir uzmana yaptıracaksanız en iyisini tercih edin. Uzmanlığının yanısıra iyi malzemeler ve uygulamaları tercih eden bir uzman seçin. Kapatıcılar, dudak ve göz ürünleri düğün günü ve gecesi tüm yıpratıcı temas ve süreçlere rağmen sizi eşsiz ve harika kılacaktır.10- Gözlerinize son bir "özel" ve "itina"yla yerleştirilmiş vurgulayıcı gölge dokunuşu yapmadan makyajınızı sonlandırmayın. Yüzünüzü ayna karşısında her açıdan yakından inceleyin. Ustaca yerleştirilecek bir dokunuş yüzünüzün bu alanına dikkat çekecektir. Topuz saç modellerinde özellikle kaş kemiğinin dış köşesi üzerine mat bir gölge yerleştirmeyi atlamayın.

Dugundavet.com


Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön