Dekorasyon fikirleri - Dugundavet.com

İçeriğe git

Gelin yolu ve Nikah alanı dekorasyonu

Gelin ve Damadın düğün (nikah) alanına girişte kullandığı yola nedense "gelin yolu" denilmekte...
Seremoninin en can alıcı noktasını oluşturan "gelin yolu"n da dekorasyon detayları, bir kırmızı halı ile geçiştirilmeyecek kadar önemlidir.
Saniyeler içinde geçilen bu yolda, bir tablonun ortasında odak noktası oldugunuzu unutmayın.
Salon ve açık alan düğünleri olarak iki bölümde ele alabileceğimiz gelin yolu dekorasyonu nasıl olmalı?
Genellikle düğün süslemeleri oluşturulurken, çiftler kendileri için fon oluşturan TAG'lara daha fazla önem
vermekte, bir bütünlüğü oluşturan çıkış notası ve gelin yolunu ihmal etmekteler.
Son yıllarda oldukça popüler olan ışıklı gelin yolu süslemelerinin yanı sıra, kuru dallar, kütükler ve mumlarla
yapılmış gelin yollarının oluşturduğu doğal temelara rastlamak sizi şaşırtmasın.

    gelin yolu susleme  


Nikah masası çevresi yada dans pistinin arka planının dekorasyonu, gelin yolu ile uyumlu ve kombin olmalı.
Size özel bir TAG oluşturabileceğiniz gibi bu tür dekoratif ürünlerin kiralamasını yapan düğün organizasyon firmalarından
ferforje, ahşap, cam ve sert plastikten yapılmış gelin taglarını kiralayabilirsiniz.
Düğününüz bir masalsa, bu masalın ilk sayfaları gelin yolundan geçiyor.Gelin yolu dekorasyonunu planlarken,
düğün alanını ve mevsimini göz önünde bulundurun.

gelin yolu susleme

Bir salon düğünü planlıyorsanız, salonun duvarları, varsa avize yada lambaları, zemin ve duvar rengini görün.
Salona ilk giriş yapacağınız kapının rengi, büyüklüğü ve kamufle edilmesi gereken nesneleri ( özellikle exit yönlendirmesi) yerinde inceleyin.
Gelin yolu ve tag dekorasyonu için genel bir bilgi verdikten sonra gelelim bölüm bölüm konunun detaylarına incelemeye...
Gelin yolu ve nikah alanınızın dekorasyonunu planlarken, gelin yolu ile şapel düzeni nikah fotoğraflarını inceleyerek bol bol ilham alın.

Kilise ( şapel düzeni )

Nikahlı düğün organizasyonlarının popüler dekorasyonu olan kilise ( şapel ) düzeni, düğün alanından farklı bir bölümde yapılır.
Yabancı filmlerden görmeye alışık olduğumuz kilise nikahlarının bir benzeri olan düzende, gelin ve Damat kendileri için hazırlanmış olan nikah alanına misafirlerin arasından geçerek ulaşırlar.
Şapel düzeni bir nikah organizasyonunda, gelin yolu ile uyumlu olmak kaydı ile misafirlerin oturduğu
sandelyelerinde küçük dokunuşlarla süslenmesi bu bütü tamamlayacaktır.

gelin yolu

Açık alanda yapılan kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan şapel düzeninde, gelin ve damadın yürüyeceği yolu, yerden kazanmak için darltmayın.
Nikah öncesi son durumu görün ve prova edin.Kabarık yada uzun kuyruklu bir gelinliğiniz varsa, konukların arasından geçerken,
kıyafetinizin takılabileceği objelerden uzak durun.
gelin yolunun zemini halı ise yürürken gelinliğinizin takılma riski daha azdır.Doğal taşlardan oluşan bir gelin yolu,
görüntü olarak hoş dursada, tüllerden oluşan gelinliğinizin takılması için tehlike oluşturabilir.
Gelin yolunun sonunda, tüm misafirlerin görebileceği bir alana kurulmuş olan "Nikah Tag'ı" içinde bir resim olduğunuzu hayal edin.
Gelin ve damadın kıyafetleri, saç ve aksesuar renkleri, bu resmi tamamlayan detaylardır.Resmin çerçevesini belirlerken bu detayları atlamayın.
Elbette kır düğünlerinin vazgeçilmez dekorasyon malzemesi mevsim çiçekleridir.Gelin yolu, misafir sandalyeleri ve Nikah Tag'ınızı dekore ederken
bol bol çiçek, dal ve yapraklardan faydalanın.
Gelin yoluna serpilmiş gül yaprakları, bu eşsiz dekorasyonun tamamlayıcıları olsun.Eğer nikah seremonisi sırasında nedimeleriniz olacaksa, onlarında fikirlerini alın.Hayal ettiğiniz "Şapel düzeni nikah organizasyonu"
detaylarını kendileriyle paylaşın, renk ve uyum konusunda birlikte hareket edin.Gelin yolu ( kapalı alan )

Büyük yada küçük, kapalı bir mekanda nikah planlıyorsanız, bir çok ayrıntıyı kontrol etmelisiniz.Yazıya başlarken belittiğimiz gibi, nikah alanında yapacağınız bir keşif ile notlarınızı alın.
Salona gireceğiniz gelin yolunun başlangıç noktası, seremoni sırasında yürüyüş yolunuz ve yaklaşık yürüme süresi ( mümkünse seçtiğiniz müzik eşliğinde), salon aydınlatması, zemin rengi, kamufle edilmesi gereken nesneler ( exit yazısına dikkat )...

kapalı salon dugun dekor

Kır düğünleri için doğallığı bozsada, salon düğünleri için gelin yolunda halı kullanmak ( mümkünse krem yada beyaz renk )mantıklı ve hoş olabilir.
Ferforje şamdan ve mumluklar, led aydınlatmalar, çiçekler, fenerler, gelin yolunda kullanmnız için uygun objeler olacaktır.
Nikah alanına ilk girişte alan istediğiniz aydınlıkta değil ise, bir "takip spotu" ile yalnızca gelin ve damadın aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz.
Nikahın kıyılacağı pist yada sahnede canlı müzik için hazırlanmış ses ve ışık düzeni varsa bu görüntü kirliliğini, organizasyon firmanızdan tüllerle kamufle etmesini talep edin.
Arka fonda bütünü ve tag'ı bozacak görsellerin gizlenmesini isteyin.

Gelin yolu ( kumsal düğünü )

Kumsal düğünlerinde nikah organizasyonu yapmak için çok fazla objeye ihtiyacınız olmayacak.Zaten deniz ve kum en önemli malzemeniz.
Eğer bir kumsal düğünü planlıyorsanız, plastik ve demirden uzak durun.Gelin yolu ve nikah tagınız için, ahşap, taş, deniz kabukları, ağaç dalları, yapraklar, cam ve çiçeklerden faydalanın.

kumsal gelin yolu susleme

Mavi ve beyaz tonları merkez alarak, bu renklerle bir kombin oluşturabilirsiniz.Gelin yolunda yürümenizi kolaylaştıracak ayakkabı tercihinizi belirleyin.
Nikah alanında arka fonda bina, araç yada benzeri bir görüntünün olmamasına dikkat edin.Denizi merkeze alın, bu mümkün değilse, bir ağaç, sandal yada gemide olabilir.
Gökyüzünü unutmayın, gündüz nikah yapacaksanız güneşi, akşam üstü nikah yapacaksanız manzarayı, bir tuale resim çizer gibi planlayın.
Deniz kenarında bir nikah organizasyonunda, misafirleriniz için gölgelendirmeye ihtiyacınız olabileceğini unutmayın

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2018  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön