Mücevher temalı düğün organizasyonu detayları. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Mücevher Düğün Teması

Mücevher düğün teması, her türlü mekanda rahatlıkla uygulayabileceğiniz, şık, popüler ve 'kaliteli' nitelemesini hak edecek bir düğün temasıdır. Modaya uygun, klas bir düğün organizasyonu yapmak istiyorsanız bu temaya göz atmanızda fayda var.

Birinci aşama düğün renginizi seçmek. Bu temaya uygun olarak en sık seçilen renkler gold (altın), silver(gümüş), siyah ve kırmızı. Ancak bu renkler sizi sınırlamasın. İstediğiniz rengi seçebilirsiniz önemli olan tüm organizasyon aşamalarında belirlediğiniz temaya ve renge uygun seçimler yapmak.
İkinci aşama düğün renginiz doğrultusunda olmazsa olmaz aksesuar, çiçek, mobilya, kumaş ve dekoratif obje seçimlerinizi yapmanız. Parlak avizeler ve lambalar onların yaratıcı bir şekilde kullanılması bu temanın en önemli unsurları. Avize ve lamba konusunda  piyasada büyük bir çeşitlilik var. Tafta ve şifon kumaşlar, danteller, şık bir resepsiyon alanı ve çok katmalı bir avize mutlaka gerekli.
İnciler, kristaller, boncuklar her yerde kullanılmalı. Ferforje sütunlar ve ferforje çiçek arajmanları ile oluşturulmuş alanlar ve koridorlar olmalı. Tüm alanlarda ve koridorlarda avize, aplik veya fenerler kullanımalı. Düğün mekanının özelliğine göre yaldızlı veya taşlı aynalar, berjer, Josephine, taht, uzanma koltuğu gibi mobilyalar serpiştirilebilir.Misafir armağanları, yer kartları, davetiye, peçeteler gibi her  detayda, mücevher etkisi verecek semboller (avize, dantel, elmas, kristal, renkli taş ve boncuklar) ve objeler kullanılmalıdır. Bu şekilde gerçekten etkileyici, baş döndüren, ışıltılı etki yaratılacaktır.
İkramlar ve düğün pastasında çukulata, çukulataya batırılmış taze meyveler (çilek, ananas, frambuaz gibi)ve şampanya bulunmalı. İkramlar şık ve ışıltılı tepsilerde yapılabilir.Müzik servisi;  düğün organizasyonunuzda DJ veya orkestra çok düğmeli, apoletli, üniforma tarzı giyinebilir. Çello, arp, kontrbas, keman gibi müzikal aletler tercih edilmelidir.

Seçtiğiniz bu tema, stilinizi yansıtacak şekilde her türlü detay ile uygulanırsa unutulmaz etkisi ile zihinlerden asla çıkmayacaktır.

www.dugundavet.com
plaj düğünü konsepti
Saray konsept düğün organizasyonu
Lüks düğün organizasyonu
Doğal düğün organizasyonu
Film karekterli düğün konsepti
Disney düğünü konsepti
retro düğün konsepti
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön