İstanbul, ankara ve izmir de bulunan nikah daireleri. - Dugundavet.com

İçeriğe git

Nikah / Evlendirme Daireleri


Evlilik hazırlıklarının ilk aşaması nikah tarihi almakla başlar.Bu detaylı ve sonu mutlulukla bitecek uzun süreçte uygun ve müsait nikah tarihini bulmak önemlidir.Çiftler, nikah tarihini belirlerken öncelikle mevsimine karar vermelidir.
Acil bir durum yoksa evlilik hazırlığı yapan çiftler, nikah tarihi ve nikah saati konusunda hassas davranmalı.Aylar hatta 1 yıl önceden başlayan evlilik hazırlıkları sırasında kendiniz kadar nikaha davet edeceğiniz misafirlerin durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız.Nikah saatini ayarlarken, gelecek misafirlerinizin ev, iş, çocuk, trafik gibi engellere takılabileceğini unutmayın.

evlilik için gerekli evraklar

Evlilik için gerekli şartlara sahip çiftler, nikah için gerekli belgeler ile bağlı oldukları veya olmadıkları ilçe belediyelerinden nikah randevusu alabilirler.
Eskiden sadece bağlı olunan belediyeden alınabilen nikah randevusu, artık bazı ilçelere binen yoğunluğu azaltmak amacı ile zorunlu olmaktan çıkarılmıştır.
Nikah işlemlerinde çiftlerden herhangi birinin ikameti başka bir ilde ise, o ilin evlendirme memurluğundan izin belgesi alınması gerekmektedir. Eger çiftler nikahlarını başka bir il ya da ilçede kıydırmak istiyorsa;  bağlı bulundukları belediyeye başvurarak izin belgesi almak durumundadır. Çiftler izin belgesi ile nikahlarını kıydırmak istedikleri il/ilçe evlendirme memurluklarına başvurabilir.

Şimdi, belediyelerin nikah ücretleri ne kadar? Nikah memuruna kaç para vermeliyim sorularının cevaplarına bakalım
Oda nikahlarında evlilik cüzdanı ücreti ve ilgili belediyenin belirlediği bazı harçlar talep edilmektedir.Genelde tüm belediyelerde
evlilik cüzdanı (aile cüzdanı) ücreti 2018 yılı için 98,50-TL dir.
Dışarıda kıyılacak nikah törenleri için Nikah memuru ücretleri değişkenlik göstersede ortalama 400-600 lira arası ücret talep edilmekte.

Bir önemli notda kızlık soyadını kullanmak isteyenler için; kızlık soyadını kullanmak isteyenlerin başvuru esnasında dilekçe ile başvurmaları ve bu isteklerini yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir.

Bu bölümde yeralan Nikah / Evlendirme dairelerinden randevunuzu alarak, evlilik için ilk adımınız atabilirsiniz.

Mutluluklar ...

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2019  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
(552) 420 55 35
İçeriğe dön