Rio'yu keşfetmeniz için tatil notları - Dugundavet.com

İçeriğe git

Rio de Janeiro

Latin Amerika Balayı Programı ve Alternatifleri

Rio de Janeiro / Brezilya

Royal Caribbean
Ankara gelin arabası kiralama, Beyaz Vizyon
Sabrinas House / Marmaris
Sabrinas House
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Öyküevi / Kapadokya
Öyküevi / Kapadokya
Ihlara Konakları / Kapadokya
ıhlara konakları / Kapadokya
İstanbul-Rio 2 yıl öncesine kadar aktarmalı idi, şimdi direk seferler mevcut,yaklaşık 10 saat süren bir yolculuk ile Sao paulo' da inip oradan aktarma yapmıştık.Rio' ya gündüz gözüyle inerseniz,muhteşem bir manzara ile karşılaşıyorsunuz,havaalanı neredeyse denizin ortasında ve pist çok kısa...
Brezilya da dolar, euro geçmiyor,havaalanına indiğinizde üzerinizdeki dövizi Real e çevirmeyi unutmayın zira heryerde döviz bürosu yok.
Rio'ya festival zamanı ( şubat'ın 2. haftası) gidilecekse zaten rezervasyonsuz bank bile bulamayacağınızı garanti edebilirim.Hem balayı tatili, hem de unutulmaz bir festival deneyimi için kışın evlenenler çok şanslı olsa gerek.
Ocak-Şubat-Mart döneminde ortalama hava sıcaklığı 25*.Gün ortasında yağan ani yağmurlar fazla uzun sürmüyor ama periyodik olarak nerdeyse hergün kısa kısa atıştırıyor.

brezilya seyehat

Copacabana ve İpanema plajları alabildiğince uzun ve gunun her saati kalabalık, sahil boyunca hediyelik eşya ( özellikle el yapımı amatör ressamların elinden çıkma resimler sizden hediye bekleyenler için biçilmiş kaftan) satan yerli halk ve plajda voleybol oynayanlara rastlamak mümkün.Plaj genişliği ortalama 15-25 metre, kumu güzel ve caddeye paralel, denizi bana Şile'yi anımsatmıştı, bol dalgalı sörf e uygun.Meşhur ipanema kaldırımları plaj boyunca devam ediyor. Sahilde, her 1 km.de bir büfeler mevcut.Büfelerde fiyatlar uygun bira 2,5 real, Hindistan cevizi 4,5 real, ünlü içkileri Caipirinha 10 real civarı ...Yalnız hemen karşı tarafta yeralan oteller bölgesi ve civarında fiyatlar ortanın üstünde.

rio tatil

Plaja hakim konumda olan Ipanema Hotel, balayı hoteli olarak düşünülürse 2 kişi 3 gün double odada oda-kahvaltı  1000 real e kalınabilir.Arkasında metro, önünde otobüs durakları mevcut.Festival haftası boyunca caddenin 1 şeridi trafiğe kapatılıyor ve samba grupları performans sergiliyorlar.Ipenama plajının hemen sonunda yeralan favela bölgesine fazla yaklaşmamanızda ve üzerinizde mümkünse fazla para taşımamanızda yarar var.Bir nevi bizdeki eski hacı üsrev e benzettiğim bu bölge oldukça tehlikeli.
Rio'ya gitmişken, Corcovado Dağı'na çıkıp İsa heykeli ve muhteşem manzarayı görmemek olmaz.Ipanemadan taksi ile dağın yamacına oradanda tren benzeri bir araçla tepeye çıkılıyor, giriş ücretli fakat manzarayı gördüğünüzde buna değer diyorsunuz.Yanınıza geniş açı çekebilen iyi bir fotoğraf makinesi alırsanız, balayınızı torunlarınıza anlatırken bile aynı hissi yaşarsınız.
Brezilya denince tabiiki bir futbol maçı seyretmek keyifli olabilir, Botafogo stadı bulundugunuz bölgeye taksi ile 10 dakika,maç biletleri ortalama 100 real...
Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön