Teknede organizasyon maliyetleri - Dugundavet.com

İçeriğe git

Tekne Kiralama

Sayıları her geçen gün artan kiralık tekneler, düğün ve davet organizasyonlarının deniz üstüne taşınmasına aracılık ediyor.15-20 kişilik bir yat yada yüzlerce kişiyi ağarlıyabileceğiniz, konforu 5 yıldızlı otelleri aratmayan tekneler.
Bu yazımızda tekne kiralamada karşılaşacağınız maliyetlerle ilgili detaylı bir araştırma yaptık.

Teknede organizasyon maliyetleri

İstanbul da yemekli-yemeksiz organizasyonlara ev sahipliği yapan kiralık teknelerin organizasyon maliyetleri ile ilgili detayları inceleyeceğiz.
10-15 kişilik özel bir yat kiralanması ile düğün davet organizasyonları için kiralayacağınız 200-400 kişilik kiralık tekne ücretleri arasında fiyat farklılıkları olacaktır.
Kiralık özel yat veya boğaziçi teknelerini, 1 saat veya tüm gün ( 8-9 saat ) kiralayabilirsiniz.
Özel yat kiralama fiyatları, yemeksiz, çay-kahve ikramlı, ortalama 1.000-TL den ( 1 saat ) başlamakta.Süre uzadıkça saat başı kiralama ücreti düşmektedir.Özel yat kiralama fiyatları TL üzerinden yapıldığı gibi, lüks yat kiralama fiyatlarının döviz üzerinden olabileceğinide, maliyet hesabı yaparken göz önünde bulundurmalısınız.
15-20 m.den başlayan kiralık özel yatlar da, düğün sonrası özel kutlama, doğum günü, aile arasında nişan, iş yemeği benzeri kutlamalar yapabilirsiniz.
Kiralık özel yatlarda, kapasite sınırlı olduğundan, isteğe göre ikramlar önceden hazırlanarak, sunum yapılmaktadır.
Kiralık özel yat fiyatları, mevsime göre değişkenlik göstermekte, ölü kış sezonlarında fiyatlar yaz aylarına göre daha uygundur.

kiralık tekne fiyatları

Kiralık boğaziçi tekneleri, özel yatlara göre kapasite olarak daha çok kişiyi ağırlayabilirler.Kiralık teknelerde, organizasyonun şekline göre kapasite ayarlanabilir.Yemekli, yemeksiz, kokteyl organizasyonlar, gemi kiralama seçeneklerinizi belirleyecektir.
Yemekli bir boğaz gezisi için ortalama alkolsüz bir menü fiyatları tekne kirası ile birlikte 50-60 TL den başlamakta.
Yemekli veya yemeksiz yapacağınız organizasyonlar öncesi kiraladığınız tekneye, denizde kalma sürenizi ve rotanızı sormayı unutmayın.
Ortalama 3- 5 saat süre ile kiralanabilen boğaziçi tekneleri ile yapacağınız anlaşmaya göre bu süreyi uzatıp, kısaltabilirsiniz.Gezi süresi ve mesafesi maliyeti etkileyecektir.
Boğazda ve Eminönü' nde park etmiş olan teknelerin normal gezi rotasında "Adalar" ve 3. köprü yoktur.Eğer Marmara Denizine açılmayı veya 3. köprüyü görmeyi planlıyorsanız, bu fikrinizi kaptan ile paylaşın.Kiralık tekne fiyatları, boğaz gezisi ile marmara denizi gezisini farklı ücretlendirmekteler.

tekne kiralama

Kiralık Boğaziçi tekneleri ile yapacağınız gezilerde Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı gibi bir çok tarihi yapıyı görme şansına sahip olacaksınız.
Kiraladığınız tekneye, boğazda demir attıkları yerlerden ( kuruçeşme, arnavutköy, aşiyan) binebileceğiniz gibi, otopark sorunu yüzünden toplu biniş için Kabataş ve Üsküdar iskelelerini de tercih edebilirsiniz.Ancak;
Şehirhatları iskelesine yanaşabilmek, rezervasyonu yaptırabilmek ve iskelelerin kapanma saatlerini öğrenmek için,  0212 313 80 34 ile irtibata geçmek gerekiyor.
* İskelelerin kapanma saatlerinden önce yanaşma olacaksa (yani mesai saatleri içerisinde yanaşılacaksa) şehirhatları ofisinden izin almaya gerek yok. Kaptanınız iskeleye telsizi ile direk irtibata geçip, yanaşabilir ve ödemesini iskeleye yapabilir.
İndirme/bindirme ücreti 15 dakikaya kadar 40,00TL ödemesini anında iskele görevlisine yapılmaktadır. 15 dk. geçerse 200,00TL olarak ödemesi yapılıyor. Eğer iskele kapandıysa (yani mesai saatleri dışında ise) 300,00 TL ödemesini, şehirhatları hesabına HAVALE/EFT yapıldığı takdirde o iskeleye rezervasyon yapılmış oluyor.
*İdo’ya bağlı iskelelere yanaşabilmek için (rezervasyonu yaptırabilmek için), İDO ofisi  0212 455 69 00  ile irtibata geçmek gerekiyor, 370 TL palamar ücreti alınıyor.

Boğaziçi teknelerinin pek çoğu kendi yemek menülerini çıkartabilecek ekip ve ekipmana sahipler.Ancak anlaşmanıza bağlı olarak dışardan catering hizmetide alabilirsiniz.
Teknede düğün organizasyonu planlıyorsanız, düğün dış çekim fotoğraflarınızı da eşsiz boğaz manzarası eşliğinde yapabileceğinizi unutmayın.
Teknelerin hemen hemen hepsinde ses sistemi mevcut.Ama siz yinede anlaşma yaptığınız dj yada orkestra ile organizasyondan önce bu sistemleri kontrol edip gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.Kapalı ve açık alana hitap edebilecek bir sistemin olmasına dikkat edin.

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön