Vietnam da Balayı - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


BALAYI PROGRAMI VE ALTERNATİFLERİ
                                                          
Uzakdoğu Balayı Alternatifleri...VİETNAM

Vietnam,ı biz hafızalarımızda savaş görüntüleri ve geriye bıraktığı travmalarıyla hatırlasakta, Fransız sömürgeciliğinin etkilerini gözleyebileceğiniz, şahane yemekleri tadabileceğiniz, huzurlu ve özgür bir ülke.Vietnam; düğün dönemi yorgunluğunu atabileceğiniz huzur ve dinginliği, balayınız için ihtiyaç duyabileceğiniz gizemli, merak uyandıran heyecanlı atmosferi size sağlayabilecek unutulmayacak anılar bırakacak bir seçim.
Ho Chi Minh City (HCMC), Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri; aynı zamanda ülkenin de kalbi niteliğinde. HCMC'de tarih kokan ve anlatacak pek çok hikayesi olan oteller mevcut. Hotel Continental Saigon (www.continentalhotel.com.vn), Rex Hotel (www.rexhotelvietnam.com) çok özel otellerden ikisi.

Vietnamlıların yeme içme alışkanlıkları bizden farklı olsa da şöhreti dünyaya yayılmış vietnam mutfağı deniz mahsulleri ile eşsiz lezzetler sunuyor. Gece pazarlarındaki restoranlar ilk başta insanı tereddütte bıraksa da, size hiç pişman olmayacağınız deneyimler vadediyor. Buralarda daha önceden hiç görmediğiniz büyüklükte deniz kabuklularına rastlıyorsunuz. Gece pazarındaki Hai lua Food Countryside, deniz mahsullerini rahatlıkla yiyebileceğiniz bir açık sokak restoranı. Şehrin en iyi Vietnam restoranı Hoi An ve Que Viet (www.amthucqueviet.vn) ve en iyi deniz mahsulleri restoranı Song Ngu (www.songngu.com) sayılabilir.
vietnam balayı

Uzak Doğu'yu en keyifli kılan masajlar Vietnam'da da popüler. Balayı çifti olarak tüm düğün telaşınızın ardından ayak ya da vücut masajı yaptırmadan dönmeyin. Ayak masajı için sokakta rasgele gördüğünüz masaj salonlarına girebilirsiniz.Ücretler sokak masajlarında vücut için 15 dolar, yüz ve ayak için 5 dolar civarında.Yine buralarda manikür, pedikür, hatta saç kesimi ihtiyaçlarınızı, masaj sırasında söyleyerek uygun fiyata yaptırabilirsiniz.Spa ve otel gibi özel mekanlarda biraz daha pahalı. Ancak hiçbiri Türkiye'deki rakamlarla kıyaslanamaz.
Gece pazarları keyifli alışveriş duraklarınız olabilir. Bu pazarlarda yok yok.
Geleneksel ve sanatsla bir performans olan su kuklaları gösterisini HCMC'de yemek eşliğinde Ngon Restaurant'da, Hanoi'de Thang Long Water Puppet Theatro'da izleyebilirsiniz (www.thanglongwaterpuppet.org).

vietnam masaj

"Dünyada ölmeden önce görülmesi gereken yerler " listesinde ilk sıralarda yer alan ve 3000'den fazla adacığın bulunduğu Halong Körfezi "işte huzur bu!" dedirten bir yer. Sessizlik, güzellik, dinginlik ve gizem bir arada... Körfezde balıkçı ailelerin yaşamına tanıklık ederken Bhaya Cruises'a ait yelkenlilerde yapacağınız 1-2 gecelik konaklama Vietnam'daki balayı tatilinizin doruk noktası olacak (www.bhayacruises.com)

yurtdışı balayı

7 milyon insanın yaşadığı Vietnam' a THY ile yaklaşık 11 saatlik bir uçuşla Bangkok veya Singapur aktarmalı olarak ulaşılabilir.Vietnam ile saat farkımıza gelince; bizden yaklaşık 4 saat ilerideler.

En iyi balayı tatili zamanı; ocak, şubat, mart, nisan, kasım ve aralık ayları...

Dugundavet.comRoyal Caribbean balayı
Royal Caribbean
Yurtiçi balayı mekanları
Sabrinas House
Kocaev Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
ürgüp konaklama
Öyküevi / Kapadokya
Ekonomik tatil yolları
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulu hazırlama
Balayı bavulunuzu tekerlekli küçük bir dolap gibi düşünüp organize etmelisiniz.
Bu küçük dolabı maksimum seviyede doldurmak ve düzenlemek için bazı küçük ipuçları çok işinize yarayacak.
PARİS
VİETNAM
BASEL
DUBROVNİK
MATAKING
EGE
PETERSBURG
RIO
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön