İçeriğe git
After party
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Organizasyon · 8 Mart 2021
Uzun süren düğün hazırlıklarının tüm amacı mükemmel ve hatasız bir düğün organizasyonu yapmak  üstünedir.Gelin ve Damat, aylar öncesinden başlayan bu hazırlıklar sırasındaki yorgunluklarını düğün günü eğlenerek taçlandırmak ister.Düğün organizasyonları başlangıç ve bitiş süreleri 5-6 saat içinde geçer.Kokteyl, yemek, takı derken eğlenmek için kalan süre 2-3 saate inmekte.Düğünlerde "after parti" organizasyonları bu eğlence süresini uzatmak fikrinden çıkmıştır.

after parti önerileri

After party detaylarını birlikte inceleyelim;
After parti ne zaman yapılır?
After parti zamanlaması düğün yada nikah sonrasıdır. After parti aynı düğün mekanında düğünün devamı gibi organize edilebileceği gibi, bir başka mekana geçiş yapılarak da organize edilebilir.
After parti ne kadar sürmeli?
Gruba göre değişsede, after partilerin ortalama süresi 2-4 saat dir.Düğün sonrası yapıldığı düşünüldüğünde, gece 1 'de başlayan bir partinin bitiş zamanı sabahın ilk ışıklarını bulabilmektedir. Nikah sonrası yapılacak bir after parti organizasyonu da ortalama 3 saat sürebilir.
After partiye kaç kişi çağırmalı?
Mekan büyüklüğü, ikram için ayrılan içeceklerin yeterliliği, konaklama gibi unsurlar bu sayıyı belirler. 10-15 kişi ile parti yapabileceğiniz gibi, bu sayıyı 50 ye çıkarmanızda mümkün. Nikah sonrası yapılacak organizasyonda elinizde imkan ve kriterlere göre bu sayıyı belirleyebilirsiniz. Kişi sayısını belirlerken pozitif, eğlenceli ve uyumlu kişilere öncelik vermeyi unutmayın.
After partide ne tür müzikler çalınır?
Düğünde çalınan müziklere alternatif olarak düşündüğünüz, düğünde çalınmayan (veya çalınamayan) bütün tarzları after partide kullanabilirsiniz. Nikah sonrası yapılacak parti organizasyonunda ise protokolü bir kenera bırakıp, eğlence odaklı müziklere yönelmek size zaman kazandıracaktır.
After partide yiyecek ikramı olmalı mı?
Yemekli bir düğün sonrası yapılan after parti organizasyonunda tekrar yemek servisine gerek yoktur. Bunun yerine aparatif ikramlar, çerez, cips, midye, sucuk ekmek, kokoreç servisi yapılabilir.
Nikah sonrası bir parti organizasyonu olacaksa, ağır yemeklerdense hafif atıştırmalıklar ikram etmek daha uygun olabilir. Parti alanında kuralacak bir döner istasyonu ve yanında garnitürler iyi bir alternatif olabilir. Yöresel bir etki bırakmak isterseniz, çiğ köfte, lahmacun, söğüş gibi alternatifleri ikram olarak kullanabilirsiniz.

After partide ne giyilir?

After partilerin resmi bir havası yoktur.Düğün sonrası üzerinizdeki kıyafetinizle devam edebileceğiniz gibi, altınıza kot yada şort tarzı rahat kıyafetler giyerekte eğlenceye devam edebilirsiniz. Unutmayın bu bir protokol değil.

*Ayrıca partinizi renklendirmek için, peruk, şapka, gözlük, tef gibi objeleri misafirlerinize dağıtabilirsiniz.


Alternatif eğlence

Geleneksel eğlence anlayışının yavaş yavaş tarihe karıştığı günümüzde, yeni nesil eğlence anlayışı düğün, kına ve after parti organizasyonlarında  kendini gösteriyor. Bu alternatif eğlence anlayışının ilk başında ise karaoke parti organizasyonu geliyor. Mikrofonu elinize alın ve sahneye çıkın! Bilgi için TIKLAYIN0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön