Aşkta ve evlilikte Feng Shui

İçeriğe git

Aşkta ve evlilikte Feng Shui

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Aşk ve evlilik · Çarşamba 21 Nis 2021
Aşk ve Evlilikte Şans Getirecek Feng Shui ipuçları!

Feng shui ipuçları, genel olarak aşk ve evlilik yaşamınızı geliştirecek ve zenginleştirecek etkiler yaratır. Sevgi ve evrensel aşk etrafımızda, onu içimize ve mekanlara taşımanın yolları da feng shui de.
Aşağıdaki temel feng shui tavsiyeleri hayatınızı zenginleştirecek. Sevmek ve sevilmek en temel insan ihtiyacıdır. Sevmek ve sevilmek ihtiyacı tatmin olmuş bir insan bununla birlikte maddi servet de edinebilir. Peki nedir bu size aşkta ve evlilikte şans getirecek Feng Shui uygulamaları ve ipuçları ...
İşte evlenmenizi  ve / veya istediğiniz evliliği yapmanızı sağlayacak, gerçek aşkı bulmak isteyenlere yardımcı olacak en temel Feng Shui tavsiyeleri... Zaten evli olanlar için başlayalım.

1. Mutlu çift
Mutlu çifti temsil eden sembol, obje ve resimleri  bulun. Mutlu çift obje ve resimleri çiftlerin mutlu bir evlilik yaşamalarına yardımcı olacak çok iyi bir Feng Shui sembolüdür.
Sevginin ve romantizmin temsili olan bu resim veya obje evin güneybatı kısmında yer almalı. Alternatif olarak, aynı zamanda oturma odası ya da yatak odasının aynı köşesine de yerleştirilebilir.
feng shui ve mutluluk

2. Mandarin Ördekleri
Mandarin ördekleri kuşların en güzellerindendir. Özellikle erkek ördek renkli tüyleri çok rağbet görür.  Mandarin ördekleri tek eşlidirler. En ideal eş seçimlerini yaparlar ve birbirlerinin diğer yarısı şeklinde yaşarlar. Hiç ayrılmazlar. Eğer yaşamlarının herhangi bir döneminde ayrılmak zorunda kalırlarsa diğer yarıları yalnızlıktan ölür.
Bu güçlü sevgi ve sadakat, özellikle Çin ve Japonya gibi doğu kültürlerinin, mandarin ördeklerini ilişkiyi temsil  etmek üzere seçmelerinde etkili olmuştur. Bu kültürlerde ilişki için en temel şart sevgi ve sadakattir.
Japonya'da, halka özgü geleneksel masallarda mandarin ördekler arasındaki bu sonsuz bağ çeşitli detay ve şiirsel sözlerle anlatılır. Bu halk masallarından birisi şöyledir: Bir gün bir derebeyi bir derenin kenarından geçerken mandarin ördeklerinin görür. Çiftler halinde gezen ördeklerin içinden tüyleri en gösterişli olan bir erkek ördeği yakalar ve kendi şatosuna getirir. Eşinden ayrılan ördek, sessizliği, ve yalnızlığı seçer, emek yemez, su içmez, hiçbir şeyle ilgilenmez ve yalnızlık içinde ölmeye başlar. Derebeyinin hizmetçisi ve  onun samuray sevgilisi mandarin ördeklerin arasındaki gerçek sevgi ve sadakati görünce efendilerinden gizli ördekleri birleştirmek için bir yol ararlar. Erkek ördeği şatodan çıkarıp dereye geri götürüp eşiyle kavuşmasını sağlarlar. Bu itaatsizliğe kızan efendileri iki sevgiliyi ölüme yollar. Bu hikaye sevginin ve sadakatin hikayesi olarak nesiller boyu anlatır.
Birçok kişi çağlar boyunca  gerçek sevgi ve sadakat sembolü olan mandarin ördek sembollerini ilişki-iyileştirme amacıyla kullanmıştır.
feng shui mandarin ördek

Feng Shui dünyasında, mandarin ördek ilişkide şifa amaçlı kullanılmaktadır. Mandarin ördek çiftleri güçlü ve uzun süreli bir ilişki sembolü  olarak kabul edilmektedir.
Uzun ömürlü evlilik ya da ilişki için yatak odanızın güneybatı köşesinde bir çift mandarin ördek koyun.  Tercihen ördekler pembe renkli kuvars taşından yapılmış ve kristal bir diskin üstüne oturtulmuş olmalıdır.
Bir Mandarin ördeği kişinin kişisel sevgi aurasının artmasını sağlayacak ona çekicilik kazandıracaktır.

3. Kuğular (Bir çift kuğu)
Mandarin ördekleri gibi, kuğu çifti de ortaklıklar inşa etmek veya ortaklıkları geliştirmek için kullanılır. Eşinizin çok güçlü bir karakteri varsa veya kocanıza dair bazı güvensizlik sorunları yaşıyorsanız size kuğu çifti kullanmanızı öneririz.

feng shui çift kuğu

4. Ejderha ve Anka Kuşu
Feng Shui de mükemmel bir çift olarak kabul edilen çifttir ejderha ve anka. Biri tam anlamıyla bir 'Yin' ve diğeri gerçek bir 'Yang' tır. Onlar ruhta ve bedende tek ve gerçek yaşam ortakları olarak birbirlerini tamamlar ve bütünlerler.
Bir araya konulduğunda, ilişkiyi güçlendirici veya tetikleyici bir etki yaratırlar. Evinizin güneybatı tarafında ejderha ve anka kuşu objesi, tablosu veya aksesuarı yerleştirmeniz evlilik hayatınızı canlandıracak, geliştirecek ve tatlandıracaktır.

feng shui ejderha

Hayattaki eşini henüz aramakta olanlar için öneriler


1. Pembe kuvars
Pembe kuvars en ünlü aşk taşıdır. Pembe kuvars taşının insanlar üzerinde kendini daha iyi anlamak, kendini bulmak ve kendine yardım etmek konularında farkındalık yaratıcı ve harekete geçirici bir özelliği vardır. Bu yetenekleri kazanan bir kişide doğal olarak ilgi çekecek ve kendisiyle ilgilenenleri teşvik edecektir. Pembe kuvars taşından bir kolye, küpe veya bilezik takmaya özen gösterin. Bu aksesuarı takan kişinin aşkta şansı artacak ve kendisine yaşamı için doğru kişiyi çekecektir.
Pembe kuvars yaralı kalpleri iyileştirmek için de kullanılır. Kötü geçmiş bir ilişkinin etkilerinden hızla ve iyileşerek kurtulmaya yardımcı olur. Üzerinizde taşıyacağınız pembe kuvars takı ve aksesuarlar aşk için çekim merkezi olmanızı sağlayacak, yeni bir yaşam ortağı bulmanızı sağlayacaktır.
Bu arada, uyumlu bir ilişkiye sahip olmak için oturma odanızda pembe kuvars bir top bulundurmanız faydalı olacaktır. Zaten evli olanlar için bir not – yatak odanıza pembe kuvars topu asla koymamalısınız çünkü bu bu sadakatsizliği teşvik eder.

2. Ejderha ve Anka
Daha önce ben Ejderha-Anka çiftinin evliliğinizi güçlendirecek etkiler yaratacağından söz etmiştik. Bu Yin-Yang birleşiminden sadece evli çiftler yararlanmıyor. Yalnız yaşayan ve evlenmek için arayışta olanlar evinin güneybatı tarafında bir Ejderha – Anka Kuşu çifti koyarsa evlenme şansları hızla artacaktır.

3. Şakayık
Sanılanın aksine, gül romantizmi temsil eden çiçek değildir. Feng Shui göre şakayık düğün gününde veya evlilik teklifinin yapılacağı günde kadınlara verilecek en ideal çiçek olarak kabul edilir.
Düğün organizasyonu yapılacak mekanda, gelinin el buketinde gerçek şakayık kullanmak en iyisidir; ama şakayık sembolü olan örtüler, dekoratif obje ve aksesuarlar da feng shui etkisini yaratır. Odanıza bunları yerleştirmeniz ideal eşinizi veya ortağınızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Evli çiftlerin odalarına şakayık yerleştirmeleri mutlu bir evlilik sağlayacaktır ve aldatmayı engelleyecektir.

4. Pembe
Aşkın gerçek rengi pembedir.  ve pembe giymeniz veya pembe aksesuarlar ve takılar kullanmanız gerçek aşkı bulmanızı sağlayacaktır. Feng Shui'ye göre pembe ve pembe tonlarını evinizde kullanmanız aşkı bulmanıza veya evliliğinizi onarmanıza yardımcı olacaktır.

5. Anka Kuşu ve pembe kuvars takılar
Anka kuşu ve pembe kuvarsın bir arada kullanılması çok kısa sürede evlilik teklifleri almanızı sağlayacaktır. Bu basit ama her ikisinin bir arada kullanıldığı bir anahtarlık, takı veya eşya olabilir. Cazibe merkezi olanızı sağlayacaktır. Anka Kuşu ve pembe kuvarsı bir arada taşıyan kişi hem kendisinin hem de evlilik teklifi yapan kişinin ömür boyu bağlılık yeminin etmesini kolaylaştıracaktır.  

feng shui anka kuşu
6. Uçan Kazlar
Erkek arkadaşı veya kız arkadaşını düğüne ikna etmek isteyen kişi yatak odasına bir çift 'uçan kaz' koymalıdır.
Uçan kazlar çift etki yaratır. Bağlılığı sağlarlar veya karşılıklı kararlı olmayan ilişkileri çözerler. İlişkide olduğunuz kişi veya nişanlınız düğün kararını bir türlü veremiyorsa yaşamınızdan gider. 'Uçan kazlar’ın görevi bağlılığı sağlamaktır. Yüreklerde kararsızlık, şüphe, ikilem veya çelişkiler varsa ‘uçan kazlar’ o ilişkinin çözülmesini ve bir an önce yaşamdaki ideal eşleri ile kavuşmaları için özgür kalmalarını sağlayacaktır.


Aşk ve evlilikte şans getirecek bazı Feng Shui ritüelleri

Bu Feng Shui aşk ritüellerinin bir dolunay sırasında yapılması tavsiye edilir.
Çin / Doğu / Ay tarihlerini içeren bir takvim edinin. Dolunay olduğunda ayın şeklinden bunu fark edersiniz. Dolunay zamanı Çin / Doğu / Ay takviminin 1. ve 15. günleri  boyunca sürer.
Bir Kuan Yin görüntüsü temin edin. Resim, fotoğraf veya obje olabilir. Pembe renkli kağıtları kalp şeklinde  kesin. Sevdiğinizin ismini yazın. Onunla evlenmek istediğinizi yazın. Eşinizse onunla yaşamak istediğiniz evlilik stilini anlatın. Kuan Yin görüntüsünün önüne bunu yerleştirin. Bir sunak gibi. Sevdiğinizin bir resmini koyun. Adınızı ve üzerinde sevdiğinizin adı yazılı pembe kağıtlar ve pembe balonları bırakın.
Çin yeni yılından başlayarak, evlilikte veya aşkta şansı artırmak için 15 gün boyunca 3 kırmızı mum yakın.
Yatak odanızın kapı koluna 2 kırmızı kurdele bağlayın. Bu kurdeleler sevgi çekmek ve / veya çiftleri sadık tutmak için bağlanır.
Bu ritüellerin bir 'gayuma' (aşk büyüsü) biçimleri olmadığını unutmayın. Bu ritüelleri yapmak bir kişinin sizi sevmesini sağlamaz ama karşılıklı sevginizin üzerindeki engelleri, yüreklerinizde birbirinizi özgürce, hakikat ve tutkuyla sevmenizi engelleyen her şeyi ortadan kaldırır sevginizi “saf “ yapar.
Feng Shui ipuçlarını uygularsanız ve yukarıdaki ritüelleri gerçekleştirirseniz gerçek aşkınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

feng shui ve yaşam

Kesinlikle kaçınmanız gereken şeyler…
Tuvaletin güneybatıda olmasından kaçının. Bu kaçınılmaz ise, tuvalet içine gerçek yeşil bitkiler koyun. Tuvaletin güneybatıda olması  çiftler arasında tartışmalara, kavgalara, çelişki ve uzlaşmazlıklar yaşanmasına neden olabilir .
Mutfağın güneybatıda olasından kaçının. Güneybatıya yerleştirilmiş mutfaklar için bazı Feng Shui tedavileri vardır. Gerçek taşlardan takılar koyarak bu yönde yerleştirilmiş mutfağın olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz.
Tuvalet ve mutfak için bu öneriler olumsuz etkileri ortadan kaldırmaz sadece olumsuz etkileri azaltabilir.
Eğer bir eş arıyorsanız yatak odanızın ve evin genel kullanım alanlarının tasarımını aşırı kadınsı ya da erkeksi yapmayın.
Kötü biten geçmiş ilişkilerinize ait resim, hediye, fotoğraf ve eşyaları ne kadar kıymetli olurlarsa olsunlar tutmayın.
Bir odanızı veya bir duvarı şeftali rengine boyayın ya da şeftali rengi objeler edinin.
Evinizde ve iş ortamınızda dikenli çiçek, kuru çiçek arajmanları bulundurmayın. Dikenli ve kuru çiçek arajmanları ilişkilerin hiç başlamaması, sona erdirilmesi veya cansızlaşması eğilimini arttırır.
Bıçak, mektup açacakları, makas, kaktüs bitki, vb gibi keskin şeyleri asla sevdiklerinize hediye etmeyin.

Mutluluklar...0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön