İçeriğe git
Çadır kiralama
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğüne doğru · 3 Mayıs 2021
Açık havada düğün yapmanın risklerinden korunmak için en iyi alternatif çadır kiralamak. Profesyonel firmalar tarafından dekore edilmiş çadırların içindeyken de, kendinizi dışarıdaymış gibi hissedebilirsiniz. Her türlü estetiğe sahip, farklı ebat ve modellerdeki çadırlı davet organizasyonlarının tüm detaylarını sizin için inceledik.

şeffaf çadır

Hava durumu
Elbette hiç bir düğün sahibi yağmur ve fırtına altında davet vermek istemez. Ama gelin görün ki yaz düğünlerinde bile aniden patlayan bir fırtına bütün emeklerin heba olmasına neden olabilir. Düğün tarihi yaklaştıkça endişeler artar, gerilim başlar. Hava durumu raporlarına aylar öncesinden bakmanın hiç bir faydası yok fakat düğün haftasına girdiğinizde artık cep telefonunuzdan sürekli hava durumuna bakabilirsiniz. Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte meteoroloji raporlarının, hava durumunu tahmin etme yüzdeleri bir hayli yükseldi. Bu durumun en büyük faydası, organizasyonunuza günler kala B planı yapma şansınızın olmasıdır. Çadır kiralamak, belki de açık havada yapmayı planladığınız düğün davetiniz için bir piyango olabilir.

Bütçe
Çadır kiralama ile birlikte ek masraflar çıkabileceğini öngörmelisiniz. Hiç hesapta olmayan, aniden bastıran bir yağmurdan korunmak için düğün bütçesi oluşturmalısınız. Ortalama 100 m2 ile 1000 m2 arasında kurulup, kiralanabilen çadır sistemleri için m2 başına  30-TL ayırmalısınız. Isınma, soğutma, podyum, ışıklandırma ve dekorasyon detayları fiyata eklenebilecek diğer kalemler olacak. Çadır sistemi büyüdükçe, çatı sistemi kurulumu için kullanılacak vinç kiralama fiyata ekstra olarak yansıtılmakta.

çadır dekorasyon

Çadır tipi
Çadır sistemleri boyut ve model olarak çeşitlilik göstermekte. İhtiyaca göre projelendirilebilen çadır modelleri için tercihinizi belirleyip, kiralama firmasına bildirmelisiniz. Tercihinizi belirlerken elbette katılımcı sayısını belirlerken, yeni pandemi dönemi gereği uyulması gereken mesafe kurallarını göz önünde bulundurmalısınız.
Çadır sisteminin sizi hangi hava şartlarından korumasını istediğinizi bilirseniz, tercihinizi daha doğru yaparsınız. Soğuk mu, sıcak mı, kar mı, yağmur mu? Pinterest'de inceleyip, kiralama firmasına örnek olarak gösterebileceğiniz bir çok model olduğunu unutmayın.

Planlama
Çadır kiralamak, yüksek ihtimalle her zaman B planıdır, yani olası bir durumda devreye girmesi için planlanır. Yağmur yağma olasılığının yoğun olduğu bir haftada, çadır kiralama firmalarından rezervasyon yapmak oldukça zordur. Eğer çadır kiralamayı tedbir amaçlı düşünüyorsanız, en basitinden bir kiralama yapamalısınız. fazla detaya girmeden, sığınılacak bir çadır planı yapmak, hem bütçenizi zorlamaz, hemde bu tip bir çadırı daha rahat kiralayabilirsiniz.
Her ne şekilde olursa olsun, çadır kiralama işini son dakikaya bırakmayın, her zaman yağmur olasılığı vardır ve bunu planlamanız içerisinde bulundurmalısınız.

Belirsizlik
Özellikle yaz düğünlerinde en çok karşılaşılan durum, yağmur yağacak mı, yağmayacak mı? durumu olsa gerek. Aşırı stres yüklü bu zamanları iyi bir planlama yaparak avantaja çevirebilirsiniz. Gökyüzüne bakmak yerine, bir çadır kiralama firması ile anlaşarak, bu durumu bertaraf edebilirsiniz. Nikah yada karşılama kokteyl resepsiyonunu açık havada yapıp, yemek ve eğlence kısmını çadır bölümünde tamamlayabilirsiniz. Bazı hava durum değişimlerinde bunun tam tersi de olabilir.

mavi organizasyon


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön