Dans dersi almadan düğün dansı mümkün mü?

İçeriğe git

Dans dersi almadan düğün dansı mümkün mü?

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dansı · 19 Şubat 2021
İlk dans, modern düğünlerin bir geleneğidir. Bu konuda özel dans dersi almak ise genellikle gelin adaylarının fikridir. Damat adayları düğün öncesi bu isteğe ne kadar karşı çıkarsa çıksınlar, genelde düğün ilk dans dersleri için bir dans kursu yada dans eğitmeninden ilk dans için destek alınır.

Ders almadan düğün dansı mümkün mü?

Dans dersleri için yeteneklerimiz, bütçemiz veya zamanınız sınırlı olabilir. Bu durumda pistin ortasında hareketsiz durmadan da yapılabilecek çözüm yolları mevcut. Peki, hiç dans dersi almadan düğün ilk dansına hazırlanılabilir mi? Düğün ilk dansınız için kursa gidip dans hocasından özel dans dersi almadan da uygulayabileceğiniz bir program sunuyoruz. Öyle ya hiç birimiz profesyonel dansçı değiliz, bu konuda yeteneklerimiz ve bütçemiz sınırlı olabilir. Peki bu durumda nasıl bir yol izlemek lazım? Evde kendi kendimize düğün ilk dans koreografimizi nasıl belirleyebiliriz? Başlayalım…

düğün dansı

1- İlk işimiz dans müziğimize karar vermek, seçim yaparken şarkının ritimlerinin fazla hızlı  olmamasına dikkat etmeli, sözlerinin anlamı üzerine yoğunlaşmalıyız. Düğün İlk dans şarkısının ortalama süresinin 1.30 – 2.30 dakika civarında olmasına gayret edin, fazla uzatmayın…
2- Nişanlınız ile düğüne en az 1 ay kala dans provalarına başlayın, haftada yine en az 3 gün, ayna karşısında  dans provası yapmayı ihmal etmeyin, yılmayın, pes etmeyin…
3- Dans pistini düşünerek dansa gelişinizi ( el ele ) ve duruşunuzu hayal edin. Dansınıza başlamadan önce gelin çiçeğinizi bırakmayı unutmayın.
4- İlk dansa başlangıç ve dans finali önemlidir. Dans ederken ayaklarınıza değil, birbirinizin gözlerine bakmayı ve gülümsemeyi unutmayın.
5- Gelinlik uzunsa damatlar için sıkıntı olabilir. Damat adayları gelinliğe basmamak için mümkün olduğunca ayaklarını sürterek dans etmeli, yerden teması ve dolayısıyla gelinliği ayak altına almamaya özen göstermeli.
6- Düğün ilk dansınız için Youtube ve Vimeo gibi video kanallarından örnek videolar izleyin, ilham alın.
7- Düğün ilk dans provalarınızı kayıt altına alın. Sonra bu kayıtları tekrar izleyerek, hatalarınızı, eksiklerinizi belirleyin ve bunların üzerinde çalışın.
8- Düğün ilk dans şarkınızı telefonunuza kaydedin ve düğün mekanında bu müzik eşliğinde prova alın.
9- Daha önce düğün dans dersi almış arkadaşlarınız varsa fikir ve önerilerini dinleyin.
10- Düğün dansı provalarınızı mümkün olduğunca düğün günü giyeceğiniz elbise ve ayakkabılara yakın olan kıyafetler ile yapın.
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön