Düğünde dans pistinin boş kalmaması için yapılması gerekenler

İçeriğe git

Düğünde dans pistinin boş kalmaması için yapılması gerekenler

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Müzik · Pazartesi 21 Haz 2021
Düğünde dans pistinin boş kalmaması için neler yapılmalı, neler yapılmamalı? Bu hassas konuda uyarılarımızı dikkate alırsanız, tüm düğün boyunca dans pistiniz hiç boş kalmayacaktır.

Düğünde dans pistinin boş kalmaması için ne yapmalı

Aylar süren düğün hazırlıklarının finalinde bol bol eğlenmek, arkadaş, akraba ve dostlarınızla birlikte dans etmek en doğal hakkınız. Dolu bir dans pisti siz de, misafirlerinizi de havaya sokar, motive eder. Tam tersi bir durum ise gece boyunca modunuzun düşük olmasına sebep olabilir. Misafirlerinizi masalarından kaldırmak, dans pistini sürekli dolu tutmak için size önerilerimiz olacak.

Düğün Müzikleri
Ortalama 5 saat sürecek bir düğün organizasyonunda 90-100 şarkı çalınabilir. Bu şarkı seçimlerini doğru yapmak, herkese hitap etmek önemlidir. Düğün için oluşturacağınız bir whatsapp grubu ile seçtiğiniz davetlilerinizin tercihlerini öğrenebilirsiniz. Onların taleplerini de göz önünde bulundurarak, daha geniş bir repertuar oluşturabilirsiniz. Bu istekleri düğün dj yada orkestranızla paylaşın.

Müzik toplantısı
Düğün öncesi dj yada düğün orkestranız ile bir müzik toplantısı planlayın. Bütün çalınacak müzikleri tek tek sıralamak yerine isteklerinizi bir liste halinde belirtin. Elbette istemediğiniz şarkılar içinde bir liste oluşturabilirsiniz. Yapacağınız bu listeler, müzik tercihlerinizi anlamak konusunda dj ve orkestraya kılavuz olacaktır.

Müzik akışını kesmeyin
Müzikli düğün organizasyonlarında, dans pistinin boşalmasına neden olan sebeplerin başında, müzik akışını kesmek gelir. İnsanların dans ettiği bir anda tempoyu düşürmek, konuşma yapmak için müziği durdurmak pistin boşalmasına sebep olur. İnsanları piste tekrar çekmek kolay olmayabilir. Düğün pastası ve çiçek atma gibi seremonilerin zamanlamasına dikkat etmelisiniz. Bir konuşma yapmayı planlıyorsanız, bunu organizasyonun başında yapın.

gelin çiçek atma

Başlangıç önemlidir.
Dans pistinin açılışını genellikle gelin ve damat yapar. Misafirler yapılan ilk dans sonrasında müzikle dansa devam etmek isterler, bu nedenle çalınacak ilk şarkı seçimleri önemlidir, tercihler doğru yapılmalı.

Gelin ve damat olmadan olmaz
Düğün misafirleri dans pistinde gelin ve damat ile birlikte dans etmeyi tercih ederler. Gelin ve damadın olmadığı bir dans pisti her zaman dolu olmayabilir. Elbette yorulduğunuzda ara verebilirsiniz fakat gece boyunca masada oturmayı düşünmeyin.

Müziğin temposu önemlidir.
Düğün müzikleri seçimi yaparken hareketli şarkılara daha fazla yer verin. yavaş şarkıları düğünün başlangıcında ve en sonunda kullanılacakmış gibi planlayın. Düğün ortasında tempoyu düşürmeyin.

Davetli sayısı
Az sayıda katılımcı ile gerçekleşen müzikli düğün organizasyonlarında dans pistini her zaman dolu tutmak zordur. Kalabalık düğünlerde ise tam aksi durum geçerlidir.

Mutluluklar.


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön