İçeriğe git
Davetli sorumlulukları
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Davetiye · 3 Mart 2021
Davetli listesinde adınız yazıyorsa, birtakım sorumluluklarınız var demektir, birlikte inceleyelim.

LCV ( Lütfen cevap verin ) nedir? Ne yapılmalı?

İsminizin yazılı olduğu davetiye elinize geçtiğinde ilk misafir sorumluluğunuz başlar.

Düğün davetiyenize önemli not olarak yazılan LCV ( Lütfen cevap verin' in baş harflerinden oluşan kısaltma), sizin davete olumlu yada olumsuz cevap vermenizin beklendiğini belirtir.
Davet organizasyonu kolay iş değildir.Davetli oturma düzeni, ne kadar yemek ve içecek hazırlanacağı, kişi sayısına göre belirlenir.
Düğün mekanları +,- %10 tolerans göstersede, 300 kişilik bir davette 200 kişi gelmişse, davet sahibinden gelmeyen 70 kişinin ücretini talep ederler.
Bu yüzden daveti alan kişi programının uygun olup olmadığını davet sahibine en az 5 gün önce bildirmelidir. "işim çıkmazsa gelirim", "son dakika bir sürpriz yapabilirim" gibi söylemler gayrı ciddi yaklaşımlardır.
Davetiye üzerinde, LCV yanında yazan telefon numarasına yada mail adresine yanıt verilmelidir.

Lcv nasıl cevap verilmeli

Düğün daveti ve çocuklar...
Düğün organizasyonunuzu planlarken, seçtiğiniz düğün mekanının kapasitesi bazen davetli sayınızı sınırlamanızı gerektirebilir.Düğün kutlamaları yetişkinlere daha fazla hitap ettiğinden çocuklar için belli bir saatden sonra şapkadan kuş çıkartmayacaksanız sıkıcı olabilir.
Yaş gurubu olarak sınırlamasak bile yatma saati 21:00 olan bir çocuğun yemek masasının yanında sandalyeler birleştirilerek, yüksek volümlü müzik eşliğinde uyutulmaya çalışıldığına şahit olmuşuzdur.
Anne ve babaların rahat yemek yiyebilmeleri ve gözleri arkada kalmadan (etek ve pantalon çekiştirilmeden) dans edebilmeleri, sigara ve alkolden uzak kalmaları için özellikle yemekli düğünlere çocuklarını getirmemeye çalışmaları önemli bir sorumluluktur.
Davet sahibi önceden çocuk sayısını öngörerek onlar için davet mekanının başka bir bölgesinde bir yemek ve aktivite alanı düzenlemiş ise yukarıda saydıklarımızı unutabilirsiniz.

Diğer davetli sorumlulukları
Baştada belittiğimiz gibi davet edilmek önemlidir ve sorumluluk getirir.Davet edildiğiniz organizasyona gidemeseniz bile tebrik ve kutlamanızı telgraf yada bir çiçek göndererek belirtebilir, kendinizi hatırlatabilirsiniz..

Davet edildiğiniz yerde davet sahipleri genelde sizi karşılayarak geldiğiniz için teşekkür ederler.Sizde organizasyon bitiminde yada arasında davet mekanından ayrılırken davet sahiplerine sizi misafir edip ağırladıkları için teşkkür etmeli, iyi dileklerinizi belirtmelisiniz.
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön