Dubrovnik tatili

İçeriğe git

Dubrovnik tatili

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Balayı · Cumartesi 03 Nis 2021
Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri...DUBROVNIK

Hırvatistan'ın akdeniz turizmindeki en önemli ve popüler yeri Dubronik'e gelir gelmez, kendinizi ortaçağda geçen bir filmin setinde gibi hissediyorsunuz. Son yıllarda Dünya'da olduğu gibi Türkiye'de de büyük ilgi gören Game of Thrones dizisinin bir çok bölümün burada çekildiği düşünmek bile, ziyaret etmek için geçerli bir sebep.
Hem Akdeniz de olmak, hem tanıdık akdeniz yemeklerinden tatmak, hemde farklı bir tarihsel geçmişe ve kültüre tanıklık etmek için
Dubrovnik'ten daha ideal bir balayı tatili düşünülemez.
Akdeniz iklimi olması nedeniyle Mayıs ve Ekim ayları arası Dubrovnik'te tatil için ideal sezon.En kalabalık zamanı Temmuz ve Ağustos.
Ulaşım çoğunlukla hava yolu ile Zagreb üzerinden yapılıyor.Havaalanı şehrin 20 km.dışında.
Otobüs ile 5 €, taxi ile yaklaşık 35 € 'ya şehir merkezine geçebilirsiniz.
Hırvat para birimi olan Kuna'nın 1 TL karşılığı 3,5 Kuna. 1 € ise yaklaşık 7,5 Kuna'ya denk geliyor.
Kuna’daki bozuk paralar: 1 lp, 2 lp, 5 lp, 10 lp, 20 lp, 50 lp, 1 Kuna, 2 Kuna, 5 Kuna.

hırvatistan balayı

Konaklama
Dubrovnik, konaklama yönünden bol alternatifi olan bir turizm merkezi. Kale içinde kiralık daire ve evler bulabileceğiniz gibi, birçok dünya otel zincirlerinin burada konaklama tesisi bulunmakta. Dubrovnik'in en güzel manzaraya sahip otelleri havaalanı yönünde sıralanmış.
Biraz konaklama fiyat bilgisi vermek gerekirse; Çift kişilik odalarda, Hotel Excelsior 260 €, Hotel Dubrovnik Palace 195 €, Radisson Blue 230 € 'dan başlayan fiyatlarla hizmet veriyorlar.
Yeme içme
Gün batımında aydınlatılmış surlara karşı yemek-içmek isterseniz Nautika'nın manzarası, diğer restoranların önüne geçiyor.Farklı seviyelerde ve büyüklükte 3 terasa sahip bu taş yapıda ana yemek fiyatları 45-110 e arası.Aparatif tabaklar ise 20-40 e arası değişiyor.


Lovrijenac Kalesi'ne çıkan merdivenlerin yanında bulunan Orhan restoran,isim itibarıyla türklerin ilgisini çekmekte. Hırvatça "büyük balık" anlamına gelen Orhan'da yerel lezzetleri tadabilirsiniz.Ana yemekler 20 €, şaraplar 15-40 € arasında değişiyor.
Yine şehrin ana girişi Pile kapısının tam karşısında yeralan Dubravka da , Nautika ve Orhan gibi kayalıklarıyla özellikle geceleri etkileyici bir manazara sahip. Dubravka da balık yemekleri 20-25 €, et yemekleri 10-15 € arasında değişiyor.

hırvatistan seyahat

Limanın çıkışında bulunan Banje plajında yeralan East West, görmek ve görülmek isteyenlerin takıldığı popüler bir eğlence mekanı. Gündüz plaj ve deniz, akşam yemek, manzara ve eğlenceyi tercih edenler, sabah saat 4'e kadar açık bu mekana rağbet ediyorlar.
Eğer daha sakin bir yer tercih etmek isterseniz, Dubrovnik'in en eski barlarından olan Troubadour jazz bar'a gidip canlı müzik dinleyebilirsiniz.Yine deniz kenarında bulunan Poklisar rest.da kaliteli caz müzik dinleme şansına sahipsiniz.
Balayı için Dubrovnik tercihi yaparsanız şehrin en güzel manzalarını bir teleferik turu ile doyasıya tadabilir, müthiş fotoğraflar çekebilirsiniz.

Luza meydanından sağa döndüğünüzde 100m. ilerde,solda, sütunlu girişiyle Rektör sarayı yer alıyor.Giriş 5 €.Limanın çıkışında yeralan Sen jan Kalesi, giriş katında bir akvaryuma, üst katlarında ise detaylı hazırlanmış bir deniz müzesine sahip.Giriş 5 €.
Dubrovnik'e gitmişken şehir surlarında uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz.. Ayrıca küçük gemilerle 15 dakikada bir sefer yapılan Lokrum adasını gezip, denize girmeyi ve bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön