İçeriğe git
Düğün bütçesi
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğüne doğru · 30 Ocak 2021

Ekonomik Düğün Bütçesi İçin Yaratıcı Fikirler

Pahalı düğün bütçesi kabusunuz olmasın. Hayallerinizden ve konuklarınızın konforundan ödün vermeden maliyetleri azaltmanın yolları hakkında bütçe kesintisini uygulayabileceğiniz 10 yaratıcı fikir.

Düğün pastası
Düğün pastaları konuk sayısının ihtiyacını karşılayacak büyüklükten daha büyük yaptırılmamalı. Özel tasarım pastalardan veya özel hazırlanmış abartılı süslerden kaçınılabilir. Sade ve yeterli boyutlarda hazırlanmış bir düğün pastanızı birkaç kurdele ve taze çiçekle istediğiniz etkiyi yaratacak şekilde değiştirebilirsiniz.
Düğün pastalarının pek çoğu artık maketten yapılıyor. Strafor dan yapılan maket pastalar gerçeklerine tıpa tıp benziyorlar.Maket pastaların en büyük faydası , pasta süslemesi için zamandan kazanılması , nakliyede olabilecek  kazalardan kaçınılması ve pasta tazeliğinin korunması.

Gelinlik
Maliyeti kısmanın en kolay yollarından biri gelinliktir. Gelinlik satan mağazaların indirim zamanlarını, ikinci el gelinlikleri (www.beyazgelin.com) ve fırsat köşelerini mutlaka ziyaret edin.
Düğün menüsü
Düğün bütçelerinin büyük bir kısmını genellikle gıda tüketir. Düğün masalarında oturup yemek servis edilmesi gibi klasik bir düzene alternatif olarak, açık büfe veya kokteyl prolonge alternatiflerini değerlendirin. Yemek öncesi aperatif atıştırmalıklar ve tatlı büfesi de bu alternatiflerle iyi gidecektir.
Düğün bitki ve çiçekleri
Yeşillikler, taze çiçeklere göre daha uygun fiyat aralıklarındadır. Çiçek miktarını azaltıp eğrelti otları, sarmaşıklar ve taze yeşil yapraklar ile çiçek buketlerini ve arajmanları zenginleştirin. Kurdeleler ve tülleri de destek olarak kullanabilirsiniz.

Düğün davetiye ve kartları

Ekonomik bir düğün bütçesi kalemlerinden, davetiye maliyetlerini düşürmek için çeşitli yollar vardır. Ekstra zarfı ortadan kaldırmak için davetiyeye kağıt veya kurdeleden bir şerit geçirmek, masa kartlarını zarfsız kullanmak gibi uygulamalar düğün maliyetini etkileyecektir. Hatta renkli kartonları kullanarak  kaligrafi kalemi ile kendi masa kartları ve davetiyelerinizi hazırlayarak, ekonomik bir düğün maliyeti için katkı sağlayabilirsiniz.
Düğün tarihi
Düğün mekanlarının en yoğun rağbet gördüğü günler, Cumartesi akşamları ve tatil günleridir. Düğün tarihinizi belirlerken, mekan için en yüksek fiyatı ödeyeceğiniz günler de bu günlerdir. Düğün masraflarını kırpmak istiyorsanız, Cuma veya Pazar akşamlarını, veya davetlilerinize uygunsa hafta içi akşam saatlerini tercih edebilirsiniz. Düğün maliyeti hesaplamasında emin olun kazançlı çıkacaksınız.
Ülkemizde Ramazan ayında düğün kutlaması çoğunlukla rağbet görmez.Alkolsüz ve eğlence odaklı bir düğün organizasyonu neden ramazan ayında yapılmasın, üstelik %50’ye varan düğün mekanı indirimleri varken…
Düğün töreni ve resepsiyon için ücretsiz mekanlar konusunda çevrenizde araştırma yapın. Habersiz olduğunuz ve düğün için çok uygun ücretsiz bir mekanla karşılaşabilirsiniz; bu bir bahçe, park, lokal, sosyal tesis yada bir arkadaşınızın yazlığı olabilir.
Bütün düğün mekanları, hafta içi organizasyonlara % 50 ‘ye varan indirimler uygulamaktadırlar.Bu konuda indirim ve kampanyalar bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

davetiye

Nikah şekerleri ve armağanları
Özellikle konuk listesi büyükse, ekonomik bir düğün organize etmek adına, nikah şekeri veya hatıra armağanı olarak sosyal sorumluluk bağışı yapmayı düşünebilirsiniz. Küçük ve samimi bir davetli listeniz varsa, nikah şekeri ve düğün anısı armağanlarınızı yaratıcı fikirlerle el yapımı hazırlayabilirsiniz.
Düğün müziği
Düğünde Orkestra kiralamak, sanatçı çıkarmak, canlı müzik maliyeti açısından size pahalıya mal olacaktır. Canlı müzik yerine, DJ kiralamak daha hesaplıdır. Müziğe ilgi duyanlardansanız bilgisayarınızdaki listeden gece boyu müzik yayını yapabilir, sevdiğiniz şarkılarla eğlenebilirsiniz.0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön