Çiçek dekorasyonu

İçeriğe git

Çiçek dekorasyonu

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dekorasyon · 26 Mayıs 2021
Düğün çiçeği ile dekorasyon denilince aklımıza hemen gelin buketi, gelin masasında bir aranjman, yemekli düğün ise yemek masalarının ortasında küçük aranjman gelir. Düğün çiçekleri ile dekorasyon bunlardandan fazlasıdır. Farklı seçimler ve farklı kullanım biçimleri etkileyici sonuçlar doğurur. Düğününüzün farklı ve etkileyici olmasını istiyorsanız, düğün çiçekleri ile hazırlanmış bu fikirlere göz atabilirsiniz. İlham vermesi dileğiyle..
1-Dökümlü tavan
Açık hava düğünlerinde çadır tavanında kullanılabileceği gibi kapalı mekanlarda da uygulanabilir bir fikir. Gerçek bitki ve ağaç dalları kullanılabileceği gibi yapay bitki ve dallar da aynı etkiyi yaratacaktır. Sarmaşık,  eğreltiotu, şimşir gibi bitkiler, ideal bir yeşillik görünümü sunar. Dekorasyon; dantel, tül, gümüş, kristal avize kullanımı ile romantik kılınabilir.

düğün çiçek dekorasyonu

Çiçek çeşmesi
Düğün mekanınızda yapay bir çeşme veya gölet ile bir odak yaratabilirsiniz. Yeşillikler, yapay taşlar ve çiçekli bitkilerle ortamı bir anda refah, bolluk, bereket ve romantizm kaplayacaktır. Yüzen veya ayaklı şamdanlarda mumlar, gelin/damat ve düğün davetlileri için hazırlanmış rahat yastıklarla döşeli oturma köşeleri ve uçuşan tüllerle bir çardak düğün atmosferinizi bambaşka bir havaya taşıyacaktır.

düğün çiçek dekorasyonu

Çiçekli fon
Düğün mekanınızda var olan bir duvarı yeşillik ve renkli çiçeklerle kaplayabileceğiniz gibi, yapay bir pano oluşturup aynı amaç kullanabilirsiniz. Çiçekli arka fonlar, nikah seramonisi için kullanılabileceği gibi, gelin damat masasının yerleştirilmesi veya sadece fotoğraf çekimi için bile kullanılabilir.
Çok farklı şekillerde tasarlayabileceğiniz bir uygulama; farklı bitki ve çiçeklerle hatta kristal taşlar, avize ve mumlarla kullanım yerine ve amacına göre çok şık etki yaratabilecek bir fikir.

çiçekli dekorasyon fikirleri

4-Mekan içinde mekan yaratın
Çiçeklerle yapabileceğiniz farklı bir iç mekan tasarımı daha. Gelin damat için bir yürüyüş yolu, davetliler için bir koridor oluşturmak.
İşlevsel mi: evet, etkileyici mi: evet!
Korkmayın karıştırın.
düğün çiçek dekor

5. Gelin buketi seçimi
Evet, lahana. Besin değeri açısından zengin bir gıda olduğu gibi aynı zamanda eşsiz bir buket için de çarpıcı bir seçimdir. Tam yeşillik kategorisinde birçok diğer yeşillikleri gölgede bırakır. Merkezinde koyu mor renk tonu bir çiçeği eşsiz kılar ve mükemmel bir buket oluşturur.

gelin buketi


6-Asılı bırakın
Değişen boyutlarda çiçek buketlerinin ağaç dallarına asılması ile elde edilen etkiye bakar mısınız? Düğün çiçeklerinizi, nikah alanında, gelin yolunda, düğün masalarının üstlerinde kullanabilirsiniz.

düğün çiçek dekorasyonu

7-Teşhir edin
Düğün mekanınızda büyük bir merdiven varsa, onu çiçek dekorasyonu için kullanın! İster bir fuaye, bir kokteyl veya sade resepsiyon, isterseniz yemekli, büyük bir davet...
Bir merkez belirleyin ve çiçeklerle orayı bir başyapıta dönüştürün. Yeşil sarmaşıklar, güller, dağınık yapraklar, mumlar ve aydınlatma ile etkileyici giriş yapmak hiç zor değil.

çiçekli merdiven

8. Meyve kullanmak mı, neden olmasın?
Özellikle masa üstü düğün çiçeği aranjmanlarında meyve kullanmak harika bir fikir. Çiçek ve yeşilliklerle çeşitli meyveler, harika kombinasyonlar oluşturabiliyor. Ayrıca son dönemlerde yenilebilir meyve buketlerini masa üstü aranjman olarak kullanıp, hem göze hem damak zevkine hitap etmek yaratıcı bir fikir.Kokteyl düğünlerde büfeleri hareketlendirmek için bu uygulamayı deneyebilirsiniz.
düğün masası dekor


9-Herşey mümkün...
Daha önce bir benzeri olmamış bir gelin buketi .... okaliptüs veya enginar çiçeği. Gelin buketi için sıradışı ama etkileyici.
Doğal ve organik bir düğün için ideal...İşte farklılık...

gelin çiçeği

10. Bitki, kök, çiçek ve yosunlardan Runner oluşturmak.
Strech film ile runner tabanı oluşturduğunuz masanızın üzerinde bu tabanı yosun ve bazı vahşi görünümlü çiçek düzenlemeleri ile çarpıcı bir orman konseptinde donatabilirsiniz. Özellikle kır düğünleri için eğrelti otu ve binbirdelikotu gibi benzersiz dolguları da ekleyin, işte unutulmaz bir düğün konsepti.

düğün masası dekor

11. Çiçek Avizeler ve ters bahçeler
Baş aşağı sarkıt avize ve çiçek dekorasyonu düzenlemesi. Yüksek tavanlı ve keskin hatlı iç düğün mekanlarında, mekandaki boşluğu veya soğukluğu dengelemek için iyi bir düğün çiçek dekorasyonu fikri.

düğün tavan süslemesi

12-Havuz süslemesi
Havuz başı düğün organizasyonlarında zaman zaman yüzer çiçekler görmüş olabilirsiniz. Nadiren yüzer mumlara da rastlanır. Gelin ve damadın baş harflerinden oluşan çiçek aranjmanlı ada ile bu görseldeki havuz benzersiz ve özel kılınmış.

havuz çiçek dekorasyonu

13. Asılı saksı bitkileri
Düğün mekanınızda kafes duvarı varsa, çiçek ve bitkilerle dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Egzotik yapraklı bitkiler, koyu yeşil yaprakları ve yoğun kırmızı damarlı bitkiler veya saksı orkide, düğün mekanının yükseklik algısına katkıda bulunur.
çiçek fon dekor

14. Tablo runner
Farklı tonlarda çiçek demetleri ile runner düzeninde bir yığın, düğün çiçek dekorasyonunda çok şık olabilir. Payetli veya lame kumaşlar ve kristal taşlarla eğlenceli dokular yakalanabilir.
çiçekli süslemeler

15. Kapalı mekanda ağaçlar
Çiçek ve bitkileri kullanarak kapalı düğün mekanlarında, açık hava veya bahçe etkisi yaratabilirsiniz.
Uzun boylu yeşil ağaçlar, balo salonuna bir anda samimi bir bahçe partisi havası katabilir. Ayrıca minyatür kristal avizeler veya led ışıkları asmak için dalları kullanabilirsiniz.
Kuru ağaç dalları ile dekore edilmiş bir düğün mekanında, masalara serpiştirlmiş kuru yapraklar, sonbahar etkisi yaratacaktır.

bitkiler ile düğün dekor


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön