İçeriğe git
Düğün dansı derslerine başlamadan önce bilmeniz gereken 5 şey
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dansı · 11 Ocak 2021
Çiftler tarafından dans dersleri almak, düğün planlama, koşuşturma stresinden uzaklaşmak için harika bir yol...Gelin ve Damat adayının birlikte kaliteli zaman geçirmesi, ilk dans stresinden uzaklaşılması ve bunun bir zorunluluktan ziyade, keyfini çıkaracağınız bir aktivite olduğunu bilmek, düğün dansı için sayabileceğimiz güzelliklerden aklımıza ilk gelenler. iyi zaman geçirmenin ötesinde, dans derslerine başlamadan önce bilmeniz ve uygulamanız da fayda olan 5 önemli detaya dikkat çekmek isteriz.

düğün ilk dans


1-Dans dersleri sırasında, düğün kıyafetlerinize yakın giysiler giymeye gayret edin. Gelinlik ve damatlık giymenize gerek yok fakat gelinlik modeline yakın bir elbise modeli, damatlık için seçtiğiniz kıyafet tipinde bir giyim ve ayakkabı tipi seçebilirsiniz. Bu seçimler, inanın dans pistinde daha rahat olmanızı sağlayacak, dans provalarında olduğu gibi hareket etmenizi sağlayacaktır.
2-Düğün mekanınızda bulunan dans pistini ziyaret edin. Piste ilk adımı atacağınız yeri ve dans pistinin düğün dans hareketlerinizi rahatlıkla yapmanıza uygun olup olmadığını kontrol edin. Düğün ilk dans müziğinizi telefonunuza kayıt edip, pistte küçük bir düğün dansı provası yapın. Masa düzenini yaparken misafirlerin pisti ve dolayısıyla sizi ve düğün dansı koreografilerinizi görebilmesine önem verin.

ilk dans şarkınız

3-Düğün dansı derslerine başlamadan önce belirlemeniz gereken en önemli konu, ilk dans şarkınız olacak. Eğer bu konuda bir fikriniz yoksa dans dersi alacağınız eğitmeninizden, hayalinizdeki müzik ritim ve duygularını tarif edin, destek isteyin. Düğün dansı süresinin ne kadar olmasını istiyorsanız, ilk dans şarkınızı uygun yerden kısaltabilirsiniz. Peki ortalama bir düğün dansı kaç dakika sürer? Düğün dansının ortalama süresi 2,5 dakikadır, daha uzun bir dans süresi, misafirlerin dikkatinin dağılmasına, ilginin ve bakışların başka yönlere kaymasına neden olabilir. Düğün ilk dans şarkıları için hazırladığımız düğün ilk dans müziklerini dinleyerek ilham alabilirsiniz. Bakınız; düğün ilk dans müzikleri
4-Çiftler ilk dans derslerini alırken, anne, baba, abi yada kardeş ile ilk dansın devamında farklı bir müzik ile 2. bir dans planlayabilirler.
5-Evlenecek çiftlerin belki de en büyük hatası yada olanaksızlığı, düğün dansı derslerine yeterli zamanı ayıramamalarıdır. Düğün dansınız ne kadar kolay yada zor olursa olsun, bu dans derslerine ayıracağınız zamana ve düğün dansınızı ne kadar mükemmel yapmak isteyeceğinizle ilgilidir. Düğün dans kurslarında eğitmenler / dans hocaları, sizi 1 haftada bile ilk dans için hazır duruma getirebileceklerini söylese de, kimse düğüne 1 hafta kala omuzlarında böyle bir yükümlülük istemez. Bu yüzden aylar öncesinden düğün için ilk dans provalarına başlamanızda fayda var...bol şans..
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön