İçeriğe git
Düğün organizasyon firması ile çalışmak
Dugundavet.com
Published by dugundavet içinde Organizasyon · 12 Ocak 2021
"Misafir olarak katıldığınız düğün organizasyonlarında hep aynı dekorasyon örneklerini gözlemliyor, hep aynı müzikleri dinliyor ve bundan sıkılıyorsanız, stil sahibi düğün organizasyon firmaları ile çalışarak kendi düğününüzü farklı ve hatırlanır kılabilirsiniz."

Türkiye’de düğün organizasyon sektöründe hizmet veren yüzlerce, belki de binlerce firma bulunmakta. Düğün sektörüne hizmet veren bu firmalar arasından seçim yaparken kesinlikle zorlanacaksınız. Fakat doğru organizasyon firması ile çalışma şansına sahip olduğunuzda kendinizi daha iyi, güvende ve mutlu hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Bir düğün planlamak, aynı zamanda 20-25 iş kolunu birlikte organize etmek anlamına ve saatlerce süren toplantı demek. Sizin için en uygun düğün organizasyon firmasını bulmanız için neler yapmanız gerektiğini bilirseniz, bütün bu ayrıntıları sizin adınıza planlayacak bir düğün yardımcısına sahip olacaksınız. Haydi başlayalım…

Düğün organizasyon firması ile çalışmak gerekli mi?

*Düğün organizasyonunun bütün içeriğini tek başıma yada eşimle hallederim diyebilirsiniz. Ancak bunun için yeteri kadar zamanınız olup olmadığını düşünün. Son dakika çıkabilecek aksaklıklar, sürprizlere karşı ne kadar hazırlıklı ve planlı olabileceğinizi tartışın. Yapmak istediğiniz düğün bütçesinden arttırmak, kısmak daha büyük maliyetler yaratabilir.

*Sizin için hayatınızda ilk defa gerçekleşecek olan düğün organizasyonunun detayları gözünüzde büyüyebilir, fakat unutmayın deneyimli bir düğün organizasyon firmasının geçmişinde yüzlerce benzer organizasyon bulunmakta. Tecrübe, olmadık yerde olmadık sorunları çözebilir.

*Düğün mekanı, müzik servisi, pasta, çiçek, ikram gibi düğün organizasyonları içinde yer alan tedarikçilere ulaşma ve çeşitlilik konusunda organizasyon firmalarının avantajlarından faydalanın. Birlikte çalıştığı yada partner olarak kullandığı tedarikçilerin fiyat ve deneyimlerinden maksimum fayda elde edin.

*Düğün sabahı rahat bir şekilde uyanmak, düğün günü sizin yerinize tüm ayrıntılarla ilgilenen bir düğün asistanınızın olması, size düşenin sadece eğlenmek ve keyif almak olması bile bir organizasyon firması ile çalışmak için yeterli.
düğün nkah dekorasyon

Düğün organizasyon firması seçmek

*İstanbul, Ankara ve İzmir de yoğunlaşmış olan organizasyon firmaları arasında seçim yaparken, düğün mekanı seçimi gibi düğün organizasyon seçimi için de mümkünse 1 yıl öncesinden araştırmaya başlayın.

*Düğün organizasyon firmalarının organizasyona bakış açıları, ekipman ve ekip yeterliliği konusunda bilgi sahibi olmak
ilk önceliğiniz olmalı.

*Düğün için bir bütçe oluşturun ve bütçeye sadık kalın, ne istediğinizi bilirseniz, aradığınızı daha kolay bulursunuz. Düğün organizatörü ile çalışmak bir miktar ekstra maliyet getirebilir. Ama unutmayın, organizatörünüzün alacağı küçük komisyonlar sizi büyük bir stresten kurtaracak, hatta bazı kalemlerde tasarruf sağlayacaksınız.

*Düğününüz için bir tema seçmek, hem sizin, hem de düğün planlamacınızın işini kolaylaştırır. Bir hedefiniz olursa, bunun için nelere ihtiyacınız olduğu daha net ortaya çıkar ve buna göre bütçe oluşturulabilir.

*Seçeceğiniz organizasyon firmasından tüm düğünü A’dan Z’ye planlamasını isteyebileceğiniz gibi, sadece düğün gününü planlamasını da talep edebilirsiniz. Eğer yurtdışında yaşıyor ve Türkiye de bir düğün planlıyorsanız, 1.seçenek sizin için en uygun olanı olacaktır.

*Düğün organizasyon firması araştırması yaparken elbette sosyal medyadan faydalanmak iyidir. Fakat, yapılan diğer organizasyonların çekiciliği sizi yanıltmasın. İlham alın, fakat daha fazlasını görmek isteyin. Öne çıkan görseller ve çalışmalar yanıltıcı olabilir fakat size ilk izlenim açısından bir fikir verecektir.

*İyi bir düğün organizatöründe olması gereken en önemli özellik “iletişim” olmalı. Rahat ve kolay iletişim kurabildiğiniz bir organizatörle çalışmak önemlidir. Düğün öncesi aklınıza takılan bir konuyu, yeni bir fikri yada bir aksaklığı anında aktarabileceğiniz ve karşılığını verebilecek donanımda olmasına özen gösterin. Yoğun düğün sezonlarında iletişim kurmak zor olmamalı. Bir organizatör için sizin düğününüz daha önce yapmış olduğu yüzlerce düğünden biri olarak tarihe geçebilir, ancak sizin açınızda bakıldığında, “en önemli, en değerli düğün, sizin düğününüz olmalı.”

*Bir düğüne katılın. Düğün tarihinizden önce, organizatörünüzün planladığı bir düğüne, uzaktan gözlemci olarak katılmak, kafanızdaki soru işaretlerini olumlu/olumsuz etkileyecektir.

Düğün koodinayon toplantısı


*Koordinasyon toplantısı alın. Tüm tedarikçilerin bir arada olduğu bir toplantı talep edin. ( mümkünse düğün mekanında ) Pandemi döneminde bu toplantıyı yüz yüze almak mümkün değilse, online olarak tüm tedarikçilerinizle tanışın. Toplantı sonrası mümkünse düğün alanında hep birlikte keşif ve planlama yapın. Düğün günü için anlaştığınız organizatör, genellikle düğün gününüzden yaklaşık 1 ay önce devreye girer. Düğün koordinasyon toplantısı, tüm planlarınızı baştan sona yürütmek için buluşacağınız ve esasen düğününüzü tedarikçilerin yetenekli ellerine teslim edeceğiniz yerdir.

düğün organizasyonu

*Düğün organizasyonu bir ekip işidir. Düğün öncesi hazırlık aşamasında fikirlerinizi özgürce ifade edin. Eksik bildiğiniz konularda organizatörünüzün deneyim ve tecrübelerinden yararlanın.

*İster tam bir düğün planlama hizmeti, ister sadece düğün günü dekorasyon için hizmet alın, düğün paketinizin tam olarak ne içerdiğini bilmeniz için doğru soruları sormanız önemlidir. Ek bir ücrete tabi olabilecek her şeyi öğrenmek gerekir.

*Zamanlama önemlidir. Düğün tedarikçilerinin, düğün günü hazırlıklara ne zaman başlayacağı, işlerin ne zaman biteceğini öğrenin. Olabilecek aksiliklere karşın tüm hazırlıkların en erken saatte bitmesine özen gösterin.

*B Planı isteyin. Her türlü olumsuzluğu düşünerek, düğün planlamacınızdan ne gibi alternatifler üretebileceğini öğrenin. Yağmur olasılığı, Dj’in hastalanması gibi aksilikler olasılıklar içindedir.

*Aynı gün, kaç düğün? İşte kritik soru… Organizasyon firmanız aynı güne başka iş alıyor mu? Yeterli ekipmana sahip olsalar da siz yine de işinizi sağlama alın. Organizasyon firmanızın tamamen sizin düğününüze odaklanması ve imkanlarını seferber etmesi için 1 güne 1 düğün den taviz vermemeye çalışın.

*Ödeme planı ve sözleşme yapın. Aldığınız hizmetler karşılığında bir ücret ödeyeceksiniz. Anlaşmanın yapıldığı ilk günden başlayarak bir ödeme planı çıkarın, ödemenin tamamını tek kalemde yapmayın. Her iki tarafı da bağlayıcı bir sözleşme yapmak, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Ödeme yapmadan önce sözleşme örneğini eşinizle birlikte okuyun, eklenmesini yada çıkarılmasını istediğiniz bir madde varsa bunu düğün organizasyon firmanıza bildirin.

LCV takibinden misafir karşılamaya, düğün mekanı seçimi ve süslemesinden müzik servisine kadar bir çok konuda destek alabileceğiniz bir düğün organizasyon firması seçmek, yukarıda belirttiğimiz konuları göz önünde bulundurduğunuzda eminiz çok kolay olacak.

Mutluluklar…0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön