Düğün organizasyon maliyetleri

İçeriğe git

Düğün organizasyon maliyetleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğüne doğru · Cuma 12 Şub 2021
Düğün mekanı seçimi yapmak, düğün organizasyonu içinde yer alan kalemlerin maliyetlerini bütçenize uydurmak zor, fakat imkansız değil.
Büyük şehirler için düşündüğümüzde yemekli (alkolsüz) düğün mekanı fiyatları, ortalama 75 TL den başlamaktadır. Fiyatı belirleyen ana kriterler; menü içeriği ve organizasyon tarihidir. Birlikte inceleyelim.

Düğün bütçesi

Cuma günü yapacağınız düğün organizasyonu, diğer günlere (c.tesi-pazar) göre daha uygun fiyata çıkacaktır.1.önemli kriter bu.
Düğün bütçesi için 2. önemli konu düğün menü içeriğidir. Pek çok düğün mekanı, yemekli düğün organizasyonlarında, kokteyl ve sonrası yemek düzenine geçiş olarak fiyat verir.
Kişi başı 30-45 TL den başlayan kokteyl karşılama paketini çıkarabilir veya bu bölümde alkol servisi istemeyerek düğün bütçesini hafifletebilirsiniz.
Yemekli düğün organizasyonlarının pek çoğunda ana yemek olarak 3 alternatif sunulur.Et, köfte ve tavuk…

Tavuk menüleri, diğer menülere göre fiyat avantajlıdır.Bu şekilde 15-20 TL den başlayan fiyat avantajı sağlayabilirsiniz.
Yukarıda saydıklarımıza ek olarak, yemekli bir düğün organizasyonu yerine,  kokteyl prolonge şeklinde bir sunum ve hizmet talep edebilirsiniz.Peki nedir bu kokteyl prolonge ?
Kokteyl prolonge organizasyonlar oturma düzenli değildir.Oturma grupları vardır fakat bütün düğün misafirleriniz için yeterli değildir.Kokteyl prolonge organizasyon da servis elemanı daha azdır ve bütçeye katkı sağlar.Diğer bir konu da masa düzeni olmadığından, burada kullanılacak süsleme ve objelerden kalem olarak düğün bütçenize fiyat avantajı sağlarsınız.
Düğün organizasyonlarında sandalye giydirme fiyatları ortalama 5-TL den başlamakta. 200 kişilik bir düğün organizasyonunda 1000-TL tasarruf edebilirsiniz.Bunun yanında masa düzeninde kullanılan supla ( 5-TL – … ), şamdan ( 15-TL -… ), tifany sandalye ( 15-TL – … ) gibi dekorasyon ekipmanlarından da düğün bütçenize tasarruf sağlayabilirsiniz.
Özet olarak, alakart serviste almış olduğunuz hizmeti açık büfe olarak alırsınız. Menüde değişiklik yapmak (eksiltip, ekleme yapmak ) fiyatı etkiler.

 

Gündüz düğün organizasyonu yapmak

Düğün mekanlarında hafta sonları yapılan organizasyonlar çoğunlukla akşam yapılmakta. Ramazan ayının yaz aylarına denk geldiği son yıllarda bu durum düğün hazırlıkları yapan çiftleri uygun gün bulma konusunda sıkıntıya sokmakta. Düğün mekanları da haklı olarak sayılı günlerini en uygun şekilde değerlendirmek istemekteler. Özellikle pazar günü yapılacak gündüz düğün organizasyonu, akşam düğününden daha uygun bir maliyete çıkabilir.Her mekan için bu zaman dilimi uygun olmamakla birlikte, brunch tadında bir yemekli düğün organizasyonu pek çok düğün mekanı ve çiftler için düğün bütçesi avantajı sağlayabilir.

Düğün müzikleri

Düğünün eğlencesi müziktir. Aslında kesinti yapacağınız belkide en son kalem bu olmalı. Dj yada canlı müzik, tercihiniz ne olursa olsun, belli noktalarda organizasyon içinde tasarruf sağlayabilirsiniz. Dj kiralamak, her zaman için orkestra kiralamaktan daha hesaplıdır. Müzik tercihinizi dj'den yana kullanarak düğün bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz. Eğer bir düğün dj'i için de bütçeniz yok ise, bilgisayaradan güzel bir play list yaparak özellikle kokteyl düğünleri için bir müzik alternatifi oluşturabilirsiniz.

Mutluluklar…


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön