Düğün pastası

İçeriğe git

Düğün pastası

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün pastası · Perşembe 04 Şub 2021

Düğün pastası seçimi nasıl olmalı?

El yapımı mı, maket mi? Düğün pastası seçimi ile ilgili bir fikriniz olmayabilir. Günümüz modern pasta imalatçıları, her bütçeye ve zevke uygun pasta tasarımları ile çığır açıyorlar.  Düğün pastası seçimi nasıl olmalı? Gelin beraber inceleyelim…
Düğün pastalarının en önemli özelliklerinden biri göz alıcı olmaları. Bu noktada pastanın boyutu devreye giriyor, zira uzak masalarda oturan misafirleriniz de pastanızın ihtişamını görebilmeliler. Ancak düğün pasta modelleri içinden, pastanızın boyutuna karar verirken zarafetinden ödün vermemeye dikkat edin. Pasta içeriğinde kullanılan çoğu malzeme aynı olsa da , dış yüzeylerde kullanılan özel şeker hamuru sayesinde göz alıcı olmaları şart.

düğün pasta modelleri

Düğün pastası fiyatları, dilim fiyatı ile pastanın tasarım ve sunum şekline göre değişiyor. Kaliteli bir dilim düğün pastasının ortalama fiyatı ; 25-45-TL 'den başlamakta.
Küçük ölçekli düğün, nişan kutlamalarında butik pasta üreticileri ile çalışarak, size özel pasta modeli çalışması yaptırabilirsiniz. Üstelik istediğiniz model, renk ve tasarım uygulamaları ile konseptinize uygun size özel pastanızı yaratabilirsiniz.

PASTA – MEKAN UYUMU
Pastanın düğün organizasyon mekanına uyumu önemlidir. Örneğin kır düğünlerinde düğün pastanız kır çiçeği şeklinde veya çiçek şekilleriyle süslenebilir. Kır düğünlerinde çikolatalı, krokanlı, kestaneli ve karamelli pastalar, yaz düğünlerinde  ise daha hafif meyveli pastalar tercih ediliyor.
Düğün pastalarının rengi mekan süslemesine göre düşünülerek bir bütün içine katılabilir.. Düğün pastanızın gelinlik ve damatlığın rengine uyum sağlaması önemli bir detay. Beyaz, krem ve açık renklerin üstünlüğü devam ediyor. Meyveli veya çikolatalı, beyaz ile kullanılan sarı, somon, pembe renkler de düğünlerin favorileri arasında yer alıyor.
Pasta siparişinizi iki üç hafta önceden verebileceğiniz gibi özel tasarım gerektiren durumlarda bu siparişinizi en az bir ay önceden vermelisiniz.

MAKET DÜĞÜN PASTALARI

Düğün organizasyonlarında kullanılan katlı pastaların pek çoğu artık maketten yapılıyor. Strafordan yapılan maket düğün pastaları gerçeklerine tıpa tıp benziyorlar. Maket pastaların bir bölümü, gelin damadın birlikte kesmesi için gerçek pastadan yapılıyor. Gerçek pasta için ayrılan yer, maket olan bölümle bir bütün oluşturacak ve de anlaşılmayacak şekilde monte ediliyor.
Maket düğün pastalarının en büyük faydası , pasta süslemesi için zamandan kazanılması , nakliyede olabilecek  kazalardan kaçınılması ve pasta tazeliğinin korunması diyebiliriz. Ayrıca sıcak ve soğuktan etkilenmemesi de bir diğer tercih sebebi.

maket düğün pastaları

PASTAMIZ KAÇ KAT OLSUN?
Pasta modelleri arasından pastanızın kaç katlı olacağına misafir sayısına göre karar veriliyor. 80-100 kişi için bir kat iyi bir ölçek. 200 kişi için 3 katlı bir düğün pastası seçilmesi de yine pastacıların tavsiyeleri arasında.
Katlı pastaların yerine tek ve büyük bir pasta da seçebilirsiniz. Tekli pastalar, aynı temaya sahip katlı pastalar ile birlikte de düşünülebilir. Değişik boyutlarda tek tek pastalar yapılıp,  yukarıya doğru küçülen  bir standa yerleştirilerek, katlı pasta görünümü verilebilir.

cupcake düğün pastası







0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön