En büyük düğün endişeleri

İçeriğe git

En büyük düğün endişeleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğüne doğru · Cumartesi 19 Haz 2021
En çok endişe edilen ve olmasından korkulan konuları sizin için derledik. Düğün organizasyonu öncesinde bazı korkularınızın olması normaldir. Ne kadar soğuk kanlı olursanız olun, düğün günü yaklaştıkça gelin ve damadın stresi de artar. Bu endişelerinizden kurtulmak ve stresinizi azaltmak için yapabilecekleriniz her zaman vardır. Neler olabileceğini ön görmek ve bunlar için alternatif plan yapmak önceliğiniz olmalı. Böylece kendinizi güvende ve daha rahat hissedeceksiniz.
düğün stresi

Yağmur yağar mı?
Açık hava düğünlerinin belki de en çok sorulan sorusu ve korkusu budur, yağmur yağar mı, yağarsa ne yapacağız? Düğün mekanı arayışına girdiğinizde, alternatif kapalı alanı olmayanları eleyerek işe başlayabilirsiniz. Çok beğendiğiniz bir mekanın, kapalı alanı olmadığında ise çadır kiralama firmalarından destek alarak, B planı oluşturmanız mümkün. Ayrıca, pratik şemsiye ve tenteler yardımı ile sağnak olmayan yağmurlardan korunabilirsiniz. Düğün haftası bölgesel hava durumunu sık sık kontrol edin.

Elektrik kesilirse ne yaparız?
Elektrik kesintileri sık olmasada, tam düğün sırasında olmayacağı anlamına gelmez. Düğün mekanı kiralamadan önce bu durumu sorun. Jeneratörsüz mekan artık neredeyse kalmasada, bakımları yapılmamış bir jeneratör tam randıman vermeyebilir, hatta devreye girmeyebilir. Yapacağınız sözleşmede jeneratörün sorunsuz ve hazır olmasını istediğinizi belirtin.

Kaç davetli gelecek?
Düğün davetiyeleriniz dağıttınız, düğün günü yaklaşıyor ve tam davetli sayısı hala belli değil. Son dakika sürprizlerinden kurtulmak, tam davetli sayısını( %10 +,- olabilir), düğün mekanına önceden bildirmek gerekir. Tek tek davetlileri aramanız, belirsizlikler düğün stresiniz artmasına neden olacağından, bu görevi düğün organizasyon firmanıza devredin. LCV hizmeti veren firmanız ile davetlileriniz arasında resmiyetin olması, süreci hızlandıracaktır.

Düğün sabahı bir sivilce ile uyanmak
Sadece düğün stresi bile yüzünüzde sivilce çıkması için yeterli olabilir. Bunu önlemenin en iyi yolu, düğünden çok önce bir dermatolog kontrolünde cilt bakımı uygulamanız. Her şeye rağmen yine de bir sivilce ile uyanırsanız, doğru uygulanmış makyaj teknikleri ile onu yok edebilirsiniz.

Ya pist boş kalırsa?
Düğün bir kutlamadır. Boş bir dans pisti, bu kutlamaya gölge düşürür. Bunu önlemenin ilk yolu, organizasyon öncesi düğün dj'i veya düğün orkestrası ile toplantı almaktır. Onlarla düğün davetilileriniz ve kendi sevdiğiniz müzikler hakkında bilgi paylaşın. Grup olarak dans edilebilecek şarkıları belirleyin. Eğlenceli bir düğün organizasyonu için tek tek şarkı seçmenize gerek yok. Doğaçlaması ve tecrübesi iyi orkestra yada dj işinizi fazlasıyla görecektir.

düğün eğlence

Düğün oturma planı

Davetlileriniz arasında küs, kavgalı, birbiriyle görüşmeyen misafirleriniz olabilir. Özellikle yemekli düğün organizasyonlarında oturma planı bu durumda kurtarıcınız olabilir. Doğru bir düğün oturma planı ile bu durumda olan misafirlerinizi birbirinden uzak tutabilir, olası bir tatsızlığın önüne geçebilirsiniz.

0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön