Gelinlik alışverişi

İçeriğe git

Gelinlik alışverişi

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından Dugundavet içinde Gelinlik · Pazar 27 Ara 2020

Gelinlik alışverişi

Gelinlik alışverişi, gelin için düğün hazırlıklarının  en önemli bir aşamasıdır diyebiliriz. Hazır bir gelinlik mi almak, yoksa diktirmek mi?" Gelinlik modeline karar vermek için alışverişe çıktığınızda yanınızda fikrine ve zevkine güvendiğiniz birinin olması stresinizi azaltacaktır.
Doğru gelinlik modeli nasıl seçilir?
İşte size doğru gelinlik modeli seçimi için alışverişinizde yardımcı olacak 11 madde;

1. Bütçenizi belirleyin: Bütçenizin limitlerinizi bilmeniz gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey.
Tüm paranızı sadece gelinlik alacakmış gibi düşünmeyin. Gelinlik aksesuarları (taç, toka, çiçek, eldiven vb.) içinde bütçenizde yer olmalı.
2. Gelinlik seçiminde ilk görüşte aşka inanın: Gelinlik alışverişi ruh eşinizi bulmak gibidir.
Size en uygun gelinliği bulabilmek ve içinize sinmesi için bazen günlerce gezmeniz gerekebilir, bazen de ilk gördüğünüze “tamam bu” dersiniz. En uygun gelinliği bulduğunuzda, içiniz rahat bir şekilde geri sayıma başlayabilirsiniz.

gelinlik seçimi

3. Vücudunuzu tanıyın: Vücut yapınızı bilmek gelinlik seçiminin en önemli adımlarından biridir. Vücut tipine göre bir gelinlik modeli seçmek kuşkusuz en doğru yöntemdir. Örneğin armut tipinde vücuda sahip bir gelinseniz vücudunuzun üst kısmını vurgulayacak straplez gelinlikler size uygun olacaktır. Sert ve kalın kumaşlar size olduğunuzdan iri gösterir.
4. Değişim iyidir, değişime açık olun
Sabit fikirli olmayın, gelinlik alışverişine çıkarken vücudunuz ve tarzınızla uyumlu ama bir o kadar farklı önerilere açık olun.
Terziniz ve modacınız ile uyumlu hareket etmek önemlidir.
5. Gelinlik seçiminde farklı tarzları keşfedin, bol bol gözlem yapın: Değişime açık olmak farklı tarzları keşfetmenize yardımcı olacak. Çok fazla gelinlik modeli göreceğinizden unutmamak için düzenli fotoğraf çekin.
6. Düğün mekanınıza uygun bir gelinlik seçin: Düğün mekanınız aslında sizin nasıl bir gelin olmak istediğinizin ipuçlarını verir.
O yüzden gelinlik seçerken, düğün mekanınızın lokasyonunu aklınızdan çıkarmayın.
Kır düğünlerinde, üzerinizde uçuşan tüllerle desteklenmiş, hafif kumaştan yapılmış, askılı gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.
Salon düğünlerine nazaran daha kısa kuyruklu gelinlik modelleri, rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.
7. Doğru gelinliği seçtiğinizi düşünüyorsanız, gelinliğiniz içinize sindiyse başka model aramayı bırakın. İlk tercihiniz her zaman doğru tercihinizdir.
8. İçgüdülerinize güvenin: Arkadaşlarınız ya da aileniz gelinliğinizi onaylamadıysa bu sizi üzmesin. İçgüdülerinize kulak verin, bu sizin düğününüz, sizin beğeniniz her şeyden önce gelir.
9. Bütçenizde ekstralar için de yer açın: Gelinliğiniz için tüm paranızı harcamayın. Duvak, çiçek ve ayakkabı gibi aksesuarlar için de paraya ihtiyacınız olacak.
10. Gelinlik her ne kadar bir bütün olsa da üst kısım her zaman daha fazla dikkat çeker.
Düğün esnasında misafirleriniz ilk olarak üst kısma bakacaktır. Askılı, straplez yada uzun kollu olsun, her şekilde dikkat çekecektir. Bu üst kısım en fazla akılda kalacak bölge olacağı için gelinlik seçerken 2 kez düşünmekte fayda var.
11. Gelinlik provası önemlidir, son günlere bırakılmaz.Hatasız bir gelinlik için provalara gereken vakti ayırmanız gerekiyor.
Son günlere bırakmayı tercih ederseniz, uykusuz geceler ve sinir dolu saatlere hazır olun.

Başta da dediğimiz gibi, gelinlik alışverişine çıkarken yalnız gitmeyin. Gelinlik model seçimi yaparken zevkine güvendiğiniz, tarzınızı bilen biriyle olmak sizi rahatlatacak, daha kolay karar vermenize yardımcı olacaktır.

Mutluluklar…
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön