Kapadokya Balayı ve Konaklama

İçeriğe git

Kapadokya Balayı ve Konaklama

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Balayı · Cumartesi 26 Ara 2020
Yılın 4 mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip Kapadokya, yurt içi balayı alternatiflerinin arasında bir adım öne çıkıyor. Dünyaca ünlü Kapadokya da tarih ve eşsiz doğa güzellikleri içinde konaklamalı balayı tatili planlamak, 10-15 yıl önceye göre daha kolay ve organize.

Kapadokya tatili  

Kapadokya, Uçhisar, Göreme, Avanos ve Ürgüp bölgelerini içine alan, dillere destan peri bacaları ile öne çıksa da, yöreye özel el sanatları, şarapları, halıları, tarihi kiliseleri, çeşmeleri, safarileri ve balon turları ile meşhur bir bölge. Kapadokya da balayı planı yaparken, doğru lokasyona önem vermeli, buna göre bir konaklama ile bu tatilin tadını doyasıya çıkarmalısınız.
kapadokya konaklama

Bulunduğu konum itibarı ile Nevşehir ilimize her bölgeden otobüs bulunmakta. Uçak ile Kapadokya’ya ulaşmak için en yakın havaalanı olan Kayseri’den aktarma yapabilirsiniz. Unutmayın; Kapadokya’yı güneş doğarken bir balonun sepetinden veya yüksek bir tepeden seyretmenin keyfini yaşamak için biraz erken kalkmayı  göze almalısınız. Balayı için Kapadokya’da konaklamayı düşünüyorsanız, konaklama yerinin konumuna önem verin. Balon turuna katılamasanız bile güzel bir terası veya balkonu olan otelinizden, gökyüzünde uçuşan balonları seyretmekte oldukça keyiflidir.
"Balayınızı Kapadokya da geçirmeyi planlıyorsanız, yanınıza mutlaka iyi bir fotoğraf makinesi alın. Bu muhteşem coğrafyanın yılın hangi mevsimi giderseniz gidin, farklı bir çekiciliği var."

Kapadokya'da kalınacak en iyi bölge neresidir?

Kapadokya'da her bölgenin farklı güzellikleri bulunmaktadır. Binlerce yıl medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya bölgesinde peribacaları, at üstünde veya safari araçları ile vadilerde size özel turlar, yerin metrelerce altında gizemli dehlizler, dillere destan Ihlara Vadisinde yöresel lezzetler, balon turu… Bu kadar bol alternatifli bir tatilde zamanı efektif kullanmak isteyecek çiftler için konaklama bölgesi önemlidir.
İnternet üzerinden yada bir turizm firması aracılığı ile balayı tatil programı yapıyorsanız, kendinize bir tur rotası çıkarın.
Kapadokya yaklaşık 300 km2’lik bir alana yayılmış bir bölgedir. Ürgüp, Avanos ve Uçhisar ilçe ve kasabalarının oluşturduğu üçgen bölge, aslında Kapadokya’nın en merkezi yeridir ve yaklaşık 15 km2’lik bir alandır. Bu bölgelerin merkezinde kalan Göreme avantajlı bir konuma sahip. Balon turları, restoranlar ve gece hayatı avantajıyla Göreme, Kapadokya da kalınacak en iyi bölgedir.

kapadokya otelleri

Kapadokya da neler yapılır?

Kapadokya bölgesinde hizmet veren yerel tur firmalarının gelen turist grupları ve balayı çiftleri için belirlediği 3 ayrı tur güzergahı bulunmakta. Bu tur programlarının her birine 1 tam gün ayırmak, bölgeyi tanımak için yeterli olacaktır.
Kapadokya da tur programları sabah erken başlıyor ve akşam bitiyor. Kapadokya bölgesinin en önemli yerlerini gezmek için en az 3 tam gün ayırmalısınız. Kapadokya’ya gelmişken balon turu yapmadan dönmek olmaz. Bu durumda 3 gün yeterli bir süre olmayabilir.
Son yıllarda balayı çiftleri, Kapadokya da balayı tatili sürelerini daha uzun ayarlamakta ve bütün bölgenin tadını çıkartarak, Safari ve Balon turu, fotoğraf çekimi gibi çoğu aktiviteye de zaman bulabilmekteler.

Kapadokya konaklama

Son yıllarda giderek artan ve hizmet kalitesi gelişen Kapadokya Otelleri, her bütçeye uygun konaklama olanakları sunuyor. Kapadokya tatili planlarken belki de en çok bu soru sorulur, Kapadokya da nerede kalınır?
Kapadokya'da nerede kalınır?
Kapadokya'da nerede kalamayı düşünürsünüz? Kayalara oyulmuş bir mağara oteli mi? Yoksa yöresel mimariye uygun taşlardan yapılmış bir otel mi? Tüm bu otel gruplarının hemen hemen hepsinde balayı çiftleri için hazırlanmış, balayı odaları bulunmakta. ,
Kapadokya Otelleri uluslararası tecrübeye sahip işletmeler tarafından her türlü konfor ve ihtiyaç düşünülerek hizmet vermekteler. Her yıl yüzbinlerce turist ağırlayan bu işletmeler her zaman çıtayı yüksek tutmak zorundalar. Dünya turizminde de hatırı sayılır bir yere sahip olan Kapadokya bölgesi ve otellerinde balayı tatiliniz için rezervasyon yaparken “peri bacaları” manzaralı bir odada uyumak ve uyanmak fikrini aklınızın bir köşesine yazın. Uçhisar bölgesi, Göreme ve Ürgüp’ e göre rakım olarak daha yüksek bölgede kalmakta, dolayısıyla gün batımı ve eşsiz peri bacaları manzarası ile öne çıkmakta. Göreme bölgede merkez olarak kabul edilmekte, her şey elinizin altında. Diğer bölgelere göre biraz daha kalabalık olacağını unutmayın.
Kapadokya bölgesinde konaklama hizmeti veren bir çok butik otel oda / kahvaltı şeklinde fiks hizmet sunmaktalar. Otel rezervasyonunuzu en az 1 ay önceden yapın, son dakika sürprizleri ile karşılaşmayın.

Kapadokya’ya hangi mevsim gidilir?
İç Anadolu bölgemizin karasal iklim özelliklerini taşıyan Kapadokya bölgesini ziyaret için en iyi zaman ilk bahar ve sonbahar dönemleridir.
Mayıs ayında başlayıp, Ekim ortasına kadar süren yaz düğünleri çiftler tarafından en çok tercih edilen düğün mevsimidir. Temmuz/Ağustos ayları bölgede en sıcak olduğu dönemdir. Kışın sıcaklığın bazen 0 derecenin altına düştüğü olsa da, karlar altında peri bacalarını görmek için biraz sıkı giyinmek yeterli olacaktır. Ayrıca kayaların içine yapılmış otel odalarının yazın serin, kışın sıcak olduğunu unutmayın.


Bu bölümde Nevşehir ilimize bağlı, Avanos, Göreme, Ürgüp, Güzelyurt ve Ihlara bölgelerinde yer alan Kapadokya Balayı Otelleri’ni, Balon ve Safari turu hizmeti veren firmaları inceleyebilir, balayı programınıza göre ücretsiz teklif isteyebilirsiniz.

kapadokya daneler yapılr

KAPADOKYA AKTİVİTELERİ
Kapadokya bölgesinde hizmet veren yerel tur firmalarının gelen turist grupları ve balayı çiftleri için belirlediği aktiviteler, tur programları ve ücretleri bu yazımızda… devamı

Kapadokya Öykü evi

KAPADOKYA ÖYKÜ EVİ
Öykü evi, Ürgüp’e bağlı Ayvalı köyünde, yeşillikler içerisindeki dere kenarına kurulmuş bir konaklama tesisi. İster balayınızı, ister herhangi bir zamanda yapacağınız tatilinizi huzur içinde geçirebileceğiniz bir Kapadokya klasiği. İncele


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön