İçeriğe git
Küpe seçimi
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Güzellik ve bakım · 5 Mayıs 2021
Yüzlerce farklı model arasında size en uygun küpe modelini bulmakta zorlanmanız normal. Sizin için en ideal küpe modelini bulmanıza yarayacak, yüz şeklinizle uyumlu küpe seçimi için önerilerimiz var.
Öncelikle yüz şeklinizi tanıyarak başlayalım. Aşağıdaki yüz şekillerinden hangisi sizin yüz şeklinize daha çok benziyor. Yüz şeklinizi bulun ve sizin için en uyumlu küpe modellerini seçin.

küpe seçimi

Üçgen yüz şekli
Alnınız yüzünüzün en geniş kısmı, çeneniz ise dar ve sivri ise, üçgen bir yüz şekline sahipsiniz demektir. Bu tip yüz şekilleri için damla şeklinde küpe modelleri idealdir.
Oval yüz şekli
Oval yüzlülerin, elmacık kemikleri kadar alın genişlikleri vardır. Yüz, yanaklardan çeneye doğru daralmaktadır. Bu tip bir yüz şekline sahipseniz şanslı sayılırsınız. Çünkü neredeyse her tüm küpe modelleri size yakışacaktır. Yüz şeklinize paralel, oval ve sallanan küpeler idealdir.
Yuvarlak yüz şekli
Uzun geometrik şekilli küpeler, yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar için uygundur. Dairesel büyük küpeler zaten yuvarlak olan yüz şeklinin baskınlaşmasını sağlayacağından, bu tip modellerden uzak durulmalı.
Kalp yüz şekli
Alnınız yanaklarınızdan genişse ve yüzünüzün alt kısmı kalp şekli gibi daralıyorsa, yüz şekliniz klabe benziyor diyebiliriz. Alt kısmı, üst kısmından daha geniş küpe modelleri sizin için ideal seçim olacaktır.
Uzun yüz şekli
uzun, ince bir yüzünüz varsa, yüzünüzü geniş gösterecek küpe modelleri seçmelisiniz. Orta ve büyük yuvarlak küpeler yüzünüzü daha geniş göstermeye yardımcı olacaktır.
Kare yüz şekli
Uzun tasarımlı, sarkan ve halka küpeler bu yüz şekli ile uyumludur.

küpe seçimi

Seçeceğiniz saç modelinin küpenizle uyumunu göz ardı etmeyin. Ayrıca, sarı yada açık renk bir saç rengine sahipseniz altın küpeler size daha çok yakışacaktır. Koyu renk bir saç rengine sahipseniz gümüş tonları sizde daha iyi duracaktır. Kısa saç için inci küpeler, uzun saçlılar için ise uzun sarkık, kendini belli eden küpeler, daha uyumludur.
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön