Mutlu evlilik

İçeriğe git

Mutlu evlilik

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Aşk ve evlilik · Çarşamba 03 Şub 2021
Uzun ve mutlu bir evlilik için neler yapılmalı? Çiftler birbirlerine nasıl davranmalı? Evliliğim, 40.yıl dönümünde bile ilk günkü gibi olsun diyorsanız, buyurun size 40 altın tavsiye.

evliliğin sırları

Uzun ve mutlu evliliğin sırları

İster aşk evliliği, ister görücü usulü evlilik. Bütün evlilikler mutlu bir yuva kurmak ve bunun uzun yıllar sürmesi için yapılır.Gelin ve damat adayları yıllar boyunca bu beraberliğin hayali ile ilişkilerini yürütürler.Çiftlerin birbirinden beklentileri bu yöndedir.Peki nedir bu uzun yıllar sürmesini istediğiniz mutlu ve uzun evliliğin sırları …Aslında bir çoğunu bildiğiniz insan ilişkilerine dayalı bu altın kuralları sıralayalım …

1-    Evliliğin aynı zamanda bir ortaklık olduğunu unutmayın. Ve ortağınıza hiçbir konuda asla yalan söylemeyin.
2-    Siz birbirinizin düşmanı değilsiniz. Tartışmalarınız olabilir ama kin tutmayın. Birbirinizden intikam almaya kalkışmayın.
3-    Sizin için önemsiz olan bir şey sevgiliniz için çok önemli olabilir. Onun önemsediği şeylere saygı gösterin, bu konuda konuşursa mutlaka dinleyin.
4-    Gün içinde sevgilinizin hatırını, ne yaptığını mutlaka birkaç kez sorun. Bu ona verdiğiniz değeri ve önemi gösterir.
5-    Sevgilinizin beğenilerini aklınızda tutun. Bu beğenilere uygun küçük süprizler hazırlayın, beraberlik boyunca bundan vazgeçmeyin.
6-    Sevgilinize bağlı olun. Zaten ancak kendinizi sevgilinize bağlı hissederseniz ilişkiyi yürütebilirsiniz.
7-    En küçük sorunda ilk seçenek olarak ayrılmayı aklınıza getirmeyin. Bu sorunu çözecek birçok yol olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
8-    Evlilikte “Biz” vurgusu çok önemlidir. “Biz” sözcüğünü ne kadar kullanırsanız sevgilinizin size güveni o kadar artar.
9-    Her konuda her zaman aynı şekilde düşünmek zorunda değilsiniz. Fikir ayrılığınız bir problem değil sizin zenginliğinizdir.
10-  Tartışma sırasında kullandığınız kelimeleri iyi seçin. Ayrıca vücut dilinize de dikkat edin. Yüzünüzün ifadesi sevgilinizden ‘nefret eder’ gibi olmasın.

evlilik

11-    Zamanla evli çiftler arasında özel bir dil gelişir. Bu kimsenin bilmediği bir dildir ama sizin ortaklığınızı bağlılığınızı yansıtır. Bu dili koruyup geliştirin.
12-    Sevgiliniz hakkında iyi bir şey söylemek istiyorsanız bundan kaçınmayın, üstelik bunu aklınıza geldiği an söyleyin.
13-    Hayatın içinde türlü türlü zorluklar vardır. Bu zorluklar karşısında güç birliği yapın. Zor günlerinde sevgilinizi asla yalnız bırakmayın.
14-    Birbiriniz hakkındaki olumsuz düşünceler bir süre sonra evliliğinizi yıpratmaya başlayacaktır. Bu olumsuz düşünceleri yok etmek için çaba gösterin.
15-    Sevgilinizin ailesine saygı gösterin. Aynı saygıyı siz de ondan bekleyin.
16-    Kendi geleceğinizle ilgili kararları ortak şekilde verin. Buna tatil planınız da dahil. Ve kararları alırken buna sizin ve sevgilinizin ailesi de dahil kimseyi karıştırmayın.

Evlilikte güven

17-    Evlilikte güven önemlidir.Sevgiliniz hayatta güvenebileceğiniz ilk ve en önemli kişidir. Bu nedenle başka herkesten daha önemlidir. Bunu ona da hissettirin.
18-    Evliliğinizin içinde yaşayacağınız sıkıntılarda size ilk yardımcı olacak kişi sevgilinizdir. Yani, sevgilinizle veya evliliğiniz ile ilgili bir sıkıntınız varsa ilk yardımı yine ondan isteyin.
19-    Şüphe ve takip evliliği kemiren iki önemli olgudur. Sevgilinizin her hareketini takibe alırsanız bunun altından kalkamazsınız.
20-    Birbirinizin aileleri, akrabaları hakkında olumsuz düşüncelere sahip olabilirsiniz. Ama bunu sevgilinize aktarırken seçeceğiniz kelimelere dikkat edin, kötü, yaralayıcı, hakaret eden sözcükler kullanmayın.

evlilik

21-    Birbirinize duyduğunuz saygı, birbirinize duyduğunuz sevginin perçinleyicisidir. İnsan sevdiğine saygı duyar. Bu nedenle birbirinize hitap ederken yaralayıcı kelimeler kullanmayın.
22-    Geçmişte yaşadığınız zorlukları aşıp evliliğinizi yeniden rayına oturttuysanız o kötü günleri anmayın. Mümkün olduğunca yeni anılar biriktirin.
23-    Evlenmeden önce  bütün olası sorunları önceden konuşun. Maddi durumunuzu çekinmeden ortaya dökün. Çocuk isteyip istemediğinizi de belirtin.
24-    Sevgilinizin sadakatini sınamak için sakın oyunlar oynamaya kalkmayın. Bunu yaptığınız anda ortaya çıkacak sonuçtan siz sorumlu olursunuz.
25-    Sevgi sözcükleri konusunda cömert olun. “Sevdiğimi biliyorsun ya” diyeceğinize “Seni seviyorum” deyin. Sevgiyi hem göstermek hem de söylemek gerekir.
26-    Sevgilinizin incindiğini, kırıldığını bildiğiniz davranışları tekrarlamayın. Onu kızdıracak sözcükleri kullanmaktan kaçının.
27-    Her an her şeyi birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Ama kendiniz için ayırdığınız vakitte ne yapacağınız konusunda sevgilinizi bilgilendirin.
28-    Sizden daha eski, evli ve mutlu çiftlerin öğütlerine kulak verin. Tahminlerle yol alacağınıza yaşanmışlıklardan örnek alın.
29-    Hayatınızı planlamaktan çekinmeyin. Geleceğe dair planlar evliliğinizi sağlamlaştırır.
30-    Evlilik “katlanmak” demek değildir. İstemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın. Sevgiliniz ısrar ederse bundan hoşlanmadığınızı açıkça belirtin.

uzun ve mutlu evlilik

31-     Sevgili olmaktan asla vazgeçmeyin. “Kaç yıldır evliyiz” demeyin, heyecanınızı tazeleyin.
32-    Başkalarına karşı ne kadar nazikseniz, sevgilinize karşı da en az o kadar nazik olmalısınız.
33-    Birlikte yaşadığınız evinizi bir ‘yuva’ haline çevirmek için özen gösterin.
34-    Birbirinizi asla değiştirmeye çalışmayın. Farklılıklarınızı kabul edin ve bundan bir şeyler öğrenmeye çalışın. Değişirseniz ya da değiştirmeye zorlarsanız büyük hata edersiniz.
35-    Evliliğinizin sermayesini sürekli arttırmalısınız. Bu sermaye emektir, çabadır. Çaba göstermezseniz, şirketinizi halka açmak zorunda kalırsınız.
36-    Eleştirileriniz yalnızken yöneltin. Başkalarının önünde asla birbirinizi eleştirmeyin. Hele hele birbirinizin ailesinin önünde çok daha dikkatli olun.

Evlilikte cinsellik

37-    Cinsellik tabu tanımaz. Cinsellik konusundaki sorunlarınızı mutlaka konuşun.
38-    Mutlu bir cinsel hayat, fantezilerle sağlanır. Birbirinize fantezilerinizi anlatmaktan çekinmeyin. Rahatsız olduğunuz bir durum varsa bunu da belirtin.
39-    Hem doyurucu bir cinsellik hem de mutlu bir evlilik için bakımlı olmanız şart. Kendinizi salmayın.
40-    Çözüm bulmak isterseniz bulursunuz. Olaylara her zaman pozitif yönünden bakın ve yapıcı olun.

Mutluluklar …
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön