İçeriğe git
Nikah seremonisinde en çok yapılan hatalar
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Nikah · 28 Nisan 2021
Nikah seremonisi, davetliler tarafından gelinlik ve damatlık ile ilk görüleceğiniz zamandır ve özeldir. Bu özel anın içinde bulunan küçük detayları göz ardı etmek hatalara, aksaklıklara sebep olabilir. Ayrıntıları atlamayın, organizasyonun her anı değerlidir, tedbirli davranarak, olabilecek hataları engelleyebilirsiniz. En çok yapılan hataları sizin için derledik.

nikah seremonisi,

Oturma düzeni ve yönlendirme
Davetlilerin nikah alanına yönlendirilmesi için görevli hostes desteği almak, bu aşamada işinizi kolaylaştırabilir. Nikah saatinden 10-15 dakika
önce davetlilerin yerlerine oturduğundan emin olun. Misafirler için yeterli oturma yeri bulunmayabilir ancak herkesin iyi bir görüş açısında konumlanmasını görevliler sağlayabilir. Böylece fotoğraf ve videolara daha güzel ve derli toplu bir görsel sağlamış olursunuz.

Gelin yolu

Nikah masasına giden yola gelin yolu diyoruz. Oturma düzeninin gelinliğiniz ile geçebileceğiniz genişlikte olmasını kontrol edin, görevlileri bu konuda uyarın. Aksi taktirde eşinizle arkalı önlü yürümek zorunda kalabilirsiniz. Düğün mekanı tarafından yeterli genişlik kontrol edilerek düzen atılmış olsa bile, son anda oturanlar tarafından sandalye konumunun değiştirilmesi sizi zor durumda bırakabilir. Son kontrolü yaptırın.

Çocukları pistden alalım
Bu anonsu çok duymuşsunuzdur. Bu ikaza gerek duyulmaması için görevlilerin , davetlileri bu yönde uyarmasını sağlayın. Seremoni sırasında etrafta koşuşturan çocuklar olmamasına dikkat edin. Bu konuda çocuklar ve düğün yazımızı inceleyebilirsiniz.

Prova alın
Nikah seremonisini, henüz davetliler gelmeden en az bir kez prova alın. Üstelik seremoni müziğiniz ile yaparsanız mükemmel olur. Hem heyacanınızı bir nebze atmış olcaksınız, hemde müzikle birlikte bir yürüyüş provası yapmış olacaksınız. Bu prova sırasında düğün fotoğrafçınızın direktiflerini önemseyin. En iyi fotoğrafları yakalaması için ona yardımcı olun.

nikah seremonisi

Nikah yüzüklerini kontrol edin
Nikah yüzüklerinin unutulması, kaybolması az rastlanan bir durum değil. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kendiniz muhafaz edebileceğiniz gibi güvenebileceğiniz birine de emanet edebilirsiniz. Son kontrolleri sık sık yapmayı ihmal etmeyin.

Nikah arka fon

Düğün organizasyonlarında küçük detaylar bazen büyüyü bozabilir. Nikah töreninde arka fon görseli yada bir tak kullanarak görsel bir şölen yapabilirsiniz. Nikah masasında şık bir çiçekle bu fonu tamamlayabilirsiniz. Gelin buketi ve damadın yaka çiçeği de uyumlu olmalı.

Cep telefonlarını sessize alın
Nikah töreni sırasında belkide en çok karşılaşılan hata, en önemli an sırasında çalan telefon sesleri ve dikkatlerin dağılması olmalı. Düğün görevlileri tarafından seremoni öncesi yapılan bir anans yada girişte uyarıyla telefonların sessiz moda alınması sağlanabilir.

Mikrofonu kontrol edin
Olmaz demeyin ama tam nikah sırasında mikrofonun çalışmaması durumunda nikahı arızanın giderilmesi için bekletemezsiniz. Beklemek zaten nikah atmosferini bozacak, dikkatleri dağıtacak, suratların asılmasına sebep olacaktır. Nikah töreninden önce mikrofonun test edilmesini sağlayın. Yedek mikrofon

Birbirinize odaklanın
Bu mutlu günde güzel fotoğraflar vermek için gülümseyin. Düğün hikayenizin kahramanları ve odak noktası sizsiniz. Bütün bakışların üzerinizde olduğu bu değerli anlarda birbirinizle sık sık bakışlarınızla temas kurun.

Mutluluklar...


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön