Şeker köşesi

İçeriğe git

Şeker köşesi

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dekorasyon · 24 Ocak 2021
Düğünlerin neşesi, şeker büfesi…
Şeker büfeleri düğün ve davetlerin gülümseyen yüzüdür. Renkli, sade, görkemli, komik  şekerler, düğün temalarının bir parçası, üstelik en keyifli olanı. Lolipoplar, jelibonlar, lokumlar, badem, akide, pamuk ve elma şekerleri … Sevimli bir şeker büfesi için yeterlidir. Düğünde çocuk davetlilerinizde varsa, şeker köşesindeki şekerler kalır mı? diye endişe etmenize de gerek yok. Afiyet olsun.

düğün şekerleme

Peki düğünde şeker masası nerede olmalı? Nasıl bir köşe ayarlamalı?
Şeker köşesinde masanın nerede duracağı önemlidir. Bu yüzden davetlilerin giriş yapacağı bölge, kokteyl alanı, davet alanında kapı girişi veya kapıdan hemen sonraki bölgeler şeker büfesi kurmak için uygundur. Önemli olan tüm misafirlerin rahatlıkla görebileceği ve şeker alabileceği bir konumda olmasıdır. Nikah anı defterinizi de bu bölgede bulundurup, bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.
Şeker büfesinde kullanılan şekerler ve bunların konulacağı objeler de bir o kadar önemli dekorasyon detayıdır. Şeker masanızın renklerini seçerken, düğün renginizi göz önünde bulundurun. Ana renge sadık kalarak, uyumlu yan renkler ile destekleyin. Pembe bir düğün renginiz varsa şanslısınız demektir, zira eldeki malzeme oldukça bol. Örneğin Pembe renk tercih ettiyseniz, bu rengin açık/koyu tonları, kırmızı, gri, beyaz, turkuaz renkleri düğünde şeker büfesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Şeker büfesinde kullanacağınız masa rengi önemlidir. Bir salon düğününde masa için örtü kullanılabileceği gibi kır düğünlerinde ahşap masa tercih edilerek doğal hali kullanılabilir. Derinlik vermesi açısından zeminde cam, ayna kullanılarak görsel destek sağlanabilir. Düğünde şeker masanızda kullanacağınız yan destek objeleri için çiçekler, kuru dallar, renginizle uyumlu uçan balonlar, isminizin yazdığı renkli kartonlar, fotoğraflar çok hoş duracaktır.

düğün şeker büfesi

Düğün şeker büfelerinde en önemli detay, şekerleri koyacağınız objelerdir. Bu konuda da malzeme sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Bardak, vazo, kupa, kova, sepet, kase ve büyük / küçük kaplar işinize yarayacaktır. Düğünde şeker masanızda servis için renkli kaşıklar ve maşa, şekerleri koymak için minik kese kağıtları bulundurmayı unutmayın.
Bütün bu detaylarını anlattığımız şeker köşesini, yaratıcığınızı kullanarak, kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi, düğün mekanınızdan veya düğün organizasyon firmanızdan destek alabilirsiniz.

Mutluluklar…

Dugundavet.com0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön