Tekne, özel yat kiralama

İçeriğe git

Tekne, özel yat kiralama

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün mekanı · Pazar 24 Ock 2021
Sayıları her geçen gün artan kiralık tekneler, düğün ve davet organizasyonlarının deniz üstüne taşınmasına aracılık ediyor.
15-20 kişilik özel bir yat yada yüzlerce kişiyi misafir edebileceğiniz, konforu 5 yıldızlı otelleri aratmayan tekneler. Bu yazımızda tekne kiralamada karşılaşacağınız maliyetlerle ilgili detaylı bir araştırma yaptık. Yemekli-yemeksiz organizasyonlara ev sahipliği yapan kiralık teknelerin organizasyon maliyetleri ile ilgili detayları inceleyeceğiz.

tekne kiralama

Özel yat kiralama

10-15 kişilik özel bir yat kiralanması ile düğün davet organizasyonları için kiralayacağınız 200-400 kişilik kiralık tekne ücretleri arasında fiyat farklılıkları olacaktır. Kiralık özel yat veya boğaz içi teknelerini, 1 saat veya tüm gün ( 8-9 saat ) kiralayabilirsiniz.
Özel yat kiralama fiyatları, yemeksiz, çay-kahve ikramlı, ortalama 1.200-TL den ( 1 saat ) başlamakta. Süre uzadıkça saat başı kiralama ücreti düşmektedir. Özel yat kiralama fiyatları TL üzerinden yapıldığı gibi, lüks yat kiralama fiyatlarının döviz üzerinden olabileceğini de, maliyet hesabı yaparken göz önünde bulundurmalısınız.
15-20 metreden başlayan kiralık özel yatlarda, düğün sonrası özel kutlama, doğum günü, aile arasında nişan, iş yemeği benzeri kutlamalar yapabilirsiniz. Özel yatlarda, kapasite sınırlı olduğundan, isteğe göre ikramlar önceden hazırlanarak, sunum yapılmaktadır. Kiralık özel yat fiyatları, mevsime göre değişkenlik göstermekte, kış sezonlarında ise fiyatlar yaz aylarına göre daha uygundur.

özel tekne kiralama

Kiralık gezi tekneleri

Kiralık gezi tekneleri, özel yatlara göre kapasite olarak daha çok kişiyi ağırlayabilirler. Kiralık teknelerde, organizasyonun şekline göre kapasite ayarlanabilir. Yemekli, yemeksiz, kokteyl organizasyonlar, tekne kiralama seçeneklerinizi belirleyecektir. Yemekli bir boğaz gezisi için ortalama alkolsüz bir menü maliyetleri tekne kirası ile birlikte 75-80 TL den başlamakta.
Yemekli veya yemeksiz yapacağınız organizasyonlar öncesi kiraladığınız tekneye, denizde kalma sürenizi ve rotanızı sormayı unutmayın. Ortalama 3- 5 saat süre ile kiralanabilen boğaz içi tekneleri ile yapacağınız anlaşmaya göre bu süreyi uzatıp, kısaltabilirsiniz. Gezi süresi ve mesafesi maliyeti etkileyecektir.
Boğazda ve Eminönü’nde park etmiş olan teknelerin normal gezi rotasında “Adalar” ve 3. köprü yoktur. Eğer Marmara Denizine açılmayı veya 3. köprüyü görmeyi planlıyorsanız, bu fikrinizi tekne kaptanı ile paylaşın. Kiralık tekne fiyatları, boğaz gezisi ile Marmara denizi gezisini farklı ücretlendirmekteler.

tekne kiralama

Kiralık Boğaziçi tekneleri ile yapacağınız gezilerde Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı gibi bir çok tarihi yapıyı görme şansına sahip olacaksınız.
"Kiraladığınız tekneye, boğazda demir attıkları yerlerden ( Kuruçeşme, Arnavutköy, aşiyan) binebileceğiniz gibi, otopark sorunu yüzünden toplu biniş için Kabataş ve Üsküdar iskelelerini de tercih edebilirsiniz."
Ancak; Şehir hatları iskelesine yanaşabilmek, rezervasyonu yaptırabilmek ve iskelelerin kapanma saatlerini öğrenmek için,  0212 313 80 34 ile irtibata geçmek gerekiyor.* İskelelerin kapanma saatlerinden önce yanaşma olacaksa (yani mesai saatleri içerisinde yanaşılacaksa) şehir hatları ofisinden izin almaya gerek yok. Kaptanınız iskeleye telsizi ile direk irtibata geçip, yanaşabilir ve ödemesini iskeleye yapabilir. İndirme/bindirme ücreti 15 dakikaya kadar 50,00TL ödemesini anında iskele görevlisine yapılmaktadır. 15 dk. geçerse 250,00TL olarak ödemesi yapılıyor. Eğer iskele kapandıysa (yani mesai saatleri dışında ise) 300,00 TL ödemesini, şehir hatları hesabına havale / eft yapıldığı takdirde o iskeleye rezervasyon yapılmış oluyor.*İdo’ya bağlı iskelelere yanaşabilmek için (rezervasyonu yaptırabilmek için), İDO ofisi  0212 455 69 00  ile irtibata geçmek gerekiyor, 400 TL palamar ücreti alınıyor.
Boğaziçi teknelerinin pek çoğu kendi yemek menülerini çıkartabilecek ekip ve ekipmana sahipler. Ancak anlaşmanıza bağlı olarak dışardan catering hizmetide alabilirsiniz. Teknede düğün organizasyonu planlıyorsanız, düğün dış çekim fotoğraflarınızı da eşsiz boğaz manzarası eşliğinde yapabileceğinizi unutmayın.
Teknelerin hemen hemen hepsinde ses sistemi mevcut. Ama siz yine de anlaşma yaptığınız dj yada orkestra ile organizasyondan önce bu sistemleri kontrol edip gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Kapalı ve açık alana hitap edebilecek bir sistemin olmasına dikkat edin.0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön