Vietnam'da balayı

İçeriğe git

Vietnam'da balayı

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Balayı · Çarşamba 24 Mart 2021
Vietnam; düğün dönemi yorgunluğunu atabileceğiniz huzur ve dinginliği, balayınız için ihtiyaç duyabileceğiniz gizemli, merak uyandıran heyecanlı atmosferi size sağlayabilecek, unutulmayacak anılar bırakacak bir uzakdoğu balayı seçimi.
Vietnam,ı biz hafızalarımızda savaş görüntüleri ve geriye bıraktığı travmalarıyla hatırlasakta, Fransız sömürgeciliğinin etkilerini gözleyebileceğiniz, şahane yemekleri tadabileceğiniz, huzurlu ve özgür bir ülke.

uzakdoğu tatil

Ho Chi Minh City (HCMC), Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri; aynı zamanda ülkenin de kalbi niteliğinde. HCMC'de tarih kokan ve anlatacak pek çok hikayesi olan oteller mevcut. Uzak doğu balayı otelleri için, Hotel Continental Saigon ( link )ve Rex Hotel ( link )çok özel otellerden ikisi.

Vietnamlıların yeme içme alışkanlıkları bizden farklı olsa da, şöhreti dünyaya yayılmış vietnam mutfağı deniz mahsulleri ile eşsiz lezzetler sunuyor.
Gece pazarlarındaki restoranlar ilk başta insanı tereddütte bıraksa da, size balayınız için hiç pişman olmayacağınız deneyimler vadediyor.
Buralarda daha önceden hiç görmediğiniz büyüklükte deniz kabuklularına rastlıyabilirsiniz. Gece pazarındaki Hai lua Food Countryside, deniz mahsullerini rahatlıkla yiyebileceğiniz bir açık sokak restoranı. Şehrin en iyi Vietnam restoranı Hoi An ve Que Viet (www.amthucqueviet.vn) ve en iyi deniz mahsulleri restoranı Song Ngu (www.songngu.com) sayılabilir.

Uzakdoğu masajı
Uzak Doğu'yu en keyifli kılan masajlar, Vietnam'da da popüler. Balayı çifti olarak tüm düğün telaşınızın ardından ayak ya da vücut masajı yaptırmadan sakın dönmeyin. Ayak masajı için sokakta rasgele gördüğünüz masaj salonlarına girebilirsiniz.Ücretler sokak masajlarında vücut için 15 dolar, yüz ve ayak için 5 dolar civarında.Yine buralarda manikür, pedikür, hatta saç kesimi ihtiyaçlarınızı, masaj sırasında söyleyerek, uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Spa ve otel gibi özel mekanlarda biraz daha pahalı. Ancak hiçbiri Türkiye'deki rakamlarla kıyaslanamaz.Gece pazarları
Gece pazarları keyifli alışveriş duraklarınız olabilir. Bu pazarlarda yok yok.
Geleneksel ve sanatsal bir performans olan su kuklaları gösterisini HCMC'de yemek eşliğinde Ngon Restaurant'da, Hanoi'de Thang Long Water Puppet Theatro'da izleyebilirsiniz (www.thanglongwaterpuppet.org)

"Dünyada ölmeden önce görülmesi gereken yerler " listesinde ilk sıralarda yer alan ve 3000'den fazla adacığın bulunduğu Halong Körfezi "işte huzur bu!" dedirten bir yer. Sessizlik, güzellik, dinginlik ve gizem bir arada...
Körfezde balıkçı ailelerin yaşamına tanıklık ederken Bhaya Cruises'a ait yelkenlilerde yapacağınız 1-2 gecelik konaklama Vietnam'daki balayı tatilinizin doruk noktası olacak (www.bhayacruises.com)

vietnam tatili Halong Körfezi

7 milyon insanın yaşadığı Vietnam' a THY ile yaklaşık 11 saatlik bir uçuşla Bangkok veya Singapur aktarmalı olarak ulaşılabilir.Vietnam ile saat farkımıza gelince; bizden yaklaşık 4 saat ilerideler.

En iyi balayı tatili zamanı; ocak, şubat, mart, nisan, kasım ve aralık ayları...0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön