İçeriğe git
Yaz düğünleri için makyaj önerileri
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Güzellik ve bakım · 8 Ocak 2021
Düğünde bir gelin için en can alıcı noktalardan biri de kuşkusuz makyajdır. Yaz düğünleri gelinleri için ise makyaj uygularken en belirleyici olan noktalar, doğal ve vurgulu bir makyaj elde etmek olmalı. Gelin makyajının özelliği, gelinin masumiyetini ortaya çıkartacak şekilde sade ve şık bir makyaj olmasıdır. Yaz düğünü planlayan gelin adayları için makyaj önerilerimizi beğeninize sunuyoruz, ilham almanız dileğiyle…

*Yaz düğünü gelin adayları, makyaj öncesinde nasıl görünmek istediğini kafasında belirleyip, yüz hatları ve ten rengiyle uyumlu bir makyaj seçmelidir. Kır düğünlerinde doğal makyaj tercih edilmelidir.

*Düğün günü sabahı uyandığınızda, kil ve badem yağı ile cildinize maske uygulaması yapın, 15 dakika bekletin ve ılık bir bezle yıkayın. Böylece makyaj öncesi cildinizi rahatlatmış ve hazır hale getirmiş olursunuz.

*Hiçbir bronzlaştırıcı makyaj ürünü yaz güneşinin verdiği doğal bronz ten gibi olmaz, bırakın yaz güneşi yüzünüzde parıldasın.
Parlak güneş ışığında, çok fazla ışıltılı bronzlaştırıcı kullanırsanız cildiniz çok parlak görünecektir.
Ayrıca sıcağa dayanamayacakları için sıvı veya krem ​​bronzlaştırıcılardan uzak durmanızı fayda var; bunun yerine mat bir pudra kullanabilirsiniz.

*Makyajın ciltte iyi durması için cilt bakımı çok önemlidir. çok ince yapılı bir fondöten ile birlikte kullanılacak aydınlatıcı ciltte homojen bir görünüm sağlar, son olarak makyaj sabitleyici sprey ile makyajın kalıcılığını daha da arttırabilirsiniz.

*Salon düğünlerinde daha çarpıcı ve öne çıkan makyaj uygulamaları tercih edilirken, yaz düğünlerinde naturel makyaj uygulamaları tercih edilmelidir.

gelin makyajı

*Esmerler gözlerde kahve ve tonlarını, dudaklarda ise pembe ve nude tonlarını kullanmalı.

*Kumrallar gözlerde doğal tonlar , mavi, eflatun pembenin çeşitli tonları ve siyah kullanmalı. dudaklarda ise şeftali tonları kullanmak dudakları daha canlı ve vurgulu gösterecektir.

*Sarışınlar, gözlerde mürdüm gri ve pembe, dudaklarda ise gülkurusu ve açık pembe tonlar tercih ederlerse daha uyumlu bir makyaj uygulaması yapmış olurlar.

*Kır düğünü makyajı kesinlikle farklı olmalıdır. Makyaj uygulamasında doğanın renklerini seçmek, gelini daha canlı ve fresh gösterecektir. Abartısız ve ve doğal tonlarla makyajda istenilen canlılık yakalanabilir.

*Yaz düğünü planlayan gelin adayları, saç provası ile birlikte mutlaka makyaj provası da yaptırmalıdırlar.

*Gelinin güzelliğini tamamlayan bir diğer unsur, parfümüdür. Düğün günü insanlarla çok yakınlaşmalar olacaktır. Parfüm o güne özel seçilmelidir.

0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön