Yurt dışında araç kiralama

İçeriğe git

Yurt dışında araç kiralama

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Balayı · Pazartesi 11 Ock 2021
Yurt dışı balayı tatiliniz için arabaya mı ihtiyacınız var? Yurt dışında araba kiralamak, uluslar arası sürücü izinlerinden, mali sorumluluk sigortasına kadar, Türkiye de araba kiralamaktan biraz daha karmaşık olabilir.
Uluslar arası araç kiralama ile ilgili tavsiyelerimiz, doğru belgelere sahip olduğunuzdan emin olmanıza ve yurtdışındayken güvenli bir şekilde araç kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Önceden rezervasyon yapmak, uygulayacağınız ilk ve en akıllıca adım.

Yurtdışında araç kiralama fiyatları

Yurtdışında araç kiralama fiyatları dövizle olduğundan, TL’ye çevrildiğinde fiyat oynaklığı olabilir. Ayrıca mevsimsel yoğunluğa ve talebe göre fiyat değişimleri olabileceğinden önceden rezervasyon ve ödeme yapmak iyi bir yöntem olabilir. Yurtdışında 1 günlük araba kiralama fiyatları ortalama 20 € civarında. Uzun süreli kiralamalar için pazarlık edebilirsiniz.
Otomatik ve düz vites arasında fiyat farkı bulunmakta.

Gitmeyi planladığınız ülkenin birkaç kiralama acentesinin web sitesini ziyaret edin ve seyahat tarihlerinizde aynı arabaları arayarak, fiyat karşılaştırması yapın.

Hafta sonu tarifeleri ve yakıt ücretleri hakkında bilgi alın. Otomatik ve manuel vites için fiyat farkı çıkacağını bilin.

Ada ülkelerinde ( yunan adaları gibi ) yakıt ücretinin normalden daha fazla olduğunu hesaba katın.

Kiraladığınız aracın, ne zaman ve nereye bırakılacağını öğrenin. Yurtdışında bir çok araç kiralama firması, araç bir saat bile geç bırakılsa 24 saat ücreti uygulamaktadır.

yurt dışında araç kiralama fiyatları
Yurt dışında birçok ülkede, araç kiralarken yaş sınırına dikkat edilmekte, 25 yaşın altındaki veya 70 yaşın üzerindeki sürücüler için ek ücret talebinde bulunabilirler veya izin vermeyebilirler.

Kiralık arabayı teslim aldığınızda lastikler, emniyet kemeri, yedek lastik, far ve frenleri kontrol edin. Kaportada ezik, sürtme ve benzeri durumlar varsa fotoğraflayıp, araç kiralama firmasına gösterin.

Daima hız sınırları içinde kalıp, emniyet kemerinizi kullanın.

Yollarda karşınıza çıkabilecek hayvanlara dikkat edin, alkollü araç kullanmayın.

Kaza sonucu oluşabilecek yaralanma ve hastalıklar için tıbbi tedaviyi kapsayan tam bir sağlık sigortası yaptırın.

Her ne kadar internet haritalarını kullanarak yol bulmanız kolay olsa bile, siz yine de yanınızda bir harita bulundurun.

"Mümkünse Türkiye’den ayrılmadan önce rezervasyondan ödemeye kadar tüm araç kiralama işlemlerinizi yapın.

Bunu bu şekilde yapmak genellikle süreci daha ucuz, daha kolay, daha güvenli kılar."0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön