Avrupa'nın en iyi 10 kayak merkezi

İçeriğe git

Avrupa'nın en iyi 10 kayak merkezi

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Balayı · Cuma 08 Ock 2021
Türkiye’deki tüm kayak merkezlerini bitirdiniz ve yeni yerler keşfetmek istiyorsanız, sizin için önerilerimiz var. İşte size Avrupa’nın en iyi pist, tesis ve eğlence mekanlarına sahip 10 kış kayak merkezi… Kayak yapmayı ve doğayı seviyorsanız, unutamayacağınız bir balayı tatiline hazır olun.
Avrupa kış balayı tatili

1-Dolamiti / İtalya

Doğu İtalya Alplerinin yanında bulunan Dolamiti’de birbirine bağlı 12 kayak merkezi ve 450 lift var.Bunların en ünlüsü James Bond ‘un “For your eyes” filminde Col Drusce’den Cortina d’Ampezzo’ya kaydığı pist. Tehlikeli olarak ayrılmış bu güzergah, kayak sporunu çok iyi bilenler için ayrılmış. Tek bir skipass ve kolay ulaşımla 1200 km’lik kayak safarisinin tadını çıkarabilirsiniz.

2-St.Moritz / İsviçre

1864’te kurulmuş olan bu kayak merkezi, aynı zamanda dünyanın en eski kayak merkezi olma özelliğini de taşıyor. İyi bir balayı alternatifi olan bu tesise kayak yapmanın dışında konfor, eğlence ve alış veriş için de gelenler var. Beyaz bir çarşafa bezenmiş tesisin etrafında bulunan gece klüplerinde eğlenebileceğiniz gibi, gündüz de atlı arabalarla kasaba turuna çıkmak, unutulmaz bir balayı deneyimi olabilir.

3-Üç Vadiler / Fransa

Meribel, Belleville ve Courchevel kayak merkezlerinin bütününü oluşturan Üç Vadiler ( Les Trois Vallees ) 600 km’lik pist uzunluğuna sahip. Dünyaca ünlü simaların en çok tercih ettiği bu tesiste kayarken yanınızdan ünlü bir futbolcu yada şarkıcı geçerse şaşırmayın. Ünlüler tercih ettiği için pahalı olduğunu düşünebilirsiniz fakat tesiste her bütçeye uygun bölümler bulunmakta.

4-Kitzbuhel / Avusturya

Diğer adıyla Alplerin İncisi olarak adlandırılan bu tesis, geçmişi 700 yıl öncesine kadar dayanan küçük bir ortaçağ kasabası olan Innbruck’un 100 km doğusunda yer alıyor. 173 km’lik 46 piste sahip kayak merkezi, hizmette sınır tanımayan oteller, kayak malzemeleri ve elbiseleri satan mağazalar ile dolu. %30’u kolay pist, geri kalanı usta kayakçıların gösterilerine sahne oluyor.

5-ISCHGL / Avusturya

Avusturya Alpleri, Avrupa’nın en iyi kayak pistleri ile dolu. Bu kayak merkezini diğerlerinden farklı kılan bir ülkeden diğer ülkeye kayarak geçebilme imkanınız var. Pasaportunuzu yanınıza alarak Avusturya’dan İsviçre’ye kayarak geçebilirsiniz. Kayak sonrası partileri ile meşhur bu tesiste hem eğlenip hemde doğa sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Avrupa kayak merkezleri

6-Val d’isere / Fransa

Her biri 4 bin metre yükseklikteki bir çok doruk noktası sayesinde serbest stil ve pist dışı kayak yapmak isteyenler için ideal kayak merkezlerinden biri. Ayrıca 3656 metre yükseklikteki Grande Motte’un büyüleyici yamaçlarından kayabilir veya ünlü Bellevarde pistinin tadını çıkarabilirsiniz. Avrupa’da balayı tatili için bu tesisi tercih ettiğinizde Fransız ve Dünya mutfağının da elinizin altında olacağını unutmayın.

7- Zermatt / İsviçre

Alp’lerin bu ünlü kayak merkezi, ulaşımın uzun sürmesi ve kasabada pek bir aracın bulunmamasından dolayı kayakçı akınınan uğramıyor, daha tenha, daha rahat. Matter-horn dağınının eteklerindeki geniş pistlerde gün boyu doya doya kayabilirsiniz. Avrupa’da kış balayı tatili planınızda bir taşla iki kuş vurmak isterseniz, İsviçre sınırlarında bulunan bu kayak tesisinden İtalya’ya geçip, bir öğlen yemeği yiyip tekrar geri dönmeniz çok kolay.

8- Solden / Avusturya

145 km pist uzunluğuna sahip kayak merkezi, Ötztal Vadisi’ndeki Tiedenback buzulu üzerinde yer alıyor. Kayak bölgesi “Big 3” diye adlandırılan üç bölgeyi kapsıyor ve bu bölgelere lift sistemiyle rahatça ulaşabiliyorsunuz. 3250 metre yükseklikte yer alması Solden’i yılın her mevsimi kayak tatili için uygun kılıyor. Bu bölgeyi en çok Rus turistler tercih etmekte.

9- St.Anton / Avusturya

Bu küçük kasabanın, Avrupa’nın en iyi merkezleri arasında olmasına şaşırabilirsiniz. Ancak, tesisleri, 120 km’lik pist kayak pistleri ve eğlence hayatını görünce sebebini anlayacaksınız. Bu küçük kasabada aktivite hiç bitmiyor. Dolu dolu geçecek bir kış balayı rotası arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

10- Bansko / Bulgaristan

Balayı tatiliniz için hem yakın olsun, hem de yurtdışında olsun diye bir alternatif arıyorsanız, Bulgaristan’da bulunan Bansko beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilir. Bansko 75 km uzunluğunda 14 piste sahip. Bulgaristan’ın yükselen kış turizm cenneti olmaya aday bu kayak tesisini, Avrupa’da kış balayı alternatifleriniz arasına yazabilirsiniz.


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön