Düğün dj

İçeriğe git

Düğün dj

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Müzik · Pazar 21 Şub 2021
Düğünler, farklı müzik zevklerine sahip insanların biraraya geldiği kutlamalardır. İyi bir düğün dj'i farklı müzik tercihlerine sahip bu insanları sergileyeceği performansı ile pistde tutmayı ve eğlendirmeyi bilmeli. Peki iyi bir müzik arşivine sahip, tecrübeli bir düğün di'i nasıl bulunur? Bu makalemizde düğün müzik organizasyonu içinde önemli bir yere sahip dj kiralama konusunu işleyeceğiz.

düğün müzik organizasyonu

Düğün dj'i kime denir?

Farklı tarzda müziklerle insanları eğlendirme becerisine sahip, yöresel, geleneksel ve evrensel müziklere hakim, daha çok düğünlerde müzik yapan kişi için düğün dj'i tanımı uygundur.
Discjokeylik, adı üzerinde diske yazılmış müziklere ( plak-cd ) kumanda eden bir meslek. Günümüzde büyük çoğunlukla bu iş dijitale kaymış olsada, her iki durumda da müzik arşivine hakim ve iyi kumanda eden bir Dj'e ihtiyacınız var. Düğün dj'liği radyo, club, parti, beach, latin, rock, hip hop dj'liğinden farklıdır. İyi bir  düğün dj'i tüm müzik tarzları hakkında bilgiye sahip olmalı, tek tip bir dj olmamalıdır.

Düğün dj'i seçimi

Düğün sezonunda iyi bir düğün dj'i ile çalışmak için çok önceden plan ve rezervasyon yapmak gerekli. Düğün sezonunda yapılan düğünlerin sayısının 10.000 leri aştığını düşünürsek, bu sayıda yeterli iyi dj olamayacağını da hesaplayabiliriz. Her cd yada mp3 çalan dj değildir. Dj'liği bir hobi olarak değil, profesyonel bir iş olarak seçmiş olan kişilerle çalışmak size güven verecektir. İş işten geçtikten sonra telafisi ve tekrarı olmayan düğün organizasyonunuzu riske atmayın.
Pek çok düğün mekanı, müzik organizasyonunu  düğün paketi içinde sunmaktadırlar, bu size fiyat avantajı sağlayabilir. Fakat asıl önemli olan düğün dj'inin sizin müzikal beklentilerinizi karşılayıp, karşılayamayacağıdır. Bol eğlenceli bir düğün için bu konuya önem verin ve düğünden çok önce kendisiyle tanışın, sizi ikna etmesine izin verin, edemez ise B Planı için vaktiniz olmalı.
Düğün misafirlerinizin profili hakkında dj'e bilgi aktarmak, kendisinin kafasında bir müzikal proje geliştirmesine yardımcı olacaktır.
Video performanslar her zaman doğru fikir vermez, yanıltabilir. Düğününüzden önce kendisini canlı olarak dinlemek karar vermenizi hızlandıracaktır.
Adı üzerinde düğün dj'leri, pek çok düğün geçmişine ve müzik tecrübesine sahip olduklarından, daha önce yapılmış düğün sahipleri ile görüşmek iyi bir fikir olabilir. Referans verebileceği gelin-damatlar ile görüşme alarak, düğün dj seçiminizi pekiştirebilirsiniz.

Düğün müzik tercihleri
Düğün öncesi dj ile alacağınız toplantıda beklentilerinizi sıralayın, not aldırın. Müzik tercihleri konusunda kendi sevdiği müzikleri değil, sizin sevdiğiniz ve istediğiniz müziklere öncelik vermesini talep edin. İyi müzik çalan fakat sadece kendisi eğlenen bir dj istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Dj setup
Dj setup, 2 player ve 1 mixer den oluşur. Günümüzde pek çok discjokey, özellikle düğün performanslarında bilgisayasar ile müzik yapmaktadırlar. Cd, plak taşımanın zorluğu, setup fiyatlarının pahalı olması ve daha çok mix yapma kolaylığı sebebi ile düğün dj'leri bilgisayar yardımı ile çalışmaktadırlar. Düğün dj tercihizi yaparken yedek setup, arıza durumunda ne yapılacağı ile ilgili sorularınızı sormayı ihmal etmeyin.

dj setup

0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön