Düğün fotoğrafçısı seçimi

İçeriğe git

Düğün fotoğrafçısı seçimi

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün fotoğrafçısı · Cumartesi 09 Ock 2021
Düğün günü sizi gölge gibi takip edecek, her mutlu anınızı yakalayacak profesyonel düğün fotoğrafçısı seçimini yaptınız mı? En iyi düğün fotoğrafçısına karar vermenizi kolaylaştıracak öneriler bu yazımızda…

Düğün fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık bir sanattır. Düğün fotoğrafçılığı ise bu sanat dalının ayrı bir koludur. Stüdyo, reklam, doğa, moda fotoğrafçılığı gibi ayrı bir kategoridir. Sizin için en ideal olan düğün fotoğrafçısını bulmanız için belli kriterleri ve izlenecek yol haritasını izlemenizi tavsiye ederiz. İdeal düğün fotoğrafçısı nasıl seçilir, birlikte inceleyelim.

düğün fotoğrafçısı seçimi

Düğün fotoğrafçısı seçimi

Tarzınıza karar verin yada belirleyin ; Ne tarz fotoğraflardan hoşlandığınızı biliyor musunuz? Bir tarzınız varsa, ne aradığınızı biliyorsunuz demektir. Eğer fotoğraf stilleri arasında kararsızsanız önce bu durumu netleştirin. Bunu belirlemenin en kolay yolu ise, bol bol fotoğraflara bakmaktan geçiyor. Farklı düğün fotoğrafçılarının çalışmalarını inceleyerek, doğru bir iz sürümü ve seçimi yapabilirsiniz.

Deneyim / Tecrübe ;
Bir fotoğrafçı, yıllardır fotoğraf çekiyor olabilir, önemli olan ne kadar zamandır “düğün fotoğrafçılığı” ile uğraştığıdır. Bu konuda bir kaç yılı geride bıraktığından emin olun. Düğünler hareketli ortamlardır, kimse dakikalarca poz vermek istemez yada buna vakti yoktur. Bu dinamik ortamlar stüdyo yada moda çekimlerine benzemez, anı yakalamak gerekir.

Deneyimli bir düğün fotoğrafçısı, akışı bilir, sezgileri iyidir ve çarpıcı fotoğraflar elde etmek için doğru zamanda nerede olacağını bilir.

"İyi bir düğün fotoğrafçısının iki gözü açık olmalı, olan biteni görmeli, hatta görünmeyeni de görmeli"

Referanslar ;
Deneyimli bir düğün fotoğrafçısı bol bol referansa sahiptir. Önceki yapılan düğün işlerinden çiftlerle görüşmeyi talep edebilirsiniz. Yapılan çalışmadan memnun olup olmadıklarını, çıkan sonuçların beklentilerini karşılayıp karşılamadığını sorun. Sosyal medya hesaplarında yapılan yorumlara bakın.

Tutarlılık / Uyum ;
Düğün fotoğrafçılığı yapan fotoğrafçıların sosyal medya hesaplarından öne çıkan çalışmalarını beğenebilirsiniz. Peki bu yeterli mi? Elbette değil. Düğün fotoğrafçılığı bir kaç etkileyici fotoğraftan ibaret olmamalı. Düğün fotoğraflarının bir hikayesi ve birbiriyle uyumlu devamı olmalı. Düğün albümlerini incelerken, fotoğrafların birbirinden kopuk olmamasına, bir hikayeyi anlatmasına önem verin.

düğün fotoğrafçısı seçimi


Düğün mekanı ;
Düğün mekanınız size anlaşmalı olduğu fotoğraf servisini önerebilir, görüşün fakat bununlar sınırlı kalmayın. Kafanıza takılan soruları açık bir şekilde sorun, ne istediğinizi anlamasına izin verin. Düğün mekanı ile sürekli çalışan fotoğrafçılar mekan, çevre, dekor, ışık konularında yeterli tecrübeye sahiptirler yada olmalıdırlar. Tam olarak size ve tarzınıza hitap etmediklerini hissettiğinizde, alternatif seçenekler yaratın.

Yedek fotoğrafçı ;
Dünya hali, tam olarak istediğiniz düğün fotoğrafçınızı bulsanız da, son dakika sürprizleri olabilir. Hastalık, kaza yada istenmeyen bir nedenle size hizmet veremeyeceği bir durumda, düğün fotoğrafçınıza alternatiflerini sorun. Sizi tatmin edici bir alternatif üretmelerini talep edin. İçinize sinmeyen bir durumda alternatifi kendiniz üretin.

Tanışma ;
Düğün fotoğrafçınız ile olan rahatlığınıza ve pozitif iletişime önem verin. Belki gün boyu, belki de sadece düğün zamanı birlikte olacağınız kişiyle uyumunuz önemlidir. Kendinizi rahat hissediyor musunuz, beklentileriniz karşılama konusunda güven duyuyor musunuz? Fotoğraf çekimlerinde rahat olursanız, ortaya çok daha güzel, yaratıcı ve eğlenceli kareler çıkacaktır. işini seven ve bunu hissettiren bir fotoğrafçı ile çalışın.

Son olarak, fotoğraflarınızın ve düğün albümünün ne zaman teslim edileceği ile ilgili zamanı kararlaştırın. Yoğun düğün sezonlarında aksamalar olabilir, bir kontrat yaparak, kendinizi garantiye alabilirsiniz.

Gülümseyin…


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön