Düğün sahne ve dekorasyonunda ışık sistemleri

İçeriğe git

Düğün sahne ve dekorasyonunda ışık sistemleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Ses ve Işık Sistemleri · Salı 12 Ock 2021
Düğün ve davet organizasyonlarının vazgeçilmez tamamlayıcı öğelerinden biri ışık sistemidir. Önemli bir detay olan ışık sistemlerini sahne ve pist de kullanılan şow amaçlı olanlar ile dekorasyonda kullanılan ışık sistemleri olarak 2 bölüme ayırabiliriz. Önce birincisinden başlayalım;

Sahne ve Pist ışıklandırması


Günümüz ışık teknolojisi , 80 li yılların ortada bir küre ve ona yansıyan spotların çok ötesinde. Tabii ki 80’li yılların da kendine has bir havası vardı ve günümüzde hala o konsept de partiler organize edilmekte.

Düğün organizasyonlarında Sahnede müzik yapan Orkestra veya Dj’in fiziksel görüntüsü önemlidir. Bu görseli ve müzik aletlerinin ayrıntılarını ışık sistemi ortaya çıkarır. Karanlık bir sahne izleyicilerin dikkatini çekmez, ilgiyi başka yönlere çevirir.

Dans pistine vuran spotların altında dans etmek farklıdır. Müziğin ritmi ile paralel hareket eden ışıklar, pisttekileri motive eder, katılımı çoğaltır, görüntüler fotoğraf ve videolara güzel yansır. Müzik ne kadar güzel olursa olsun, kimse beyaz florasan ışıkların altında dans etmek istemez.

Düğün Işık sistemlerinin yanında kullanılabilecek sis, konfeti ve balon makinesi bir bütünü tamamlayan şovun birer parçalarıdır.

düğün sahne ışıklandırma


Düğün dekorasyonunda Işık kullanımı


Düğün davetiniz için kiraladığınız mekan, bir otel salonu, havuzbaşı veya ağaçlar altında bir kırsal alan olabilir.Tüm bu saydığımız düğün mekanlarını , davet masalarını, gelin-damat giriş yolunu, nikah masasını ışık oyunları ile bambaşka bir görsel boyuta taşıyabilirsiniz.

Işıklandırmada, kullanılan dekor renkleri ile uyum önemlidir. Aynı zamanda kullanılan ışığın yansımalarının direk göze gelmemesine, misafirlerinizi rahatsız etmemesine dikkat etmelisiniz.

dekoratif ışık sistemi

Dekorasyonda ön plana çıkarmak istediğiniz objeleri ışık oyunları ile belirginleştirmek oldukça kolaydır. Bunun tam tersini de düşünebilirsiniz yani saklamak istediğiniz bir bölümü gölgede bırakarak perdeleyebilirsiniz.

Havuzbaşı düğünlerinde, havuz içinde  kullanılacak çiçekleri ışıklandırmak güzel bir görüntü verir.Havuz etrafında da aynı yöntem kullanılabilir.

Gelin ve Damadın nikaha veya ilk dansa gelişlerinde ilerleyecekleri yolda göz almayan soft ışıklar tercih edilmelidir. Kullanılacak kameralar bu ışıklardan etkilenmemeli.Bu bölümde kullanılacak efektif ışıklar, dikkatleri  gelin ve damadın üzerinden uzaklaştırmamalıdır.

Davet ve nikah masalarında kullanılacak çiçekler led ışıklarla belirginleştirebilir.

Siz siz olun organizasyonlarınızda ışığı kullanın karanlıkta kalmayın.


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön