İçeriğe git
Düğün renkleri
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dekorasyon · 9 Ocak 2021
Düğün renk seçimi ve uyumu. Hangi renkler birbiri ile uyumludur? Mevsimine ve konseptine göre düğün renk alternatifleri nelerdir? Düğün renk temaları ve kombinasyonlarını sizin için inceledik.

Düğün dekorasyon rengine karar vermek


Düğün renginiz sadece genel düğün mekanında değil, resepsiyonundan dans pistine, çocuk oyun alanından, ikram masalarına, davetiyelerden, armağanlara, düğün pastasından, çiçeklere ve tüm süslemelere, hatta gelin elbisesinden, makyajına kadar tüm ayrıntılarda işlenen, tüm atmosferde hissedilen renktir. Geleneksel düğünlerde 'beyaz' belirleyici renk olarak gelinlik ve düğün pastasında kullanılırdı ve bu yeterli görülürdü. Ancak günümüz düğünleri artık çok daha renkli. Seçilen düğün rengi doğrultusunda, düğünün her santimi adım adım bu renkle işleniyor. Bu doğrultuda sizlere yardımcı olacak bir kılavuz hazırladık.

Renk seçiminiz nasıl olmalı?
Düğün temanız ve mekan seçiminiz doğrultusunda birkaç renk alternatifi belirleyin. Renk seçeneklerinizi sanat galerileri, kumaş veya perde dükkanı gibi yerleri gezerek veya dekorasyon dergileri, boya kartelaları gibi malzemelere bakarak belirleyin. Daha sonra temanız, düğün mevsimi, en sevdiğiniz renk doğrultusunda daraltın. Bir Pantone kitap erişiminiz varsa (kitapçılardan veya internetten yararlanabilirsiniz seçtiğiniz renk ve tonlarına vakıf olabilirsiniz. Düğün renginizin hangi renkler olacağı konusunda bir iki renk arasında veya renk uyumları hakkında karar veremiyor musunuz? Merak etmeyin. Aslında, birçok mükemmel hazırlanmış düğünde belirli bir duyarlılık yaratmak için farklı renklerin birlikte çalışıldığını görebilirsiniz.

düğün renk seçimi

Nerede,hangi rengi ,nasıl kullanmalıyım?
Düğününüzde, nerede,hangi rengi, nasıl kullanmalıyım sorusunun cevabı için seçtiğiniz 'tema' size yol gösterecektir. Düğününüzün yaratmasını istediğiniz duygu üzerinde düşünebilirsiniz. Huzurlu mu, zen gibi minimalist bir ruh durumu mu, muhteşem mi, romantik mi, yüksek enerjili bir düğün mü istiyorsunuz? Bu sorunuzun cevabı, düğün renk seçiminize yardımcı olacaktır.

Düğün dekorasyonu, renk trendleri, düğün stil öğeleri
Gelinliğinizin bel çevresinde seçtiğiniz renkten saten bir kurdele, damadın yaka çiçeğinde, çocukların elbiselerinin bellerinde, manşetlerinde, ayakkabı bağlarında, şapka kenarlarında, el buketlerinde, masa ve sandalyeleri süslemede kullanılan çiçek, kurdele ve aksesuarlarda hep benzer renk ve çiçek kombinasyonları kullanılmalıdır. Bu stilinizi vurgular  ve düğün renginizi  belirler.
Bir stil tanımlamak için tek yol genel uyum ve ahenk değildir. Karışık ton ve desenleri eşleştirebilir - pembe ve turuncu veya soluk yeşil ve sarı gibi- daha güçlü bir etki yaratabilirsiniz.

Düğün davetiyesi

Düğün Davetiyeleriniz düğününüzün ruhunu konuklarınıza hissettirmek için kullanabileceğiniz enstrümanlarınızdandır. Düğün renk paletiniz doğrultusunda şeritler veya renk tabakaları, temanız doğrultusunda sembol, kabartma veya desenlerle düğün davetiyenizi genel konseptinize uygun hale getirebilirsiniz.
Çiçek ve çiçek arajmanları seçtiğiniz renge uygun olarak seçilmelidir.Düğün renk paletinize uygun çiçek seçmekte zorlanırsanız, beyaz renk her zaman imdadınıza yetişir. Beyaz renk çiçekler tüm dekoratif objeler ve renk paletleri ile uyumludur.

Düğün pastası

Düğün pastası, renk ve biçimi ile diğer düğün stil öğelerinizi destekler özellikte olmalıdır. Hayalinizdeki düğün pastası beyaz ise beyaz rengi fon olarak düşünür ve pastayı düğün renginizle uyumlu renklerden şeritler, şekerlemeler, lekeler, objeler veya taze çiçeklerle renklendirebilirsiniz.

Düğün renginiz beş temel konu esas alınarak (kıyafetler, davetiye, çiçek, pasta ve dekor) hazırlandı. Bunun dışında peçeteler, mumlar ve aydınlatma, içecek ve ikramlar, alyans tepsi veya yastığı, konuk defteri, halı veya tablolar, masa üzeri süslemeleri, sandalyeler gibi ayrıntıların tümü düşünülmeli ve bu referanslar doğrultusunda gözden geçirilmelidir.

Düğün Renkleri


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön