Düğüne doğru

İçeriğe git

Düğüne doğru

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğüne doğru · Pazar 31 Ock 2021
Yeni mi nişanlısınız? İşte size düğün hazırlıklarınız için 10 temel adım

Tebrikler! Nişanlılık dönemi ve düğüne doğru yapılan hazırlıklar son derece heyecan verici ama bir o kadar da stresli  bir süreçtir. Yapılacak işler, aranması gerekenler, yapılmaması gerekenler, sorunlar, son dakika sürprizleri vs. uzun bir liste olacak elinizde. Hemen bunalmayın, derin bir nefes alın ve bu 10 küçük adımı atın. İşlerinizi nasıl kolayca halledebildiğinize, nişanlılık döneminin keyfini nasıl çıkardığınıza siz de şaşıracaksınız.

evliliğe doğru

1.    Nişanlanmış olmanın tadını çıkarın: Eğlenin!
Birbirinizi bin kere öpün. “Biz nişanlandık!” diyerek dolaşın. Nişan yüzüğünüzü göstermeyi unutmayın. Nasıl nişanlandığınızı ayrıntılarıyla anlatacağınız bir defter edinin ve nişanlılık süresince yazmaya vakit ayırın. Önünüzde harika şeyler düşünmek için vaktiniz var ve öyle yapın, olumlu düşünün. Nişan yüzüğünüz ile kendi fotoğraflarınızı çekin. Birbirinizi bin kere daha öpün.
2.    Anne ve babalarınıza birlikte söyleyin.
İkiniz de bir aradayken ve anne ve babalarınızla yüz yüze olma fırsatı yaratarak haber verin. Sizin mutluluğunuzu görmek, nikah yüzüğünüze bakmak fırsatını onlara verin. Hep beraber düğün planlama hakkında konuşmaya başlayın. Daha sonra yakın arkadaşlarınızla nişan haberinizi paylaşın.
3.    Günlük tutun
Bu unutulmaz anlarınızı ileride hatırlamak ve çocuklarınızla paylaşabilmek için günlük tutun. Tutacağınız günlük sadece düğününüzü planlamanızı kolaylaştırmayacak, aynı zamanda sizi hayatınızın geri kanlında besleyen bir kaynak olacaktır. Bunun için özel bir defter organize edebileceğiniz gibi, interneti de kullanabilirsiniz. Günlük online duygu ve düşüncelerinizi, planlarınızı yazabilir, kendinize hatırlatmalar ekleyebilirsiniz. Kendi blogunuzu oluşturabilirsiniz.
4.    Nişanınızı duyurun!
İyi haberi herkesle paylaşın! Bunu yapmanın birçok yolu var. Yakınlarınız ve arkadaşlarınızı tek tek ziyaret edebileceğiniz gibi, bir davet verebilir ve hepsiyle bir arada haberinizi paylaşabilirsiniz. İnternet blog veya sayfanızda paylaşabilirsiniz. Gazete ilanı verebilirsiniz. Tamamen size ve tercihlerinize kalmış.
5.    Düğün tarihi ayarlayın!
Nişan haberinizin ardından karşılaşacağınız ilk soru “düğün tarihiniz ne zaman ?” olacaktır. Düğün     planınız için ilk ve en önemli kararınız düğün tarihini saptamak olmalıdır. Siz ve tüm davetlileriniz planlarını o tarihe göre yapacaklar.Bu nedenle düğün tarihi belirlemek önemlidir.

nişan yüzükleri

7.    Bütçenizi ayarlayın!
Mali durumunuzu gözden geçirin. Düğününüz için ne kadar tasarruf edebileceğinizi hesaplayın. Ailelerinizle konuşun ve katkıda bulunup bulunamayacaklarını öğrenin. Belli bir bütçe ile düğün planlayın ve bunun dışında teklif edilen organizasyon detaylarını reddedin.
Unutmayın düğün organizasyonlarında sınır yoktur, sınırı siz belirleyin.
Son olarak, banka ve kredi seçeneklerinizi inceleyin. Biz, mümkün olduğunca hiç kredi almadan ve borçlanmadan bütçe oluşturmanızı tavsiye ederiz. Nişanlı ve evli çiftler en çok para nedeniyle tartışırlar. Evlilk hayatınıza sırtınızda borçla girmemeniz evlilik yaşamınızın ilk yıllarının selameti açısından önemlidir. Uçuş mili, nakit birikim veya benzeri promosyonları veya teşvikleri olan bir kredi kartı edinebilir ve harcamalarınızı o karttan yaparak önünüzdeki aylar için bazı tasarruflarda bulunabilirsiniz. Balayı için erken rezervasyon ve erken taksit ödemesi yaparak bütçenizi dengeleyebilirsiniz.
8.    Yönteminizi belirleyin!
Düğününüzü akraba ve arkadaşlarınızla mı yoksa profesyonel organizasyon şirketleri aracılığıyla mı planlayacağınıza karar verin. Seçiminize göre gerekli kişilerle görüşün ve bir araya gelin.
9.   Düğün mekanınızı seçin.
Birçok düğün mekanı, bir yıl öncesinden rezervasyonları almaya başlar. Size uygun tarihi, saati ve fiyatı seçme şansınız olmasını istiyorsanız,  düğün mekanı seçiminizi geciktirmeyin
10.    Destek alın.
Başarılı düğünler sadece gelin ve damat tarafından organize edilmezler. İster profesyonel düğün organizasyon firmalarından yardım alın, ister akraba veya arkadaşlarınızdan, fark etmez, ama yardım alın. Mutlaka genel bir düğün konrol listesi, check list edinin. Sizi ve yardımcılarınızı organize edecektir.

Şimdi tüm bu kararları verdiğinize göre, düğün planlamanız için sağlam bir temeliniz var! Artık eğlenceli şeyler için zamanınız var;  elbise ve gelinlik seçimleri, aksesuarlar, çiçekler, düğün müzikleri…
Mutluluklar…


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön