Ekonomik balayı programı

İçeriğe git

Ekonomik balayı programı

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Balayı · Cumartesi 09 Ock 2021
Balayınızı yurtiçinde yapacaksanız, en ekonomik yolları biliyorsunuz demektir.Peki ya yurtdışı...Dünyayı gezmek ve görmek isterken bütçe size engel olmasın.
Basit ama geçerli bazı kurallar ekonomik bir balayı tatili yapmanıza yardımcı olacaktır.İşte balayı tatilini ucuza getirme yollarından bazıları ...

ucuz tatil
1-En az 3 ay önceden plan ve rezervasyon yapın, bir yıl önce bile olabilir.Son anda tatil planı yapmak her zaman daha pahalıya mal olur.
2-Gideceğiniz ülkede otel yerine komple ev veya size ait oda kiralayabilirsiniz.Özellikle airbnb yurtdışında ve ülkemizde bu hizmeti almada işi kolaylaştırdı.
3-Havaalanından, konaklayacağınız yere ve gezeğiniz tüm yerlere toplu taşıma ile gidin.Korkmayın Dünyanın bir çok şehriş toplu taşıma işini çözmüş durumda.Uzun mesafeleri gözünüz kesmiyor ise bisiklet de kiralayabilirsiniz.Şehir kartlarını satın alarak, her durakta yeralan harita ve yönlendirmeler sayesinde kolay ve ucuz ulaşım yapabilirsiniz.


4-Balayı seyatinizde uçak ile seyehat edecekseniz, haftaiçi uçmaya çalışın.Uçak biletleri fiyatları haftasonları daha pahalıdır.
5-Yurtdışında şehirlerin bir çok noktasında ücretsiz kablosuz internet hizmeti alacağınızı unutmayın.Kütüphane, müze, cafe ve barlarda ücretsiz internet bulabilirsiniz.
6- Balayı için hazırladığınız bavulunuzun ağırlığını kontrol edin! Havayolu ağırlık sınırlamalarını aşmamaya gayret edin yoksa biletiniz kadar ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bavulunuzu yerleştirmeniz bittikten sonra tahmini de olsa ağırlığını test edin. Gerekiyorsa ağırlık azaltın.
7-Sahil turizm beldelerinde denize karşı manzaralı bir mekanda oturmak yerine (fazla konforunuza düşkün değilseniz) , içeceklerinizi bir büfeden alıp, banklara yada çimenlere yayılabilirsiniz.
8-Gideceğiniz ülke para birimine , elinizdeki dövizi çevirtirken dikkat edin, paranızın değer kaybını önlemek için döviz bürolarını tercih edin. Mümkünse havaalanında bu işi halledin.Şehirde birbirinden farklı döviz kurlarıyla karşılaşabilirsiniz.
9-Pazarlık...Özellikle sokak alışverilerinizde pazarlık edin. Dilini bilmiyorum nasıl olacak derseniz, cep telefonu ile yazarak durumu idare edebilirsiniz.
10-Bol bol yürüyün.
11-Müze gezmeyi seviyorsanız ve birden fazla müze dolaşmayı planlıyorsanız, toplu bilet alın. Tek tek her müzeden ayrı bilet almayın.
12.Bisiklet kullanmayı biliyorsanız, kiralayın, ulaşıma ekstra ücret ödemeyin.0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön