Kumsal düğünü organizasyonu

İçeriğe git

Kumsal düğünü organizasyonu

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün tema · 23 Ocak 2021

Kumsal (plaj) Düğün Teması

Plaj (Kumsal) düğünü organizasyonu konuklarınız ve sizin için oldukça  farklı ve unutulmaz bir düğün teması olacak. Plajlar, yaz ve bahar mevsimi düğünleri için alternatif mekanlardır. Kumsalda yapacağınız düğününüzün eğlenceli ve romantik bir ‘Akdeniz veya Ege havası’ tadında geçeceğinden ve rüyalarınızı gerçekleştireceğinizden emin olabilirsiniz.

Düğün yeri
Deniz kenarında tropikal bir yer, bir plaj evi, yada kapalı bir mekana (otel, restaurant) sahip bir kumsal, düğün organizasyonunuz için her türlü ihtiyaç ve isteğinize cevap verecek duruma dönüştürülebilecektir. Kumsal yakınında tekne yanaşabilecek bir iskele varsa aynı zamanda tekne de kiralayarak düğün alanınızı genişletebilir, tekneyi  her türlü amacınız için kullanabilirsiniz. Mekanın özelliklerine göre gündüz veya gece düğün seçimi yapabilirsiniz. Eğer plajda (kumsalda) gece düğünü yapmayı  planladıysanız konuklarınız için gece konaklama alternatifi de hazırlamalısınız.

plaj düğünü

Davetiye
Kumsal düğünü organizasyonu için davetiyenizde, deniz kabukları, deniz atı motifleri, kabartma deniz yıldızı gibi deniz, denizcilik veya yaz mevsimini anımsatacak her türlü sembol, resim, kabartma deseni kullanılabilir.

kumsal düğünü kıyafeti

Çiçek desenli veya hawai desenli uzun etekler veya yazlık elbiseler plaj (kumsal) düğünü kıyafetlerinde rahatlıkla kullanılabilir. İpekler, tüller, uçuşan ince dökümlü, şeffaf (transparan) giysi ve aksesuarlar, şallar, fularlar, şık plaj şapkaları, sandaletler kadın kıyafetlerinin ana malzemeleri olacaktır. Boncuklardan yapılmış takı ve şifon kumaşından aksesuarlar unutulmamalıdır. Erkekler ise keten ve doğal kumaşlar, doğal tonlarda yazlık ayakkabılar tercih edebilirler. Hawai gömlekler, beyaz keten bermuda veya pantolonlar gündüz düğünü için idealdir. Erkek çocukları için denizci kıyafetleri tişört ve bermudaları kullanabilirsiniz. Plaj (kumsal) düğünlerinde rahatlık ön plandadır ve bu doğallıkla giysi seçimlerinize de yansır.
Deniz kenarında hareketleri sınırlamaması için kısa bir gelinlik tercihi yapılabilir. Uçuşan, şifon ya da organze gibi hareketli kumaşlarla yapılmış bir gelinliğin üst kısımlarında deniz kabukları aksesuar olarak kullanılabilir.

plaj düğünü dekorasyon

Düğün Dekorasyonu

Plaj ortamı planlanan düğün akışına göre özenle ve iyi düşünülerek düzenlenmelidir. Rüzgarın kumları savurabileceği, havanın bozabileceği veya aşırı sıcak olabileceği gibi tüm riskler itinayla gözden geçirilmeli ve alternatif planlar derhal devreye sokulacak şekilde hazır olunmalıdır. Bu amaçla, kıyıda bağlı davetli sayısına göre kiralanmış bir tekne, hemen kumsalda bulunan kapalı bir mekan veya önceden hazırlanmış çardak veya seralar  kurulmalıdır. Nikahın kıyılacağı kemer / tak / çardak ve davetlilerin sandalyeleri, yemek alanı gibi alanlar da önceden planlanmalıdır.
Kumsal düğünü dekorasyonunda  gül yaprakları, çakıl, çiçekler, deniz kabukları, yüzer zambak, lotus çiçekleri, orkideler, ebegümeci, dekoratif fenerler, şifon ve tüller kullanılabilir. Yiyecek ve içecek ikramlarının olduğu bölümlerde en az miktarda kum olacak şekilde çakıl veya ahşap profillerle zemin düzenlenmesi yapılmalıdır.

plaj düğünü sahilde düğün plajda düğün

Nikahın kıyılacağı bölüm kumda dev bir kalp şekli  çizilerek belirlenebilir. Bu alan çiçekler ve deniz kabukları süslenebilir.
Yumuşak ve romantik bir atmosfer için kumaş, tül ve şifonlarla kaplı sütunlar, mumlar ve fenerler kullanılabilir. Masa dekorasyonu için vazo içinde çiçekler ile birlikte kum, çakıl ve kabukları doldurulabilir, güneş enerjili aydınlatmalar, yüzer tip çiçek vazoları kullanılabilir.
Mavi renk bir plaj düğününün ilham verici rengi olarak kabul edilir, ancak yeşil, gümüş ve yanmış portakal onunla birlikte eşleştirilebilir.
Sörf tahtaları, deniz kabukları ile süslenmiş tahta panolar düğün mekan duvarları olarak kullanılabilir. Gerçek palmiye ağaçları kullanılabilir ve misafirler için ana oturma alanı etrafında yerleştirilebilir.
Kumsal da yapacağınız düğün organizasyonunda, plajda çocuklara bakmak ve onları eğlendirmek için mutlaka çocuk sayısına göre seçilmiş görevliler bulunmalıdır. Çocuklar için eğlence ve dinlenme alanları da düzenlenmelidir. Bu alanlarda bol miktarda yiyecek, içecek ikramı bulunmasına özen gösterilmeli ve büyük minderler, uzanma sedirleri, hamak, salıncak, çardak, sedir gibi dinlenme malzemeleri unutulmamalıdır.
Kumsal da yapacağınız düğün kutlamasında, ses ve müzik organizasyonu için  DJ, hawai kıyafetlerle bir orkestra, misafirlerin boyunlarına takmak için şık çiçek aranjmanları (canlı veya yapay) taşıyan görevliler kiralanırsa, düğününüz hayallerinizi ötesinde izler bırakabilir.0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön