Kapadokya aktiviteleri

İçeriğe git

Kapadokya aktiviteleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Kapadokya · Pazar 17 Ock 2021
Kapadokya Bölgesinde yapılabilecek en iyi açık hava aktivitelerini bir araya getirdik. Online rezervasyon yapabileceğiniz etkinlikler sadece popüler balon turları ile sınırları değil elbette. Peribacaları arasında yapabileceğiniz doğa yürüyüşleri, bisiklet, binicilik ve atv safari turları, en iyi Kapadokya aktivitelerinden sadece bir kaçı…
kapadokya bisiklet turu


Kapadokya balon turları

Kapadokya da balon turuna katılmak, uzun yıllar anılarda kalacak, eşsiz bir deneyim gerçekten. Üstelik bunu balayı programınıza katarsanız, torunlarınıza anlatacağınız harika anlar yaşayabilirsiniz.
Sabah tanyeri ağrırken şişirilen gezi balonlarına binmek, asansörle bulutlara yükselmek gibi adeta…Daha önce Kapadokya da balon turuna katılmış olabilirsiniz. Ama unutmayın 1.uçuş deneyimi ile 2. uçuş deneyimi kesinlikle faklı olacaktır.

Kapadokya da balon turları hava şartları izin verdiği sürece sabahın ilk ışıkları ile başlıyor. Otelden ayrılma, uçuş alanına varış, balon turu, iniş ve otele dönüş…Bu güzel organizasyon için yaklaşık 4 saatlik bir zaman dilimi ayırmalısınız.

Kapadokya da balon turları düzenleyen yerli ve yabancı pek çok firma var. Her işte olduğu gibi, balon turunda da en önemli şey deneyim ve güvenlik tabii. Kapadokya balon turu fiyatları mevsimsellik gösterse de, kişi başı 100 € ( euro ) ödeyerek, 1 saat peri bacalarının üstünde bulutlara dokunabilirsiniz. Profesyonel firmalar tarafından yapılan balon turu paketlerini incelemek ve ücretsiz fiyat teklifi almak için tıklayınız…

kapadokya balon turu

Kapadokya Safari

Uçmaktan korkuyorsanız, Kapadokya’yı keşfetmenin başka yolları da var elbette. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’nın, peri bacaları, vadileri, dereleri, köyleri, gizemli mağaraları, macera tutkunları tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Bunu yapmanın bir kaça yolu var.

ATV Safari Turu
Son yıllarda popüler doğa sporlarından biri haline gelen atv ile safari turları, macera ve adrenalin tutkunlarının Kapadokya da bir numaralı tercihi. Kapadokya outdoor spor aktiviteleri içinde popülerliğini hiç kaybetmeyen bu aktivete için paket programlar uygulanmakta.

1 saatlik ve 2 saatlik safari turları olarak hazırlanmış bu doğa sporunda, peri bacaları arasında belirlenmiş rotaları dolaşıyorsunuz. Safari turu başlangıcında araç başında kısa bir tanıtımla başlayan gezi boyunca, peri bacaları arasında Kılıçlar, Güllüdere, aşk vadisi, beyaz vadi lokasyonları grup halinde dolaşılıyor. Atv safari turunda “çavuşun köyü”ne uğranılarak Kale ziyareti de yapılmakta.

Kapadokya atv ile safari tur fiyatları ise şöyle; 1 saatlik safari tur ücreti ; 20$ / 2 saatlik safari tur ücreti; 35 $ civarında.

At ile safari turu
Atlarla aranız iyiyse yada en azından ata binmekten korkmuyorsanız, Mitolojideki adı “güzel atlar ülkesi" olarak geçen Kapadokya da bu deneyimi yaşamalısınız. Kapadokya’ya özgü Yılkı atları, etkileyici fotoğraf ve video görüntüleri almak isteyen, fotoğraf tutkunlarının büyük ilgisini çekmekte. Kapadokya da atlarla yapılan safari turlarında bu atları görmeniz sürpriz olmayacaktır.

1, 2, ve 4 saat olarak sunulan Atlı safari tur paketleri bulunmakta. İsterseniz bu tur tur programını tüm güne (7 saat) taşıyabilirsiniz.

Profesyonel firmalar tarafından yapılan atv ve atla safari turu paketlerini incelemek ve ücretsiz fiyat teklifi almak için tıklayınız…


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön