Kına gecesi müzikleri

İçeriğe git

Kına gecesi müzikleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde kına gecesi · Cumartesi 23 Ock 2021

Kına gecesi müzikleri

Hüznün ve mutluluğun bir arada yaşandığı kına gecelerinin en çok tercih edilen ve kullanılan müziklerini sizin için inceledik.
Düğün öncesi yapılan kına gecesi organizasyonu bir törendir. Bu özel gecede çalınacak müziklerin sıralaması önemlidir. Kına gelişinde çalınan şarkı ayrı , kına yakılışında çalınan şarkı ayrı çalınır. Kına gecesini eğlence bölümünde ise genelde hareketli oyun havaları tercih edilir.
Kına gecesinde sonradan gelenek haline gelen, gelin adayı ve annesinin ağlatılması olmuştur. Genelde çoğu gelin adayı ben ağlamam dese de, kına gecesi çalınan veya söylenen hüzünlü şarkılara dayanmak zordur. Gelin ağlatma şarkısını cd’den çalabileceğiniz gibi, sesi güzel olan birine de söyletebilirsiniz. Kına gecesi organizasyonunda evlenecek olan gelin adayının eline kına yakılana kadar hüzünlü şarkı / şarkılar, gelin ağlayana kadar söylenir.
Youtube kanalımızı ziyaret ederek, çok daha fazla Kına gecesi şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Kına gecelerinde çalınan şarkılar yörelerden etkilense de, bu bölümde size kına gecesi müziklerinin en iyi ve en çok tercih edilenlerini sunacağız.
Mutluluklar …
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön