Kır düğünü

İçeriğe git

Kır düğünü

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Kır düğünü · Pazartesi 04 Ock 2021
Tags: KırdüğünüAvantajlarıDezavantajlarıPlanlamaRenklerKonseptIkramMüzikObjelerArtılarıEksileri
Açık alanda yapılan kır düğünü organizasyonları, kapalı alan düğünlerine göre daha çok detay ve tedbir gerektirir. Kış düğünlerine oranla, çiftler genellikle düğünlerini yaz mevsiminde ve mümkünse yeşillikler içinde bir kır düğünü olarak planlamak isterler.
Kır düğünü planlamanın 1. ve en önemli kısmı lokasyona ve düğün mekanına karar vermek olmalı. Kır düğünü mekanının yeri ve peysajı önemlidir. Yeşili ve bitkisi bol bir kır düğünü mekanı, kapalı alan alternatifi de varsa tadına doyulmaz. Sade ve doğal objeler, doğaya uygun renk seçimi ikinci önemli detayı oluşturmakta.
Şimdi gelelim, kır düğünlerinin artı ve eksilerine...

Kır düğünü organizasyonu

Pek çok çiftin hayalidir, kır düğünü organizasyonu yapmak.Kır düğünlerinin güzel tarafları çok olsa da , risklerini de göz önünde bulundurmakta yarar var.

Kır düğünlerinde doğallık önemlidir.Çimenler ve ağaç dokusu zaten istediğiniz atmosferi fazlasıyla sağlar.Yapabileceğiniz en büyük katkı çiçeklere ağırlık vermek olacaktır.Doğal renklerden fazla uzaklaşmanıza gerek yok, varolan dokuya destek vermeniz yeterli.Sırf şehirden uzak diye yeşil alanı olmayan ,toprak bir zeminde kır düğünü organizasyonu yapmanın pek bir özelliği olmaz. Yemyeşil çimenler ve mis gibi çiçek kokularının yerini  hiçbirşey  tutmaz.
Üstelik balayı alternatifleri düşünüldüğünde, kış aylarına göre yaz mevsiminde seçenekleriniz bir hayli fazla olacaktır.

kır düğünlerinin artısı eksisi

Bazen yeşil bir alana sahip organizasyon yeri bulsanız bile, gölgelendirmeye  ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız.

Genelde şehir merkezlerinden uzak olan kır düğünü mekanlarında elektrik ve su problemi yaşanması muhtemeldir.Jeneratör ve su deposu bir tesisin olmazsa olmazıdır.Tedbirinizi alın..!
Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi ile ( ki bu uzun yıllar böyle olacak), kır düğünü mekanlarında istediğiniz tarihe yer bulmak oldukça zor. Özellikle herkes cumartesi  günü organizasyon yapmak isteyince işiniz dahada zorlaşıyor.Bu durumda erken rezervasyon yapmak ( 1 yıl önce) işinizi kolaylaştırabilir.Bir yıl önce yapacağınız düğün rezervasyonlarında, düğün mekanı ile sözleşme yapmayı atlamayın.
Birçok kır düğünü mekanı Cuma günlerini diğer ( cumartesi ve pazara göre) organizasyon günlerinden daha düşük ücrete vermektedirler, bunu unutmayın.
Hafta içi yapacağınız organizasyonlardan, kır düğünü paket  fiyatları üzerinden %50 ye varan indirimler talep edebilirsiniz.Düğün mekanlarının kampanya ve indirimlerini takip edin.
Belki de açık havada kır düğünü yapmanın en riskli tarafı, hepimizin malumu; yağmur.. Aylar öncesinden başlayan "yağmur yağmasın" dualarının tutup tutmayacağı son haftaya kadar belli olmaz.Bazen hava yağmaz ama kapalıdır.Yağabilirde, yağmayabilir de durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Anlaşma yaptığınız kır düğünü mekanı ile B Planı yapın.Mutlaka kapalı alana yedek setup kurdurun.Bazı kır düğünü mekanlarının kapalı alanları kişi sayınızı karşılamayabilir, bu durumda portatif (şeffaf) çadır kiralayabilirsiniz. 50 kişiden 1000 kişiye kadar bu tür çadırlar kurdurulabilir. Ancak buna organizasyon gününden önce karar vermelisiniz.
Yaz yağmurlarının genelde kısa süreli olduğunu unutmayın, meteoroloji gece yağmur veriyorsa, Nikah ve kokteyl kısmını biraz erkene çekip açık alanda yapabilir, riskli saatlerde kapalı alana geçebilirsiniz. Bu planlama ile kır düğünü konseptinize sadık kalmış, riskleri azaltmış olursunuz.

Mutluluklar

Dugundavet.com


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön