Nikah evlendirme daireleri

İçeriğe git

Nikah evlendirme daireleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Nikah · Cumartesi 20 Şub 2021
Evlilik hazırlıklarının ilk aşaması nikah tarihi almakla başlar.Bu detaylı ve sonu mutlulukla bitecek uzun süreçte uygun ve müsait nikah tarihini bulmak önemlidir.Çiftler, nikah tarihini belirlerken öncelikle mevsimine karar vermelidir.
Acil bir durum yoksa evlilik hazırlığı yapan çiftler, nikah tarihi ve nikah saati konusunda hassas davranmalı.Aylar hatta 1 yıl önceden başlayan evlilik hazırlıkları sırasında kendiniz kadar nikaha davet edeceğiniz misafirlerin durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız.Nikah saatini ayarlarken, gelecek misafirlerinizin ev, iş, çocuk, trafik gibi engellere takılabileceğini unutmayın.

nikah tarihi almak

Evlilik için gerekli şartlara sahip çiftler, nikah için gerekli belgeler ile bağlı oldukları veya olmadıkları ilçe belediyelerinden nikah randevusu alabilirler.
Eskiden sadece bağlı olunan belediyeden alınabilen nikah randevusu, artık bazı ilçelere binen yoğunluğu azaltmak amacı ile zorunlu olmaktan çıkarılmıştır.
Nikah işlemlerinde çiftlerden herhangi birinin ikameti başka bir ilde ise, o ilin evlendirme memurluğundan izin belgesi alınması gerekmektedir. Eger çiftler nikahlarını başka bir il ya da ilçede kıydırmak istiyorsa;  bağlı bulundukları belediyeye başvurarak izin belgesi almak durumundadır. Çiftler izin belgesi ile nikahlarını kıydırmak istedikleri il/ilçe evlendirme memurluklarına başvurabilir.

2021 yılı için nikah ücreti ne kadar?

Belediyeler evlilik cüzdanı için ücret alıyorlar.  Oda nikahlarında evlilik cüzdanı ücreti ve ilgili belediyenin belirlediği bazı harçlar talep edilmektedir.Genelde tüm belediyelerde nikah ve evlilik cüzdanı (aile cüzdanı) ücreti 2021 yılı için 110-TL dir.
Ayrıca evlilik dosya ücreti olarakda belediyeler 25 TL  ekstra ücret talep etmekteler.
Belediyelerin nikah salonlarında kıyılan nikahlar hafta içine denk geliyorsa, bir çok belediye bu hizmeti para almadan sağlamakta. Ücret talep eden belediyeler için ise maksimum 180 TL ile 700 TL arasında fiyat tarifesi bulunmaktadır.
Belediye nikah salonlarında  hafta sonu düğün yapmak isteyenler için fiyatlar ortalama 700 TL den başlamaktadır.

Nikah memuruna kaç para vermeliyim?


Dışarıda kıyılacak nikah törenleri için Nikah memuru ücretleri değişkenlik göstersede ortalama 400-600 lira arası ücret talep edilmekte.

Bir önemli not da kızlık soyadını kullanmak isteyenler için; kızlık soyadını kullanmak isteyenlerin başvuru esnasında dilekçe ile başvurmaları ve bu isteklerini yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir.

Nikah ve evlendirme daireleri iletişim bilgileri


Bu bölümde yeralan İstanbul, İzmir ve Ankara Nikah / Evlendirme dairelerinden randevunuzu alarak, evlilik için ilk adımınız atabilirsiniz.

Mutluluklar ...

0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön