İçeriğe git
Parti organizasyonu
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Organizasyon · 13 Ocak 2021
Doğum günü, bekarlığa veda, after parti, kına gecesi, düğün sonrası kutlama yada konsept bir parti. İsmi ne olursa olsun kusursuz bir parti organizasyonunun püf noktaları vardır. Bunun için bir organizatör olmanıza gerek yok. Taviz vermeyeceğiniz konuları ve önceliklerinizi bilin yeter.

Parti organizasyonu yapmanın püf noktaları

Kendiniz yada sevdikleriniz için mükemmel bir parti organizasyonu planlıyorsanız, işte size yol haritası…

Doğru mekanı bulun

Parti için doğru mekanı seçmek, kendinize ve sevdiklerinize yapacağınız en büyük iyilik. Özellikle büyük şehirlerde yapmayı planladığınız böyle bir organizasyon için mekanın yeri çok önemlidir. Uzaklık, trafik, ulaşım kolaylığı partinize davet edeceğiniz misafirlerinizin işini kolaylaştıracaktır. Mekanın merkezi bir yerde olması, park sorunu olmaması, vale hizmeti vermesi gibi hayatı kolaylaştıran, küçük ama önemli detaylara mutlaka dikkat edin. Mekanın iç mimarisi birlikte eğlenebilmeye müsait olmalı, insanların birbirinden kopuk, ayrı takılmalarına izin vermemeli.

Parti organizasyonları için her şeyiyle hazır mekanları tercih edebileceğiniz gibi, boş bir mekanı da parti havasına sokmanız mümkün.

parti organize etmek

Dekorasyon

Doğru parti mekanını bulmak kadar, mekanın parti konseptini yansıtacak bir dekorasyona bürünmesi de önemlidir. Parti kimin için düzenleniyorsa, yaratılan atmosferde o kişiyi yada öne çıkarmak istediği konsepti yansıtmalı. Her tarzda parti organizasyonu için fazla maliyeti olmayan balon süslemesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine masalarda mumlar ve küçük objeler sadelik arayan parti sahipleri için önerilebilir.

İkramlar

Başarılı bir parti organizasyonunun en önemli parçası ikramlar…İster bol bol dans edilecek, ister masa başında sohbetlerle geçecek bir parti konseptiniz olsun, her iki durumda da sunumuyla şık, lezzetiyle de yiyenlerin yüzüne kocaman bir tebessüm yayan ikramlarınız olması iyidir. temalı bir parti planlıyorsanız, menüyü parti temasına göre şekillendirmek ilgi çekici olacaktır. Yiyecek ve içecekler için iki ayrı büfe yapmak yığılmayı önler, kuyruk oluşturmaz. Bu konuda profesyonel catering firmalarından destek almak yükünüzü hafifletir, eğlenceye ve misafirlerinizle ilgilenmeye daha çok zaman yaratır.

parti organizayonu planlamak

Davetliler

Her detayını ince düşünerek bir parti organizasyonu yaptınız. Partiyi eğlenceli hale getirecek davetliler seçmek, partinin havasını değiştirecektir. Pozitif enerjilerini etrafa saçan, neşeli ve eğlenmeyi seven misafirler davet edin. Bütün parti boyunca siyaset yada futbol konuşacak kişilerden uzak durun. Bazen tek bir kişinin enerjisi bile bütün partiyi etkiler. Olumlu/olumsuz yayacağı etkiyle partinin gidişatını belirler.

Güzel bir pastanız olsun

Pastasız kutlama olur mu? İster doğum günü, ister düğün, nişan kutlaması…Artık her konsepte uygun yapılabilen pastalar sayesinde, partilerinizi özel kılabilirsiniz. Yemek sonrası, dostlarınızı etrafınıza toplayarak keseceğiniz kutlama pastanızın tarzınızı yansıtmasına önem verin. Pasta şarkınızı daha önceden belirleyin, neşeli ve tempolu bir şarkı seçin.

Müzik


İyi bir parti organizasyonunun belki de en kritik seçimi müzik tercihiniz olacaktır. Dj yada canlı müzik farketmez, bütçenize ve parti mekanının müsaitliğine göre bu iki şık arasında tercihiniz yapın. Dj ve canlı müziği birlikte de kullanabilirsiniz tabii. Her durumda parti de çalınacak müzikler konusunda tedarikçiniz ile konuşun. Partinize davet ettiğiniz misafirleri de düşünerek bir şarkı listesi oluşturabilirsiniz. Temponun hiç düşmeyeceği, ortak söylenebilecek ve dans edilebilecek müzikleri tercih edin. Tecrübe ve referans önemlidir. Dj yada canlı müzik tercihi yaparken bu kriteri göz ardı etmeyin. Son yılların alternatif eğlencesi Karaoke yi de gecenin belli bir bölümünde kullanmak güzel olabilir.

Parti aksesuarları


Parti aksesuarları ile organizasyonunuza farklılık katabilirsiniz. Oluşturmayı düşündüğünüz parti temanıza uygun aksesuarları, parti mekanı girişinde bir sandıkta misafirlerinizin kullanımına sunabileceğiniz gibi önceden haber vererek katılımcılara konsepte göre giyinmelerini bildirebilirsiniz.

Bir gün sonra her şeyin fotoğraf ve videolarda kalacağı mükemmel bir partiniz olsun…0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön